Czy to ciąża ? :(

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: szczurzyca. »

Hmmm. Czyli z łączeniem czekamy. Chociaż jakby miało do czegoś dojść to ja mogę czekać nawet miesiąc! ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
brian
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 2:46 pm

Czy To Ciaza ?

Post autor: brian »

Tak Jak W Temacie Czy to ciąża Poniżej Link do fotki Szczurka.

http://img135.imageshack.us/img135/2219/dsc00427m.jpg

Proszę O szczere i mądre wypowiedzi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy To Ciaza ?

Post autor: alken »

no brzuch wygląda na nieco zbyt zaokrąglony ale może to być tez sadełko.
skąd podejrzenia ciąży i kiedy mogło dojść do zapłodnienia, czy widzisz jakieś zmiany w zachowaniu szczury?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
brian
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 2:46 pm

Re: Czy To Ciaza ?

Post autor: brian »

HYmm...zachowanie jest dość spokojne..a mam samca od marca tego roku wiec mogło dojść do zapłodnienia widziałem nawet kilka razy jak się bawili..a to raczej nie możne być tłuszczyk bo jedzą normalnie nie za dużo i nie za mało jedzą tak jak powinno sie jeść aby nie być grubym..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy To Ciaza ?

Post autor: noovaa »

To bardzo źle że trzymasz samca z samicą i że pozwalasz by ta zaszła w ciążę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
brian
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 2:46 pm

Re: Czy To Ciaza ?

Post autor: brian »

Ale Własnie w tym celu doprowadziłem ja do samca :) a za bardzo sie nie znam jak rozpoznać czy to ciaza..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy To Ciaza ?

Post autor: alken »

no super, a po co ci to było?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy To Ciaza ?

Post autor: noovaa »

A wytłumacz nam w jakim celu powiększasz grono niechcianych chorych szczurków, które rodzą się z wagami genetycznymi (nie koniecznie widocznymi)? Może jeszcze młode szczurki są na sprzedaż?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
brian
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 2:46 pm

Re: Czy To Ciaza ?

Post autor: brian »

Jakich chorych ?? ??? ??? ??? ??? ??? >:( zdrowiutkie sa lubie szczuraski zawsze mialem dożą gromadkę szczurków
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: klimejszyn »

będą upośledzone genetycznie. tak jest jak się bezmyślnie rozmnaża zwierzęta nie znając ich przodków.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Paul_Julian »

A co zrobisz z małymi ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Blanny »

Zatrzymasz dla siebie wszystkie 13 czy 16 szczurków? I będziesz trzymał siostry z braćmi, żeby się rozmnażali między sobą?
Jeśli nie zamierzasz zachować całej gromady około 14 szczurów, to po co je rozmnażasz? Jak chciałeś nowego szczurka, to trzeba było adotpować/kupić.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Izabela »

Jezu, spokojniej ::) Nie pochwalam tego, że ta szczurka została dopuszczona do samca, ale nie piszcie tego jako pewnik, że młode będą chore i upośledzone genetycznie :-\ Nie wiadomo, jakie one będą, ryzyko chorób istnieje, oczywiście, ale to mimo wszystko tylk ryzyko, a nie pewnik.

brian, zdecydowana większość szczurolubów, w tym ja, uważa tego typu rozmnażanie za złe, krótko mówiąc. Jeśli lubisz mieć dużo szczurów, możesz je adoptować, potrzebujących, już powołanych do życia zwierząt jest naprawdę wiele.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Lassemista »

Ponad trzy tygodnie temu wziełam dwie, małe samiczki. Nie, żadna z nich nie posiada męskich narządów płciowych :D , jednak obawiam się, że obydwie są w ciąży, jeszcze ze starego domu (charkterystycznie zaokraglone brzuszki, a tłuszczu nie maja wcale więcej niż moje poprzednie szczury).

Przeczytałam gdzieś (w jakiejś książce o szczurach), że ciąża u szczura trwa trzy tygodnie, a jednak upłyneło już trochę więcej czasu (24 dni) od ostatniego możliwego kontaktu z samcem. Czy jest już powód do martwienia się?
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy to ciąża ? :(

Post autor: Izabela »

Ciąża u szczura normalnie trwa 21-23 dni, więc 24-go należałoby się już w zasadzie martwić. Tylko pytanie, czy one są w ciąży? Brzucha dostały nagle? Wcześniej były zabiedzone, chude? Oprócz brzucha obserwujesz jeszcze jakieś objawy, np. powiększenie sutków, zmiana w zachowaniu?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”