Ciąża u młodej samiczki

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: an »

http://szczury.org/album_personal.php?user_id=1964 prosze :) ta ruda szczurzynka, Dove, ma cala sesje w ciazy. im dalsza strona tym wczesniejszy okres ciazy.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: zet_erka »

Naprawde PIEKNE fotki :D :D
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: bonsai »

Ja mam pytanie...
Noname jest w ciąży, a właście weszła w ten wiek, że Asta zaczeła się z nią tłuc. Noname jest trochę podrapana [1 mocniejsze drapnięcie na pyszczku, parę malutkich ogólnie na ciele], ale nie pogryziona. Dodam jeszcze, żę Asta chyba też jest w ciąży.

No... problem przedstawiony, a teraz pytanie: Rozdzielać czy nie? :drap:
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: _fox_ »

Proponuję rozdzielić na tydzień przed porodem. Tak żeby każda mogla sobie spokojnie gniazdko zbudować, chyba że będąsie lały to wtedy wcześniej.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: bonsai »

To są dość delikatne bójki [pomimo zadrapań nie słyszę żadnych pisków] a szczurcie są do siebie bardzo przywiązane... już są ok. na tydzień przed porodem i grzecznie sypiają przytulone do siebie w jednym dużym gnieździe, które zrobiły jeszcze przed zajściem w ciąże....
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: _fox_ »

Zrobisz jak chcesz. Ja i tak bym je rozdzielił żeby każda mogła urodzić w spokoju i spokojnie zająć się swoimi maluchami. W karmieniu też bedzie im łatwiej bo każda z nich będzia miała swoją +/-dziesiątke do wykarmienia i upilnowania.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: bonsai »

[quote="olka"]Ja tez kupiłam kiedyś ciężarną samiczkę - miała ok 6 tygodni jak rodziła. Urodziła bez problemu, dałam jej spokój (żadnego zaglądania, liczenia, dotykania małych) i dbałam o dietę. Urodziła 9 małych, wszystkie odchowała i wyrosły z nich dorodne szczurki. Samiczka była zdrowa i duża (400g). Wszystko może się dobrze ułożyć.[/quote]

Wiem, że stary temat, ale czy samiczka w wieku 6 tygodni może tyle warzyć? Bo Astula, mimo, ze ma prawie 4 miesiące waży ok. 200 g a Noname w wieku 6 tygodni ważyła niecałe 90 g....
Martwię się, bo malutka ma 2 miesiąci i chyba będzie dzisiaj rodziła [dziwnie się zachowuje, zaczeła robić gniazdo, z którego nie chce wyjść]
madi_sz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 20, 2006 5:47 pm
Kontakt:

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: madi_sz »

bonsai nie martw sie ona jak cos da sobie rade, moja Vista tez rano rodzila...no i teraz nam jej szkoda bo ma 8 robali ale dzielnie daje sobie rade:)
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: bonsai »

Ja się o wagę martwię, że taka drobnutka jest... a że da radę, to wierzę w nią bardzo mocno i jestem w pobliżu.... [kontroluję oco godzinę-półtorej co i jak...] :jezor2:
ika113
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 19, 2006 7:34 pm

RE: Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: ika113 »

mambardzo wazne pytanie i prosze o odpowiedz.moja szczurzyca ktora ma8-9tygodni chyab jest w ciazy czy to nie zawczesnie czy niec jej nei bedzie??


ika113 - nie ma potrzeby wklejania cytatów, jeśli swoją wypowiedzią nie nawiązujesz do nich bezpośrednio.
Ponadto wystarczy, ze pytanie zadasz raz! jeden raz, bez zaśmiecania forum.
mod. Vella
Ostatnio zmieniony sob sty 27, 2007 9:02 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewelina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”