Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Pysia i ciąża???

Post autor: Nakasha »

Wchłania płody. Zazwyczaj w ciągu pierwszych 2 tygodni ciąży.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
vitalna
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 6:52 pm

Czy szczurzyca jest w ciąży? - TEMAT GŁÓWNY

Post autor: vitalna »

Witam :) Z miesiąc temu kupiłam szczurka w sklepie zoologicznym. Pani ekspedientka odrazu uprzedziła mnie, że najprawdopodobniej szczurzyca bedzie miała małe. Niestety do tej pory szczurzyczka nie urodziła, ale fakt faktem jest gruba... Jest bardzo ruchliwa i coraz bardziej mam wątpliwości że może mieć małe... Jak rozpoznać, że bedzie miała małe napewno?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ciąża?

Post autor: smeg »

Isc z nia do weterynarza ;) On potwierdzi to albo wykluczy na 100%.

Prosze o skasowanie mojego poprzedniego posta :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ciąża?

Post autor: merch »

Szczurza ciąza naogol trwa krocej niz miesiąc, takze jesli miesiac juz ja masz i u Ciebie nie miala kontaktu z samcem to nie jest w ciązy
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Ciąża?

Post autor: sachma »

Niestety do tej pory szczurzyczka nie urodziła
chyba raczej "na szczęście".
Czy samica ma powiększone sutki? i ile dokładnie jest u ciebie? szczurza ciąża trwa 21-24dni.
Najlepiej będzie przejść się z małą do weta.
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Post autor: kamilka »

Hey.

Mam chyba maly problem a moze i duuzy to sie zobaczy ;p;p

Myślicie, że malutka może być w ciąży?

Didi zakupiona w zoologicznym 19.09.09
waga 54g

OBECNIE
Waga 88 ;o o matko jeszcze jeszcze 26.09.09 miala 76 az sama sie zdziwilam ;o
Robi gniazdo sobie z recznikow papierowych tylko cos jej nie idzie bo Fifi rozwala
Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prosze o opinie znających sie :):) >:D bede bardzo wdzięczna ;D
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Post autor: zalbi »

jeżeli mała jest w ciąży to nie masz się z czego cieszyc.

na ostatnim zdjęciu widac troszkę brzuszka, całkiem możliwe.

ale szczurcia jest malutka i obawiam się, że mogą by komplikacje w trakcie porodu, w najgorszym wypadku samica może nawet nie przeżyc.


wylecz świerzb jak najszybciej, karm ją dobrze ale nie dawaj szczurom mleka! chyba, że sojowe..

tak sie właśnie kończy nieodpowiedzialne branie szczurów ze sklepu..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Post autor: kamilka »

Bardzo fajnie uslyszec ze jest sie nieodpowiedzialnym czlowiekiem

Tylko nie wiem dlaczego zostalam tak osądzona chyba dlatego ze po prostu kupilam szczurka w zoologa.

Widzisz zebym byla super zadowolona? Jakbym chciala miec maluchy i bylabym nieodpowiedzialna to wzielabym po prostu samca i samice z jednego sklepu i je laczyla to jest raczej nieodpowiedzialne tak mi sie wydaje badz jezeli sie bierze szczurki z zoologa i sie je laczy z innymi. Prawda?

A gdyby malutka nie byla w ciazy to juz by nie bylo gadane ze jestem nieodpowiedzialna.

Mleko dodaje tylko kilka kropel do twarogu zeby nie byl taki suchy.

Nie trzeba odrazu mowic o mnie jak o osobie nieodpowiedzialnej.

Co do swierzba 2 dawka 12.10.09
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Post autor: kamilka »

A w ogole to jeszcze nie wiadomo czy jest w ciazy, chociaz wole sie nastawic a dieta dla ciężarnej nie zaszkodzi. Moze malutka rosnie po prostu juz sama nie wiem okaże sie w praniu jest 30.09 jest u mnie od 19 to juz 11 dni i wtedy zobaczymy...
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Post autor: Rhenata »

szczurka jest młodziutka i powinna być na diecie dla rosnących, małych szkrabów żeby nabrać masy i dobrze się rozwijać, w zoologu na pewno na takiej nie była :-\
dobrze ja karm, nie stresuj i poczekaj jeszcze półtora tygodnia do tego czasu jak nie urodzi masz problem z głowy
w razie czego jednak zapewnij jej odpowiedni domek i materiały na gniazdo bo mimo malusiego brzusia, możesz mieć niespodziankę na dniach, nawet w postaci jednego czy dwóch osesków ze względu na jej młody wiek
proponuje poczytać forum, poszukać tematów o wczesnych ciążach i dietach dla młodych szczurków
życzę jednak braku ciąży i szybkiego pozbycia się świerzbu
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ciąża - TEMAT GŁÓWNY

Post autor: kamilka »

Rhenata dziekuje. Postaram sie.
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”