DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: Nakasha »

W Polsce hodowla szczurów rasowych jest raczkująca, więc widoków na stworzenie innej organizacji na razie nie ma - po prostu z braku chętnych....

A i samych chętnych na szczurki rasowe wcale nie ma tak dużo, praktycznie w każdym miocie jakieś maluchy szukają domków, więc i rozwój hodowli jest utrudniony.

Wielu osobom zamiast się douczyć opłaca się kupić ładne ogonki na giełdzie, rozmnażać je i sprzedawać np. na allegro. ::) O ile rozumiem, autorce tematu chodziło właśnie o takie ogonki - nierasowe, ale o "znanych" (teoretycznie) przodkach...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
shia.raena
Posty: 53
Rejestracja: śr lut 25, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: shia.raena »

Domyślam się, że to nie do zrobienia. Ani przez moment nie sądziłam inaczej:)
Wciąż, szkoda.

A jesli o takich hodowlach mówimy, to oczywiście jestem przeciw.

I to właściwie zamyka chyba temat. Dokładne sprecyzowanie o czym się właściwie rozmawia pomaga w prowadzeniu dyskusji, to tak tylko nawiasem mówiąc.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: Layla »

Merch, no ale proszę Cię, przestań wyrywać moje wypowiedzi z kontekstu.

Jestem przeciw domowym hodowlom, bo w grupie łatwiej o to, by błędy zostały dostrzeżone. Jeśli komuś przeszkadza SHSR to nikt nie zabrania utworzyć konkurencyjnej organizacji, zarejestrować i robić wystawy. Skoro tak bardzo SHSR się nie podoba - możecie zrobić konkurencję i jeśli "walka" będzie nie na przykre słowa, a na "jakość" miotów, to jestem za - przynajmniej będzie to dla dobra szczurów.
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: ania2832 »

Ale se odkopałam temat... ::)
Nie wiem czy w dobrym wątku, ale tak chciałabym się zapytać, co to jest "miot kontrolny" ? Bo wiele razy mi się gdzieś w tekście przewinęło, a ja cienka, licha, zielona.. ;)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: Paul_Julian »

Wpisz w google, bo jest opis na stronie jednej ze zrezszonych hodowli, a nie bardzo chcę reklamować ;)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: ania2832 »

Faktycznie !
Nie wpadłam na to głupia, głupia.. :D
Przepraszam za SPAMA.. bo i chyba nie w tym wątku co trzeba.. ;)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: Paul_Julian »

No trochę nie w tym, ale może ktoś sie zaciekawi i poczyta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: greenfreak »

Przepraszam, nie chcialo mi sie czytac calosci. Ale sie wypowiem. Jak dla mnie, to kazda hodowla jest domowa i amatorska. Jednak howodcy zrzeszeni badz "eks-zrzeszeni" dysponuja adekwatna wiedza, a byle kto - nie. Jestem jednak za zmianami. Dobor hodowcow nie wydluzyl wciaz jakos znacznie zycia i zdrowia szczurow (choc postep jest!), wiec rzecz moze tkwic w szczurach "dzikich" czy kundelkach, ale to wymaga obserwacji. Bzdura jest jednak, ze kundelki nie maja problemow. Jutro podam wiek moich sp. samic, ale na razie zadna poza jedna nie dozyla sedziwego wieku.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: DOMOWA HODOWLA tak czy nie?

Post autor: dusiaczek »

to logiczne, jak i w chodowli moh=gą się trafić takie co 2 lat nei dozyją i z nowotworem. to ruletka jest, niemniej hodowcy zrzeszeni uwazniej dobierają pary do mnożenia, a nie jak domowe hodowle często kupują w 2 sklepach czy szukają wśród znajomych.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”