Miot -D- Rattie's Love

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Planowany miot D Rattie's Love.
Rodzicami maluszków będą:
Mama-Sardinka Bebesina
standard,fawn,dumbo
Obrazek Obrazek Obrazek

Zachowanie:
Sardi jest bardzo towarzyską szczurką,łagodną wobec człowieka nieco dominującą wobec innych samic ale nie jest agresywna.
Lubi lizać dłonie,praktycznie to i całe ręce,a nawet kolana.Po prostu bardzo lubi człowieka.Jest bardzo żywotną samiczką i cierpliwą przy wykonywaniu wszelkich zabiegów,lubi bawić się ze swoją siostrą Sunny.Sardi nie jest dobrze zsocjalizowaną samiczką stąd czasem przy wyjmowaniu jej z klatki panikuje(wyrywa się) ale nigdy nie ugryzła.
Nie jest samiczką lękliwą czy płochliwą,wręcz odwrotnie jest bardzo odważna.

Zdrowie:
Sardi była jedynie pokichana,dość niedawno,gdy mój pies i ja zachorowaliśmy.Żyjemy w jednym pokoju dlatego też wszystkie
moje szczury były pokichane.Także te dużo starsze,niektóre z nich wymagały leczenia farmakologicznego(pies i ja również).
Sardi nie była leczona żadnymi antybiotykami jedynie witaminkami dodanymi do picia wszystkim moim szczurom.Obecnie jest zdrowa,nie kicha,jest wesoła.
W przyszłym tygodniu jedziemy na sprawdzenie płucek badaniem RTG.
Obecna jej waga to 300g.

Tata-Caribou Rattie's Love
satin fuzz,beige mink based hooded blazed,odd eye,dumbo

Obrazek Obrazek Obrazek

Zachowanie:
Caribou to brat bliźniak nie żyjącego swojego brata Cabou,a nie doszłego taty przyszłego miotu.Jest on bardzo wesołym,
łagodnym i nie dominującym szczurkiem,dość sporym.Bardzo lubibiegać gdy bawię się z nim,wtedy wesolutko podskakuje.
Bardzo lubi przytulać się,słucha mnie gdy mówię do niego,a podczas zabawy domaga się jej więcej.Jest łagodny wobec nowo
przybytych szczurków i gdy te chcą bawić się z nim,on nie odmawia.Potrafi także ustawić maluchy gdy te mu dokuczają ale stara się być w tym delikatnym.

Zdrowie:
Caribou całe swoje życie był zdrowym szczurkiem,jedynie zdarzały się kichania leczone tylko witaminami i bardziej wartościowym jedzonkiem.Ostatnio bawił się z młodym Cackiem,a ponieważ Caribou nie jest już młodziakiem ale przez szczeniackie zachowanie,uderzył się w oczko i prawdopodobnie całą kość skroniową.Cała okolica strasznie spuchła,rogówka była uszkodzona ale szybka interwencja z lekami bardzo pomogła.Opuchlizna zeszła już po 2 dniach dzięki dodatkowym okładom z rivanolu.Oczko jest sprawne,zdrowe i nie ma już śladu po uszkodzeniu.Caribou zapomina czasem,że nie jest lekkim,małym dzieckiem lecz starszym panem.Płucka ma zdrowe,potwierdzone badaniem RTG(około 2tyg temu).
Obecna jego waga to 580g.

Krycie odbędzie się najbliżej w przyszłym tygodniu,
najdalej za 2 tygodnie.

Maluszki nie powinny być małymi szczurkami dlatego,że rodzice
i dziadkowie(Sardi tata 800g,Caribou mama fuzz 500g,dziadek 700g)
nie są/byli małymi szczurkami.Brat Caribou,Choś waży około 650g.
Urodzić powinny się:
sierść-standard
kolor-beige,topaz
znaczenia-blazed,hooded,banded,berkshire,irish
Mogą pojawić się maluszki z oczkami odd eye(dwukolorowe)
Wszystkie maluszki będą miały fuzz gen.

Wybór rodziców:
Starałam się wybrać bardzo dobrze zarówno pod kątem zdrowia jak i charakteru oraz wielkości rodziców przyszłego miotu.
Nie bez powodu trzymałam samca i czekałam do obecnego jego wieku 2 lat i prawie 5 miesięcy.Caribou jest zdolny do rozrodu,
jest sprawny fizycznie jak młody szczur,nie ma problemu z tylnymi łapkami czy kręgosłupem.Przez 2 i prawie pół roku
czasu miałam możliwość obserwowania linii pod kątem zdrowia,co jest dla mnie priorytetem.Do tego zależy mi na przedłużeniu
ich okresu życia,aby były to szczurki długo żyjące i cieszące się jak najlepszym zdrowiem.

Przyszłe domki:
Nie będzie miała znaczenia kolejność zgłoszeń chętnych na maluchy.Część z nich i tak zostanie ze mną,a więc mam pierwszeństwo wyboru.Tylko wybrane szczurki będą rozmnożone i bardzo chciała
bym aby to strona męska była kontynuowana z tej linii.Nie wykluczam rozmnożenia samic ale tylko i wyłącznie z samcem
z bardzo dobrej i bardzo uważnie sprawdzonej linii,ze starszym samcem.Chcę wybrać najlepsze i najbardziej odpowiedzialne domki dla maluchów,domki,które będą przestrzegać umów oraz oświadczeń
czy aneksów,które podpiszą.

Dokumenty:
Maluszki będą posiadać metryczki moje własne lub metryki wystawione przez klub/stowarzyszenie.To jeszcze wymaga czasu,
nie mniej jednak maluszki będą miały znanych przodków,a ja postaram się wypełnić je w miarę szczegułowo.
Rodzice posiadają metryki stowarzyszeń(polskie i czeskie),a więc nie są szczurami bez znanych przodków.Posiadają pełne
udokumentowanie.

Kontakt:
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt na emaila:ratties_love@op.pl Będzie wymagane wypełnienie CV.
Informacje także na stronie www.rattieslove.eu.interia.pl
(Ogłoszenie wstawione za zgodą Administracji).
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Kameliowa »

Miot oczywiście przyjdzie na świat w Łodzi?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Tak,miot urodzi się w Łodzi.Od razu będzie możliwy transport do Warszawy,bo co najmniej raz w miesiącu obecnie odwiedzam ;)
Zapomniałam dodać,bo edytować postów nie da się,że:
Uszka-100% dumbo

Nie wydaję szczurków osobom małoletnim
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Sardinka dziś była kontrolnie u lekarza.Zrobiliśmy RTG(w pozycji bocznej i strzałkowej) ,jama brzuszna ok,płucka także ok,sylwetka serca prawidłowa,osłuchowo wszystko w porządku.
Sardi była pierwszy raz u weterynarza,zachowywała się bardzo poprawnie,podczas prześwietlania nie stawiała oporu,nie ruszała się podczas wykonywania zdjęcia.Przy osłuchiwaniu była bardzo grzeczna,nie musiałam jej nawet trzymać,bo zrobiła do Pani Dr. :)
Także dziewczynka jest grzeczna bardzo ;) Nawet nie skupkała się ze stresu ;)
Caribou także był kontrolnie,osłuchowo wszystko ok,RTG robiony ok 3 tyg. temu także wszystko ok.Krwiak w oczku wchłonął się pięknie(to co pisałam o urazie,uderzeniu podczas zabawy). :)
Na dniach odbędzie się krycie ;)
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: WildHeart »

czekam niecierpliwie ;)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: aneczka1-13 »

Fajny miocik się szykuje.I rodzice piękni.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: L'urine-Boruta »

to cv to chodzi o to, żeby wiedziała czy ktoś się zna na szczurkach tak? :) i... czy będzie potrzebna umowa adopcyjna??
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

L'urine-Boruta -CV-ankieta jest potrzebna aby mieć jakiś obraz osoby chcącej wziąć szczurka,to pytania ,na które należy odpowiedzieć :) Tak,umowa adopcyjna lub kupna sprzedaży jest obowiązkowa ;)
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: L'urine-Boruta »

no dobra... a... tak czytam i nie widzę, żeby była możliwość szczurków Fuzz... nie ma szans na nie? jak dla mnie to są brzydale, ale właśnie to jest w nich piękne xDD gdyby było kilka fuzków [panienek] to bym może wzięła jedną... :) zależy od ceny...:)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: klauduska »

krycie się już odbyło? można jeszcze cv wysyłać?
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

klauduska pisze:krycie się już odbyło? można jeszcze cv wysyłać?
Dziś odbędzie się,tylko dam się parze wyspać ;D Będą zdjęcia z krycia tutaj ;) O ankietę-CV należy do mnie pisać na emaila podanego w pierwszym poście i tak,CV można wysyłać cały czas.Nie ma ograniczonego terminu do wysyłania CV,jedynym będzie informacja o wszystkich maluchach mających domki :)

L'urine-Boruta-Ile masz lat? Pytasz o fuzzy,a czy widzisz taką informację w tym temacie? :-\
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: klauduska »

ja generalnie jestem nowa i tak się średnio znam to co to znaczy, że maluchy będą miały fuzz gen?
jak się rozmnożą mogą być po nich fuzzy czy jak?
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: WildHeart »

klauduska pisze:ja generalnie jestem nowa i tak się średnio znam to co to znaczy, że maluchy będą miały fuzz gen?
jak się rozmnożą mogą być po nich fuzzy czy jak?
fuzz jest recesywny to znaczy ze ooje rodzicow musza go niesc aby byla szansa na fuzza, tutaj tylko jedno z rodzicow ma ten gen, dlatego fuzzow nie bedzie, ale dzieciaczki skrzyzowane ze szczurem ktory jest fuzem, lub niesie ten gen beda mialy w potomstwie fuzziatka :)

jednym zdaniem, w tym miocie fuzzow nie bedzie :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: klauduska »

[offtop] dzięki fredka :) [/offtop]
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot -D- Rattie's Love

Post autor: Justka1 »

Ja bardzo proszę,jeśli macie jakieś pytania proszę pisać na pw po to aby nie zaśmiecać tematu.

klauduska,czytałam,że nie podobają Ci się szczurki z czerwonymi oczami,a w tym miocie będą wszystkie czerwonookie(dark ruby,ruby).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”