merchowe pole

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: merchowe pole

Post autor: Effie »

Mnie się wydaje... to znaczy ja bym na miejscu Sebastiana... no bo w tych Merchowych ogonach jest tyle jej serca... miło by mi było, gdybym wiedziała, że tyle osób (tych, które dobrze ją znały i tych, które ją kojarzyły tylko z nicku- jak choćby ja) chce tą cząstkę niej (bo w końcu tyle uczuć, tyle uwagi poświęcała swoim ogonkom) pielęgnować... Takie jest moje zdanie i dlatego tak gorliwie krzewię tą ideę (choć niewiele mam do powiedzenia w tej sprawie).
Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: merchowe pole

Post autor: Izabela »

Ludzie, to nie kwestia idei i magii, zejdźmy na ziemię ;) Szczerze mówiąc nie mam pojecia, co o tym myśli Sebastian, nigdy z nim o tym nie rozmawiałam. Ale mam wrażenie, że tak naprawdę to akurat najmniejszy problem, tzn. podejrzewam, że by się zgodził. Dla mnie to nie kwestia jego zgody, ja widzę inne problemy. Po pierwsze to to, o czym już wcześniej pisałam - nagle teraz jest zapotrzebowanie na czapeczniki? Tylko czy aby na pewno? Ile osób zdecydowałby się je kupić? Sprzedałby się jeden miot, dwa? A potem co? Kto podejmie się tego ryzyka? Ciągnąć coś, co do tej pory miało problemy ze zbytem? Po drugie - skąd brać szczury do rozmnożenia? Trzymać, tak jak Baśka - 40 ogonów? Samce i samice, w 8 czy 9 klatkach? Bo nikt w Polsce nie chciał z nią współpracować, dać samce do krycia, mieć samce na współwłasność? Bo była "naznaczona", niezarejestrowana? Kto zdecyduje się jeździć po Europie i przywozić nowe szczury? Kto ma tyle siły, pasji w sobie, by to wszystko kontynuować? No powiedzcie mi, kto?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: merchowe pole

Post autor: alken »

szczerze mówiąc, dla mnie to już by nie było "TO"...
ewentualnie gdyby była jakaś hodowla niezrzeszona której możnaby było wypożyczyć jakiegoś czapecznika do krycia i tak pociągnąć linię ... ale na razie jest tylko Justka (nie wiem czy w ogóle zainteresowana) a co do forumowiczki która ogłaszała swoje przyszłe plany to nie wiadomo kiedy i czy w ogóle się to zrealizuje.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: merchowe pole

Post autor: Nietoperrr... »

Izabela,to jest na razie tylko nieociosana myśl,dziki pomysł...
Jak mówisz,może i Sebastian by się zgodził.Może nie robił by problemów.Ale całe to dalsze działanie,to misja jak na lot w kosmos... ::)
Co do pociągnięcia linii Czapeczników...Teraz to ma ciut inny charakter,niż wcześniej...Basi już nie ma,a ci wszyscy,co maja baśkowe szczury,może teraz dopiero widzą ich wyjątkowość...No kurczę,ale jest w nich coś takiego nieszczurzego,ciut bardziej inteligentnego,prawda?Ja nie wiem,mam tylko jednego merchowego,tego ostatniego,wpadkowego,ale...Jest ...jest inny,wyjątkowy,taki z tych "jedynych"...
Sama marzę o pociągnięciu tej linii i byłabym w stanie zrezygnować ze wszystkich innych,kundelków,czy z metką pod ogonem na rzecz tych "PO-MERCHOWYCH"...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: merchowe pole

Post autor: alken »

Nietoperku, nie wydaje mi się zeby była szalona popularność w przyszłości na pomerchowe ogony...ten miot wpadkowy zebrał tylu chetnych bo co tu dużo mówić, wszystko na swieżo było itd. potem jedni zapomną, przyjdą nowi którzy nie będa wiedziec kto to był a wcześniej? tez niby wszyscy wiedzieli wyjątkowość tych ogonów (trudno było nie zauwazyć ) a jakoś szaleństwa nie było. mniej chętnych niż szczurów. z resztą nawet zrzeszeni zaczynają miec problemy ze zbytem szczególnie na samce, chyba że sa jakieś rzadko spotykane kolory :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: merchowe pole

Post autor: Nina »

Nie widze opcji, żeby dało sie znaleźć drugą osobe, która tak jak Basia potrafiłaby sie poświęcić hodowli. A niestety osoba, która chciałaby pociągnąć tą linie musiałaby radzić sobie sama - tak samo jak Basia przez te wszystkie lata.

Może teraz znaleźliby sie chętni na młode, ale tak jak ktoś wspomniał - z jednego, dwóch czy trzech miotów. A co później?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: merchowe pole

Post autor: greenfreak »

Z drugiej strony, jak ostatnio zaglądałam na stowarzyszone hodowle, to trochę posucha jest i nie wygląda to tak, jakby miał nastać wysyp szczurów, choć jak dobrze pamiętam, to parę osób pytało o szczury z hodowli. Zachęcać nie zachęcam, ale ot, dodatkowa okoliczność, o której warto pomyśleć.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: merchowe pole

Post autor: Nietoperrr... »

A ja tak sobie myślę,że pomimo chęci wielu osób,jest jednak faktycznie zbyt wiele murów do pokonania... :-[
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”