Łączenie w pary

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
anka30
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 7:58 am

Łączenie w pary

Post autor: anka30 »

Witam ! Mam 2 szczurki ,samiczkę dumbo blac berkshire i samczyka dumbo american blue berkshire oby dwa szczurki kupiłam u hodowców oczywiście różnych ,rodziców chłopczyka widziałam osobiście a o rodzicach dziewczynki słyszałam od hodowcy mam nadzieję że nic nie zmyślał ! Chciałam w przyszłości skojarzyć tą parkę,warunki na to jak najbardziej posiadam,chętni już mnie pytają o ewentualne potomstwo i są to poważni ludzie bo sama już niestety jestem po trzydziestce :) !.....ale nie wiem jak się za to zabrać no i co za maleństwa mogą wyjść po takich rodzicach? Jeżeli ktoś się orientuje w temacie to proszę o pomoc ! ::)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Łączenie w pary

Post autor: Babli »

anko, poczytaj ten dział. Bo łączenie szczurków w pary wcale nie jest dobrym pomysłem. Popatrz na dział zwierzaki - zobacz ile z nich szuka domku.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Łączenie w pary

Post autor: Izold »

anka30 pisze:co za maleństwa mogą wyjść po takich rodzicach?
Odpowiedź poniżej.
anka30 pisze:oby dwa szczurki kupiłam u hodowców
Kupiłaś je u hodowców, ale nie masz pewności czy nie zmyślali. Za ile kupiłaś szczurki? zobacz ile kosztują szczury u Merch.
Śmiem twierdzić że kupiłaś szczurki od pseudohodowców (jeśli tak nie było, popraw mnie) czyli ludzi którzy z nudów rozmnażają szczury, i nazywają siebie hodowcami . Znasz przodków swoich szczurków, do kilku pokoleń wstecz? Występowały w nich nowotwory lub choroby? Pewnie tego nie wiesz, więc dzieci mogą "z tego wyjść" chorowite, krótko żyjące. zazwyczaj takie szczury częściej chorują, więc są też kosztowniejsze w utrzymaniu jeśli chodzi o weterynarza. Jeśli wiesz jakie choroby występowały w rodzinach Twoich szczurów, jak dla mnie możesz rozmnażać, chociaż faktycznie... tyle szczurów szuka domów.
Masz zamówienia na szczury ? poleć im forum. powiedz im że mają zdrowe szczurki za darmo, a i pomoga biedakom w potrzebie... Takie bezsensowne rozmnażanie jest głupie, odbierasz szanse innym szczurkom, bo masz zachcianke mieć małe szczury. szczerze mówiąc też bym chciała mieć małe szczury, ale to surowo zabronione. NIE ROZMNAŻAMY SZCZURÓW NIERODOWODOWYCH.
co zrobisz, nie moja sprawa, wiedz tylko że jako osoba "po trzydziestce" powinnaś zrozumieć komunikat osoby która nie jest nawet po dwudziestce.
Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie w pary

Post autor: alken »

anka30 pisze:Witam ! Mam 2 szczurki ,samiczkę dumbo blac berkshire i samczyka dumbo american blue berkshire oby dwa szczurki kupiłam u hodowców
gdybyś je kupiła u HODOWCÓW to byś wiedziała, że w żadnym wypadku NIE WOLNO samowolnie, bez wiedzy na ten temat rozmnażać zwierząt.
masz metryki, rodowody, znasz przodków tych szczurów kilka pokoleń wstecz, masz pewność że nie są ze sobą w jakimś stopniu spokrewnione i czy ich linie nie niosą żadnych chorób genetycznych?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie w pary

Post autor: alken »

swoją droga po zajrzeniu do drugiego Twojego wątku stwierdzam, że nieźle się obkupiłaś w te szczury, też masz w planach pseudohodowlę obciążonych genetycznie chorobami zwierząt?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Łączenie w pary

Post autor: lavena »

anka30 pisze:chętni już mnie pytają o ewentualne potomstwo i są to poważni ludzie bo sama już niestety jestem po trzydziestce :)
No to zaproś ich na forum, bo nam poważnych ludzi i odpowiedzialnych opiekunów brakuje. A szczurków do adopcji jest od groma, wcale nie trzeba sprowadzać na świat następnych.
anka30
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 7:58 am

Re: Łączenie w pary

Post autor: anka30 »

alken pisze:swoją droga po zajrzeniu do drugiego Twojego wątku stwierdzam, że nieźle się obkupiłaś w te szczury, też masz w planach pseudohodowlę obciążonych genetycznie chorobami zwierząt?
Ten o którego pytam Wojtuś tzw himalajski to szczurek którego kupiłam dość dawno tylko dlatego że miał śliczny pyszczek od babeczki która uważała się za "hodowcę" bez dalszych planów jest to taki misio do przytulania bardzo kochany i z czystej ciekawości pytam co to za dziwna mieszanka.Kupiłam od niej 2 szczurki bo oba mi sie bardzo podobały właśnie tego i jeszcze jednego łysolka tamten też był śliczny z czarnym łebkiem i grzbietem ale po 2 dniach zaczął chorować i mimo starań nie dało się go uratować weterynarze w sumie do końca nie wiedzieli co mu jest ale stawiali na wade serca
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Łączenie w pary

Post autor: zalbi »

co nie zmienia faktu, że chcesz rozmnażac chore zwierzęta..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Łączenie w pary

Post autor: Kameliowa »

Izold pisze: zobacz ile kosztują szczury u Merch.
Lub hodowców zrzeszonych z shsrp
http://www.shsrp.yoyo.pl/
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie w pary

Post autor: alken »

anka30 pisze: po 2 dniach zaczął chorować i mimo starań nie dało się go uratować weterynarze w sumie do końca nie wiedzieli co mu jest ale stawiali na wade serca
tak to właśnie wygląda jak się kupuje zwierzęta od takich ludzi :-\

obchodzi Cię choć trochę to co tu piszemy?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
anka30
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 7:58 am

Re: Łączenie w pary

Post autor: anka30 »

Jestem tu zalogowana od wczoraj więc co sie moge wypowiadać pewnie że bym już nie kupiła szczura nie wiadomo skąd ale człowiek jest tylko człowiekiem dałam sie nabrać i tyle
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie w pary

Post autor: alken »

jasne, każdy może popełnić błąd, to ludzkie, ale chyba nie będziesz ich rozmnażać po tym czego się dowiedziałaś?
jak rozumiem masz dwa samce i samiczkę, więc wypadałoby ją wykastrować...a jeśli nie, to oddać do adopcji.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Łączenie w pary

Post autor: Izold »

Wykastruj samca, i połącz z samicą. :) Bez sensu żebyś kupowała kolejne szczurki, żeby oba miały twarzystwo. równie dobrze możesz iść na zabieg z samczykiem, i będą mogli mieszkać z samiczką. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”