czy szczur potrzebuje kopulacji?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: lavena »

DK Ty pierwsza :P
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: Mucha321 »

Wentzowa pisze:
kala pisze:kala,to że karzdy mężczyzna musi od czasu do czasu umoczyć(inaczej mu uschnie) nie znaczy,że szczur równierz. :P <lol>
1. każdy 2. Musha poprawiła, chodziło jej o szczuraska, więc wypowiedź nie była skierowana do Ciebie.
3. również

kala, nie zwróciłam uwagi na autora tematu, a zobaczyłam, że wypowiadasz się (a raczej bredzisz) o tych samicach, że muszą mieć (conajmniej raz) dzieci, bo inaczej im mleko w uczuciach macierzyńskich skiśnie. <BĘC
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
szczurasek
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 30, 2010 2:33 pm

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: szczurasek »

a jakto jest z SAMCAMI czy oni potrzebują kopulacji?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: klimejszyn »

czytaj. ani samce ani samice nie potrzebują kopulacji.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: Paul_Julian »

szczurasek pisze:a jakto jest z SAMCAMI czy oni potrzebują kopulacji?
A kolega nie czytał wogole tematu ? Proszę wrócić do pierwszego postu i przeczytać temat jeszcze raz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: krwiopij »

No ja bym się zastanowiła prawdę mówiąc. Wedle współczesnego stanu wiedzy prawdą jest, że nie potrzebują mieć dzieci (bo nie myślą w ten sposób - nie wiedzą, że kopulacja kończy się ciążą, porodem i posiadaniem potomstwa, nie wyobrażają sobie jak o jest opiekować się młodymi, nie mają żadnych projekcji na temat swojej przyszłej satysfakcji. Nie cierpią więc, jeśli im zakładania rodziny odmówimy.

Z popędem jest już inna sprawa. Póki działają hormony, póty jest. O ile nie ma szczurzyc snujących się smętnie po klatce i fantazjujących o gromadce piszczących kluseczek (bo to właśnie fantazji wymaga), o tyle szczury podekscytowane, pobudzone i dążące do zaspokojenia seksualnego popędu jak najbardziej istnieją - co bardzo wyraźnie widać na przykładzie samicy w rui czy samca taką samicę czującego. To nie jest sytuacja, kiedy zwierzak musi sobie coś wyobrażać, wykazać się jakimś abstrakcyjnym myśleniem - to jest prosta fizjologiczna potrzeba. Każdy chyba widział psa obskakującego różne przedmioty czy czyjąś nogę. Czemu on to robi? Bo ma popęd, którego nie potrafi inaczej rozładować (z braku suczki). Szczury też go mają. Ja na przykład widzę go dość regularnie na przykładzie mojego Sokratesa, który ma wielką ochotę dostania się do Sofry w rui, ale z braku takiej możliwości próbuje dobierać się do staruszki Juni... Niewesoła sytuacja (bo Juni za cholerę nie ma ochoty na bliższe kontakty z dzikusem). Oczywiście chłopaki nie mieszkające w jednym pokoju z samicami pewnie nie mają aż takiego problemu, ale w ogóle popęd u nich istnieje, jak u każdego zdrowego samca chyba. Osobiście uważam, że lepiej zwierzę wykastrować i zapewnić mu możliwość realizacji swoich potrzeb (bo chęci i możliwości kopulacji po kastracji utrzymują się kawał czasu, gwarantuję), niż pozostawić go z potrzebami, których nie może zaspokoić.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: krwiopij »

Dodam jeszcze, że oczywiście brak możliwości kopulowania z samicą nie jest czymś śmiertelnym i nie sądzę, żeby znacznie obniżał komfort życia. Na pewno też nie należy dopuszczać płodnego samca do dziewczyny tylko po to, żeby poprawić mu samopoczucie... Z drugiej strony - regularnie kopulujące szczury żyją dłużej, to naukowo udowodnione. :P
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kala
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 6:54 pm

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: kala »

Ja już nic nie będę pisać bo znowu zostanę opieprzona mimo tłumaczeń "dawno","kiedyś" i "wszystko odwołane".Chcę tylko powiedzieć żebyście łaskawie już nie pisali o tym jakie ja tu piszę głupoty na podstawie jednego postu tylko zobaczcie inne w których piszę że to co napisałam w pierwszym poście jest nieaktualne i że się pomyliłam bo uwierzcie że to co napisaliście napisał już ktoś przed wami
to co napisałam nie kieruje się do krwiopij
<:3 )~~ <-----mój szczurek
za bramą:Tippy Touse,Nano
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: Nakasha »

Ja akurat zawsze staram się mieć kastratów w stadzie, bo to pomaga samiczkom w rui rozładować napięcie. ;)

Ale to prawda, brak kopulacji dla samców nie obniża jakoś mocno komfortu ich życia i na pewno nie jest śmiertelny - nie powinno się dopuszczać płodnego samca do samicy. ;) U samców popęd jest najsilniejszy gdy mają burzę hormonów, potem czasami jest praktycznie niewidoczny.

U kastratów popęd utrzymuje się jakiś czas, a potem znika, ale są kastraty aktywne seksualnie do końca życia. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: adzia19923 »

Mam pytanie. Mój Rico ma 8-9 miesięcy. Wiadomo wszedł już w okres dojrzewania ale zauważyłam, że ma strasznie napuchnięte jądra i czerwone, i są ciepłe. Czy może to coś złego oznaczać???
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: Paul_Julian »

A to chyba normalne, ze są cieplutkie i różowiutkie http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... j%C4%85dra
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: iku »

a ja mam inny pomysł - kondomy dla szczurów? ;> one byłyby zadowolone, a nas nie obciążałyby potomstwem ;> kto się podejmie? :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: Paul_Julian »

Iku, to powazny temat , a Ty sobie ...hm... jaja robisz ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: szczurzyca. »

Paul_Julian pisze:Iku, to powazny temat , a Ty sobie ...hm... jaja robisz ;D
boże, ja kiedyś umrę ze śmiechu przez to forum!! ::) ;D ;D
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy szczur potrzebuje kopulacji?

Post autor: mikanek »

matko jaki temat.... :D :D :D :D
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”