Nie rodzi a juz dawno po terminie

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Nie rodzi a juz dawno po terminie

Post autor: Mycha »

Tagi: opóźniony, miot, późniaki, poród, rodzenie


Cześć
Piszę do was z ciężkim problemem. Właśnie trwa druga ciąża mojej Miłości. Problem w tym że szczoorka powinna urodzić tydzień temu! Jestem na 100% pewna że jest w ciąży bo potrafię to wyczuć. Martwię się o nią... co może być przyczyną...?
Dziś ide jeszcze z tym do weta- boję się że to będzie coś groźnego. Co wtedy? Moja szczoorka ma wszystko czego jej potrzeba ale co spowodowało taką ciążę?

Byłam u weta i powiedział że to ciąża opóźniona i że będę miała... późniaki. Dał jej zastrzyk rozluźniający i za kilka godzin mogę się spodziewać maleństw...

Mam aż 27 młodych!
Jak narazie szczoorcia moje radzi sobie z nimi, ale nie wiem jak długo. 27 dzieci to duże obciążenie- jak jej pomóc?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ZeN

Nie rodzi a juz dawno po terminie

Post autor: ZeN »

Moze jakis preparat witaminowy do picia? U mnie zadzialalo, chociaz dzieciakuf bylo mniej (16). Wszystkie wykarmione i w dobrych rekach.
Lolunia

Daczgo nie rodzi?

Post autor: Lolunia »

Moja szczurzyczka już 23 dni chodzi z brzuszkiem dlaczego nie rodzi.... niby budowala gniazdo,ale nagle zaprzstała to robić???? dlaczego?? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Daczgo nie rodzi?

Post autor: Ania »

Spokojnie. Ciąża - przyjęte jest, że trwa do 21-22 dni, ale mogą zdażyć się wyjątki. Przejdź się do weta (najlepiej jeszcze dziś).
Jeśli szczurzyca źle się poczuje, zacznie krwawić z dróg rodnych lub po prostu położy się na boku - zauważysz, że się męczy - podaj mu oksytocynę (łac. oxitocinum). Zakup u weta jeszcze dziś - lub niech sam poda szczurkowi jeśli uzna, że to konieczne.

Oksytocyna przyspiesza poród, wywołuje skurcze porodowe. Samica nie powinna "przenosić" ciąży, może się to dla niej przykro skończyć.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Daczgo nie rodzi?

Post autor: Ania »

Wysłałam do Ciebie e-mail i pw w związku z tym, że niektóre posty zostały utracone, w e-mailu odpowiedziałam na posta nie wiem jednak czy go odebrałaś.


Samica szczura ma zdolność pochłaniania płodów z różnych przyczyn
- zbyt wczesna (przed ukończeniem 3ciego miesiąca życia) lub zbyt późna (po ukończeniu przez samicę ośmiu miesięcy) ciąża
- stresowa sytuacja związana z otoczeniem - obce zwierzę w tym samym pokoju, inne szczury w tej samej klatce, nieakceptacja właściciela
- brak materiałów na ściółkę bądź zbyt późne jej podanie (np tuż przed porodem)
- brak odpowiedniej diety


Ciężko konkretnie określić co mogło być przyczyną - być może coś jeszcze innego. Cóź, w każdym razie jeśli brzuszek się zmniejsza a samica przestała budować gniazdo - może młode były chore? Czy krzyżowałaś może samicę ze szczurem z jednej linii genetycznej? (brat, ojciec)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Nie rodzi a juz dawno po terminie

Post autor: Czarna20 »

moja Gałka miała 12+2 urodziły się martwe ale zjadła trochę i potem zostało tylko 7.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Porod i co dalej - porady

Post autor: Ishtar »

malo oryginalny temat
przepraszam jesli to bylo tysiac razy, zajrzalem do wyszukiwarki, ale zbyt panikuje, zeby moje poszukiwanie zaowocowaly czyms konkretnym

a teraz mopj problem:
kupilem szczurka ponad tydzien temu, nic szegolnego sie nie dzialo, od kilku dni dopiero zabierala mi wszystko z biurka. myslalem, ze ma ruje i buduje gniazdo. dawalem jej chusteczki, jakies szmatki. dzisiaj natomiast, gdy wrocilem okazalo sie, ze mial miejsce porod. sprzedawca trzymal wszystki szurki razem i widocznie, gdy ja dostalem byla juz w ciazy. oczywiscie zauwazylem w ostatnich dniach nienaturalnie rosnacy brzuch. moja wiedza o szczurkach jest niewielka i glownie pochodzi z tego forum, czytalem rozne tematy o dawaniu jedzenia i probowalem wyczuc ile go potrzebuje, ale bez zadnego doswiadczenia muyyslalem, ze robie to zle i po prostu szczurek tyje. na szczescie nie ograniczylem jej jedzenia. ale do rzeczy:

w kaltce znalazlem trzy malenkie szczurki, rozowe slepe, zdaje mi sie, ze wszystkie zyja, aczkolwiek moja szczurka jadla cos zakrwawinoego, nie mam poecia co.
w ogole strasznie panikuje, wiec wybaczcie bledy.
szczurka boi sie ruszyc z gniazda, podstawilem jej tam miske z jedzeniem, dalem jeszcze lekko nawilzone chusteczki. co ja mam teraz robic ? bardzo sie boje, ze one zaraz zdechna albo, ze jej sie cos stanie
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Porod i co dalej - porady

Post autor: Ishtar »

poczytalem troche na stronie glownej, nieco sie uspokoilem, bede wciaz bardzo wdzieczny za wszelkie rady
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Porod i co dalej - porady

Post autor: krwiopij »

Ishtar, gdzie kupiles te szczurke? w ktorym sklepie? juz ja sie do nich dobiore...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Porod i co dalej - porady

Post autor: Ania »

Ok, nie panikuj ;)
3 oseski mogą oznaczać, że szczurcia jest bardzo młoda i nie była w stanie donosić więcej a co do krwi - szczury zjadają wszystko po porodzie co ma w sobie krew i się nie rusza. Ostrożność i instynkt - w stadzie krew, rany oznaczają osłabienie organizmu i dlatego zwierzęta pozbywają się wszelkich oznak. W stadzie - gdyby zostawiła ślady własnej krwi (i np łożysko, które też zjada) stado mogłoby uznać, że jest chora i zwyczajnie ją zagryźć.
Jesli samica nie rusza się z gniazda - to bardzo dobrze, znaczy, że zaakceptowała młode. Nie wkładaj do gniazda ręki, nie głaszcz jej gdy jest przy małych, bardzo ją to zestresuje.
Dodatkowo - ściółki nie zmieniaj do czasu aż młode otworzą oczka (ok 1415116 dni). Dawaj mamie codziennie świeże chusteczki albo papier, sama bedzie młodym wymieniać. Klatka nie może stać w przeciągu a najlepiej, gdybyć narzucił coś na część klatki, gdzie są młode (my naciągaliśmy na jedną stronę starą koszulkę).
Mamie dawaj duzo owoców, warzyw, możesz dawać kurczaka surowego albo gotowanego (bez przypraw i co kilka dni, nie codziennie), nabiał warzywa i owoce dobrze byłoby, gdyby dostawała codziennie. Do wody możesz dosypać vibowitu albo dawać słabą herbatkę. Mleko jesli mchcesz może być ale nie zamiast wody tylko obok, nie może być w poidle dłużej niż 12 godzin bo się zepsuje (najlepiej dawać po trochu, niech wypije i zabrać i tak ze 2 - 3 razy dziennie).
Nic się nie martw ;)

Samiczkę możesz spokojnie wypuszczać poza klatkę, nie powinna gryźć a nawet prawdopodobnie będzie lgnęła do Ciebie szukając towarzystwa i rozrywki. Klatkę PAMIĘTAJ żeby zamykac po wypuszczeniu samicy, jesli będzie chciała wejść poznasz, że szuka wejścia albo będzie gryzła pręty od zewnątrz. Inaczej może wynieść młode z klatki, u nas się tak zdarzyło i o mało co nie nadepnęliśmy na dwucentymetrowego oseska, bo zostawiła go na srodku pokoju (wynosi w jedno miejsce poza klatkę by potem wszystkie przetransportować w inne, zaciemnione, wybrane przez nią w pokoju).

Ps: Przy okazji napisz proszę adres tego sklepu
Ostatnio zmieniony ndz cze 06, 2004 2:24 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Porod i co dalej - porady

Post autor: Ishtar »

dzieki :),
poczytalem na stronie glownej troche, nieco sie uspokilem, ale wciaz bede bardzo wdzieczny za wszelkie rady.

kupielm na rzgowskiej nie pamietam ile, ale o tym mozemy porozmawiac na gg jesli tylko chcesz dokladniej.
w ogole dla mnie to w miare mila niespodzianka, chociaz nie bylem przygotowany na wiecej szczurkow, trzeba bedzie chyba rozbudowac klatke, gdyz do sklepu ich nie oddam, a sprazentowac nie mam raczej komu. zal mi tylko szczurkow w sklepach, poniewaz ten zoologiczny byl polecany przez jakis ruch pomocy zwierzetom, nie pamietam nazwy, ale nie toz. to zakrawa na beczelnosc.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Porod i co dalej - porady

Post autor: Ania »

Reklamowany? Jak Ci się przypomni gdzie to widziałeś to nie zapomnij dać znać, coś się wymyśli, zeby im wytknąć pomyłkę... prawdopodobnie sami sobie zrobili reklamę a nikt tego nie sprawdził... :evil:
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Porod i co dalej - porady

Post autor: Ishtar »

malych szczurkow juz jest 5, nakrylem klatke recznikiem, zaslonilem zaluzje, juz jest lepiej znacznie :)

kupilem na rzgowskiej 97, a co do reklamy to chyba zle to odebralem
adres znalazlem na stronce http://www.wwf.pl/katalog.php
tam bylo haslo "tu mozesz kupowac bezpiecznie" ale w troche innym sensie, myslalem, ze to ogolny nadzor.

szczurki male sobie popiskuja, mam nadzieje, ze to nie oznacza nic zlego. a klatka jak jestem w pokoju ciagle stoi otworem, teraz jednak Ishtar nie ma ochoty wychodzic. :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Porod i co dalej - porady

Post autor: Mycha »

To dobrze jeśli szczurki popiskują :wink:
Najczęściej robią to kiedy są głodne lub przy samym jedzeniu. 5 szczurków to nie dużo więc samiczka nie powinna mieć problemów z odchowaniem- gratulacje- jesteś dziadkiem :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Porod i co dalej - porady

Post autor: Ania »

Administracja podanej przez Ciebie strony dostała pełen opis sytuacji (z zachowaniem twojej anonimowości) i miejmy nadzieję, że albo wykreślą sklep ze spisu - albo zmienią napis "Tutaj mozesz kupować bezpiecznie".
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”