Rozmnażanie (wiek płciowy)

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
notcacy
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 26, 2010 9:37 pm

Rozmnażanie (wiek płciowy)

Post autor: notcacy »

Witam.
Czytałem dużo porad o szczurach przeglądając poradniki/encyklopedię róże zawiłe strony o szczurach napotkałem się na wątek który w każdym innym źródle jest nie jasny...

wiek płciowy szczurków ?

Według niektórych źródeł zaczyna się w okresie 4/5 tygodnia a innych 3/4miesięcy....
...to bardzo duża rozbieżność czasowa

Na forum wyczytałem że młode odstawia się od matki po upływie 100/150 dni...
...wczytałem też groźby że trzeba rozdzielać ogoniastych bo nawet 4/5 tygodniowy może zapłodnić....

Jak to jest ?

podobno samicę dojrzewają szybciej od samców według informacji
podczas 50/70 dnia ogoniastej Otwiera się pochwa
150/300 dzień ogoniastych to optymalny okres reprodukcji (płodności) ...
... no i sam koniec zakończenie okresu płodności 450dni ...
... ile w tym prawdy ?

Zbieżności między 4/5tygodni a 3/4 miesiące to chyba za duża różnica....

Czekam na ciekawe odpowiedzi i spekulację :)

Pozdrawiam ^-.-^
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Rozmnażanie (wiek płciowy)

Post autor: merch »

orzyjmij ze te opisywane 4-5 tygodni to ludzkie 10 lat a 3-4 miesiace o ludzkie 15 5-6 miesiecy to ludzkie 20 -22 :)a 12 miesiecy to ludzka 30
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Rozmnażanie (wiek płciowy)

Post autor: Nina »

4-5 tygodniowe szczury są już w pełni płodne i mogą sie rozmnażać. Co oczywiście nie oznacza, że powinny. To jeszcze dzieciaki i ciąża dla samicy może sie skończyć tragicznie.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”