merchowe pole

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: greenfreak »

IVA, tylko teraz pytanie - ważne to, co prywatne, czy też to, czy któryś z merchowych szczurków mógłby wnieść coś dobrego do obecnych hodowli? Nie znałam merch, ale czytałam jej posty i mam wrażenie, że szczury byłyby tu wyżej niż jakiekolwiek urazy. Bo były duże problemy między stronami, ale cel jest wciąż ten sam - poprawić zdrowie, charakter i żywotność - a przy okazji można i wygląd - naszych podopiecznych ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: Nakasha »

Ja też mogłabym to samo powiedzieć - bez urazy Iva - po tym jak merch traktowała niektórych członków SHSR, to nie wiem, czy ktokolwiek by zechciał...

Merch kiedyś proponowała swoje szczury do rozmnażania, ale to nie było brane pod uwagę i nie sądzę, aby się to miało zmienić.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: jakuszewa »

Pozwolę sobie wtrącić...

Myślę, że tą rozmowę należałoby zakończyć tu i teraz zanim padnie o kilka słów za dużo. Dość już było sporów w temacie "SHSR - Merch". Basia odeszła, niech spoczywa w spokoju [*]. My natomiast nie rozgrzebujmy starych brudów, tym bardziej w tym wątku.
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: StasiMalgosia »

Też uwarzam że nie powinniśmy kontynuować tej rozmowy w tym temacie, uważam też że członkowie SHRSP nie powinni się wypowiadać nt.kontynuowania lini Merch.

Jedyna osoba która może podjąć decyzję o kontynuowania lini jest Sebastian, który na forum się nie udziela.

Nakasha jest taki miły zwyczaj o zmarłych dobrze albo wogule.
Obrazek
Maq
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 02, 2011 9:27 pm

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: Maq »

Witam

Wiem, że mnie nie znacie, mimo iż odwiedzam forum od półtora roku.
Zarejestrowałam się dosłownie chwilę temu, tylko po to, aby zacytować pewne fragmenty wypowiedzi Merch:
Merch pisze:Byc moze dzikie szczury wychowane przez czlwieka moga byc niebezpieczne, zapewne szczury dzikie roznia sie charakterami podobnie jak hodowlane. Rzecz w tym , ze te dzikie szczury , czapka , te poldzikie szczury dzieci czapki nie sa ani niebezpieczne ani plochliwe , za to odznaczaja sie piekna muskularna budowa ciala inteligencja i przyjaznym stosunkiem do ludzi i wlasnie dlatego , tak zalezy mi na kontynuacji tej lini. Zwlaszcza , ze najwieksza czesc roboty zostala juz zrobiona, czapka zostala osowojona , poldzkusy zsotaly umiesczone w zaufanych domach, i okazalo sie ze warto !
Merch pisze:kazdy ma prawo do wlasnego zdania, dla mnie to szczur o korzystnym fenotypie odznaczajacy sie poszukiwanym przeze mnie typem budowy ciala i bardzo dobrym zdrowiem. Glupota by bylo taka szansę zmarnowac.
Czasem ( wcale nierzadko) dokonania ludzkie zdarzaja sie przypadkiem , przypadkiem Kolumb odkryl Ameryke , przypadkiem po analizie zdarzenie Fleming odkryl wlasciwosci peniciliny. Przypadkiem doszlo do miotu czapeczki z interwencyjniakiem jednak z powodu bardzo korzystnego efektu nie zamierzam tego efektu zaaprzepascic.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=22059&start=90

Miałam ogromny szacunek do Basi. Mimo, iż nie znałam Jej osobiście, wiele razy korzystałam z Jej rad, pisanych na różnych szczurzych forach. Szczerze kibicowałam Jej hodowli.

Dobrze wiecie, że Basi bardzo zależało na tej linii - mówiła, że jest ona dla niej w pewien sposób "magiczna".
Mimo, iż było tyle głosów "przeciw", Merch miała wyznaczone cele i do nich dążyła - zależało Jej na szczurkach, a nie na ludzkich opiniach.

Zastanówcie się proszę nad próbą kontynuacji tego, nad czym tak ciężko pracowała. Na pewno nie chciała by, aby plany hodowlane odeszły razem z Nią.

Dla Ciebie Merch [']
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: Effie »

Nie znałam Merch osobiście. Nawet nie pamiętam, żebyśmy na tym czy którymkolwiek forum zamieniły ze sobą słowo. Ale mimo to miałam ogromny szacunek do jej osoby i tego, co robiła. Myślę, że przez wzgląd na to, ile pozytywnych rzeczy mamy o niej wszyscy w pamięci- ktoś powinien kontynuować jej dzieło. Gdybym się znała choć trochę na genetyce... zaproponowałabym swoją pomoc... niestety- żaden ze mnie hodowca.
Jednak przy odrobinie wiedzy - zdecydowanie podjęłabym to wyzwanie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: Licho »

Osobiście uważam, że jedynie hodowla niezrzeszona mogła by pociągnąć linię czapeczki. Może taka osoba jak Czikosz??
Osoba, która poświęci wiele i nie będzie sie bała prawdy, będzie mówiła głośno na co poumierały mioty i dopytywała o te, które jeszcze żyją. Przede wszystkim osoba, która będzie dzieliła sie wiedzą na temat swojej hodowli i nie będzie robiła z tego tajemnic.
Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: Izabela »

Dobrze, jeśli są ludzie czujący potrzebę wypowiedzenia się na temat kontynuowania merchowej hodowli to proponuję (i tu prośba do modów) przenieść dyskusję np. tutaj:

http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=28305

NIech ten wątek pozostanie jednak miejscem pożegnania...
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Ratsy
Posty: 27
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Merch odeszła...

Post autor: Ratsy »

Przykro mi... A miałam nadzieję...
---------------------------------------------
Niestety mieszkam daleko, ale LUDZIE POMÓŻCIE !!!

Posty od 06 kwietnia do tego, zostały wydzielone z innego tematu. noovaa
Żegnaj, Grzesiu... Niegdy Cię nie zapomnę, mój najlepszy przyjacielu...
Piotrze... Zawiodłam się na tobie... Zabiłeś brata...
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: merchowe pole

Post autor: greenfreak »

Izabela prosiła, aby rozmowy o ewentualnej kontynuacji miotów czapeczkowych przeniosły się tutaj, więc podejmę temat.
Jak ogólnie zapratują się na to obecni opiekunowie szczurków merch?
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: merchowe pole

Post autor: Izabela »

Ogólnie - ja nie widzę takiej możliwości
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: merchowe pole

Post autor: StasiMalgosia »

Jak już pisałem wyżej taką decyzję może podjąć tylko Sebastian, a osoby które by chciałyby pociągnąć linie po swoich czapeczkach, powinny wg mnie uzyskać jego jasną i 100% zgodę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: merchowe pole

Post autor: Effie »

Nie jestem posiadaczem czapeczkowych potomków, nie marzy mi się założenie hodowli, nic nie wiem (i raczej nie szczególnie mnie interesuje) o genetyce. Rozumiem, że nie można komuś (aktualnym właścicielom Czapeczników) wjechać do klatki z butami i rozkazać rozmnażać. Ale skoro dla Merch to było takie ważne, skoro temu się poświęcała, skoro włożyła w to tyle pracy i zaangażowania... myślę, że po prostu warto to przemyśleć... Nie dla pieniędzy, nie dla kaprysu, ale dla Merch, dla ogonów... Szkoda, żeby jej pasja umarła z nią. Można by było zatrzymać choć jej małą cząstkę wśród nas...
Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: merchowe pole

Post autor: Nietoperrr... »

Effie pisze: Szkoda, żeby jej pasja umarła z nią. Można by było zatrzymać choć jej małą cząstkę wśród nas...
Marzę o tym...
Mam jednego merchowego ogonka,tego ostatniego z ostatnich i jest najwspanialszym szczurem,jakiego mi było dane na ziemi poznać.Żyje dopiero chwilę,a już zawojował tyle serc u mnie...Pojawia się taka myśl,że jeżeli te wyjątkowe szczury miałyby odejść w tak krótkim czasie po merch,byłoby to największą niesprawiedliwością na świecie...
Lecz tak z rozsądkiem podchodząc do sprawy - chyba nie ma żadnej innej opcji.
No bo kto by się podjął merchowej misji szczurzej?Kto przekonałby Sebastiana,że jej dzieło,jej pasja dalej ma sens,skoro jej już nie ma???...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: merchowe pole

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie musiałby byc to ktoś, z kim Sebastian miał równiez kontakt, nikt obcy. Ktoś komu można zaufać.

Nie mam nic przeciw obcym osobom, ale nie w tym przypadku. Rety, to już 4 miesiące minęły ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”