Ciąża u młodej samiczki

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Gosik »

Kurde, to jednak jest świerzb! Pojawiły się objawy, które znam po poprzedniej szczurci.Macie może jakieś pomysły, jak mogę jej ulżyć (bo ze względu na ciżę zastrzyki odpadają).Mycha poleciła mi smarować małą herbatą z glistnika...Może znacie jeszcze inne sposoby
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: krwiopij »

ja radzilabym przede wszystkim powiadomic toz o tym, gdzie i w jakim stanie kupilas tequille... gdyby wzial ja ktos inny, prawdopodobnie mala mialaby niewielkie szanse na wyzdrowienie i, co za tym idzie, przezycie... :?

glistnik na pewno nie zaszkodzi... ja zadnych sposobow nie znam, ale mozna by potruc dr milenie w tej sprawie... naprawde nie mam pojecia, jak postepowac w takiej sytuacji...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: martunia007 »

zaszła taka, sytuacja, mianowicie, dwie małe szczurki przyniosłąm niedawno do mnie do domciu, poznały sie z carlosem, wszystko bylo super, wiec na chwilke wyszlam z pokoju, nie bylo mnie jakies 2/3 minutki, a gdy wrocilam, carlos zbiegał z Zuzi, czy mozliwe jest zeby miala młode, ona jest od niego 5 razy mniejsza, wiem ze zle zrobilam ze zostawilam je same, boje sie teraz czy jest to mozliwe ze np cos jej grozi, lub moze miec małe?? :(
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: koteczek »

przewaznie samiec+samica=mlode... i to obie samiczki moga byc w ciazy. A ile one maja tygodni?
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: AngelsDream »

Ratunku!!! nie to, ze panienka zaklada podwone posty, w roznych kategoriach, to jeszcze ludzie w obu miejscach odpisują...
Wyjątki i dwa psy.
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: martunia007 »

no i co ci do tego, nie chcesz odpowiadac -nie odpisuj
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: martunia007 »

maja okolo 2 miesiecy :(
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: AngelsDream »

A to mi do tego, że tak się nie robi... Jeśli się przeczyta regulamin, to sie wie takie rzeczy... Najepiej będzie jeśli, tamten temat wyedytujesz do pustego i poprosisz admina o skasowanie go.
Wyjątki i dwa psy.
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: martunia007 »

pomyliło mi sie, bo najpierw zalogowało mnie do forum choroby i leczenie i jak juz sie zorientowalam to stwierdzilam ze tu moga mi niewiele powiedziec dlatego jeszcze raz wyslalam na inne forum, nie wiedzialam dokladnie
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: AngelsDream »

I wtedy będzie po problemie... hmm objawy ciązy natomiast chyba nie będa widoczne tak od razu. Obserwuj obie samiczki i staraj się nie dopuszczac do takich sytuacji - co zrobisz jesli urodzi się 30 maluchów? I jesli moglabyś również wyedytować tytuł watku na bardziej wskazujący na tematykę - wtedy wiecej osob zareaguje^^ I już nie bedę na Ciebie naskakiwać.
Wyjątki i dwa psy.
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: martunia007 »

dzieki wielkie, i sorki za niezbyt miła reakcję, nie zostalay długo razem, doslownie dwie minuty, chcoaiz wiem ze wtedy tez jest to mozliwe, w momencie gdy moj szczurek schodził z samiczki to dlatego ze uciekł bo wystraszyl sie mnie, wiec moze nie doszło do.. wiadomo czego, mam nadzieje, bo co ja zrobie z maluchami, nie oddami ch do sklepu, bo nie bede miala serca, a z drugiej strony boje sie zeby samiczce nic sie powaznego nie stało, bo np jest zbyt młoda zeby miec dzieci, wiąze sie z tym jakas choroba, jakis uszczerbek na zdrowiu??
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: AngelsDream »

Owszem - byłyt przypadki, ze zbyt mloda samiczka przyplacala porod zdrowiem... a maluchy juz na pewno. kopulacja u szczurów to raptem 10 sekund - dwie minuty to czasu aż nadto. Jedyna nadzieja w tym, ze to bylo pierwsze spotkanie i jeszcze sie nie znaly...
Wyjątki i dwa psy.
aisha
Posty: 34
Rejestracja: wt lis 23, 2004 11:25 am

Mloda samiczka i ciaza

Post autor: aisha »

2 miesiace to nie tak zle, choc nie mowie ze dobrze (w sklepie czesto sprzedaja 4-5 tygodniowe)
Przez najblizszy tydzien musisz obserowac obie panienki i gdyby powiekszaly sie im brzuszki tzn ze jednak Twojemu ogonkowi udalo sie je zaplodnic... Wtedy dawaj przyszlym mamom duzo nabialu (bialy serek, zolty, mleczko itp.) I zacznij sie orientowac kto by chcial przygarnac ogonka...
2 miesiace to mimo wszystko mlody ogonek dlatego ciaza moze zarowno im zaszkodzic jak i mlodym... Ale miejmy nadzieje ze bedzie wszystko dobrze! :)

P.S. I postaraj sie juz nie dopuszczac do takich sytuacji! :)
www.szczury.republika.pl - strona o moich ogonkach;
www.zoltolicy.xu.pl - strona mojego meza;
www.sandydevils.prv.pl - strona moja i mojego meza o naszych APBT :)
--> ZAPRASZAM !!!
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Martolina »

Hej. Muszę napisać, że dziś jak moja szczurcia spała w mojej bluzie, to zauważyłam, że ma dziwnie duży brzuszek i coś się w nim rusza!!! Jak trzymałam palec na brzuszku to mnie uderzyło, ale tylko raz. Ciekawi mnie czy przypadkiem nie jest w ciąży :drap:
Mam ją od tyg. dostałam, od przyjaciółki na urodziny, szczurcia przez ok.3 tyg mieszkała u mojej przyjaciólki, w jednym pojemniku z jej szczurasem Oskarem!!(Oskar ma ok.2-3 lat) Czy to wogóle możliwe żeby ja rozdziewiczył????
Ona od początku (tzn. jak jest u mnie) mało jest aktywna, prawie cały czas śpi, a w nocy buduje gniazdko!! [I całkiem sporo zjada]
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Ciaza u mlodej samiczki

Post autor: Mikulinka »

Bardzo prawdopodobne, że szczurka jest w ciąży, a wręcz zdziwiłabym się, gdyby nie była... Samce są płodne do końca życia!!
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”