Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
martailissi
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 13, 2008 5:27 pm

Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: martailissi »

Dostałam od mamy w sobotę dwie, śliczne dziewczynki. Zorientowałam się, że kupiła je w sklepie, ale przecież ich nie oddam. Ale nie o tym. Dziewczyny mają ok.2-4 m-ce. Różnica jest między nimi 10g. Jedna( ta cięższa) chyba leciutko przytyła, ale że są ze sklepu, wolę dmuchać na zimne. Jak myślicie, ciąża? Samiczka waży 76g. To ta ciemniejsza. Wiem, że zdjęcia wyglądają troszkę brutalnie, ale nie bójcie się, takie ujęcie tylko :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/912 ... d8f78.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a8 ... a51c3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4d ... 38b72.html
Bo szczur to żyjątko, bo szczur to stworzenie. Też czuje rozumie jak człowiek, zwierzę
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: Licho »

Ciężko powiedzieć. Generalnie ciąża trwa 3 tygodnie i jeśli po tym okresie nic się nie stanie, to będzie oznaczało, że w ciąży nie są :D
Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: StasiMalgosia »

waż je codziennie puki co nie wyglada mi to jakoś strasznie

My też dwa razy panikowaliśmy, może poprostu odkąd jest u ciebie ma lepszą karmę i więcej je bo to przyszły grubasek :D
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: noovaa »

Póki co, nic nie widać :) u nas w połowie gdzieś ciąży uwidoczniły się wszystkie sutki .. Na to zerkaj :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: Paul_Julian »

Mozna się przejśc do tego sklepu i podpatrzeć, czy samce i samice są razem. Jesli tak - to trzeba być czujnym. Nie wiem, czy sprzedawca powie prawdę czy płcie są rozdzielone czy nie. na razie wyglądaja ok, male szcurki szybko przybierają na wadze, bo rosną.
Tutaj
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=14573
jest temat jak rozpoznac ciążę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: Nakasha »

Jeszcze tutaj napiszę, że wagę ok 75 gramów to mają szczury 4 - 5-tygodniowe, a nie 2 - 4 miesięczne. ;) Obserwuj je, a jeśli brzuszki zaczęłyby rosnąć, to wrzuć fotki. Popatrzymy, może będzie widać, czy to tłuszcz czy kluski. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: StasiMalgosia »

Paul nie chce krytykować ale nawet jak są rozdzielone to trzeba obserwować, mogły być nie rozdzielone ale samce poszły, albo były rozdzielone za puźno.
A jak nawet były razem to nie musi być w ciąży, niestety każdy szczur z zoologa może być z wkładką (no może poza samcami ale te też czasem okazują się mamusiami :D )
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: Paul_Julian »

Tak , masz rację , czasem już do sklepu przyjedzie w ciąży :(
Jasne, że mogły być rozdzielone pózniej, ale najcześciej to chyba sprzedawca albo rozdziela już na początku (chyba wie, ile ma samic i samców?) , albo w ogole. Swoją drogą, może do sklepu przyjezdzają w jednej klatce ? I nawet jesli sie rozdzieli w sklepie to lipa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aspazja7
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 21, 2008 1:28 pm

Pzrerażona jestem.

Post autor: aspazja7 »

hej,
Kupiłam 2 samiczki w Krakowie w Bonarce na przeciwko Auchan, w Kakadu dnia 30 kwietnia. Młode, żywe, dużo jedzą. Myślę, że mogły miec kolo 5 tygodni. Tego nie wiem. Kurcze, a teraz wydaje mi się, że jedna z nich jest w ciąży. Myślę, że tak na 85%: brzuch na boki, sutki, gruba. Daję jej jeszcze tydzień. Boję się, bo nie wiem co zrobię ze szczurami. Jeśli ktoś chce już adoptowac szczura to proszę o kontakt. Oddam je do adopcji, albo popytam znajomych, a resztę chyba uśpię. Samica jest bardzo młoda i mało oswojona. Będzie problem, już się stresuję:( Może zakładam najgorsze, ale wolę się zabezpieczyc. zapraszam chętnych, myślę, że za około 7-10 dni będę coś wiedziec. Oczywiście jak urodzą się to muszą byc z mamusią, o tyle ile wyczytałam, około 3 tygodni. Jestem przerażona, bo mi jest strasznie żal mojej szczurki i kolejnych szczurów bez domu:(( Dlatego decyzja o uśpieniu jest w tym w ypadku chyba słuszna. Chyba, że pomożecie znaleźc domek. Szczurzyce dwie mam od 2 tygodni, strasznie dużo jedzą, piją i rosną, niesamowicie....może panikuję za wcześnie, ale się boję:(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: Paul_Julian »

Poczytaj tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=14573 i tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=798& i tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=23422

Jescze jest jeden temat, gdzie mozna wrzucić fotki i inni pomogą rozpoznać ciążę http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t ... %85%C5%BCa+

Z zoologa to bardzo częste, ze sa w ciązy, bo sa nierozdzielone płciami, a szczurki już są płodne od 3-4 tygodnia zycia.
można uspić slepy miot lub zrobić sterylkę , ale czasem jest tak, ze miot jest mały lub żaden nie przezyje. Dlatego jest to decyzja ostateczna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aspazja7
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 21, 2008 1:28 pm

Tragedia- 2 samica w ciąży!!!!

Post autor: aspazja7 »

Hej, jestem załamana. Pierwsza urodziła 8 klusek dzisiaj. A druga prawdopodobnie w ciąży.... i Co mam z nimi zrobic?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: noovaa »

Teraz ciężko jest znaleźć dobre domy dla maluchów ... jest ich za dużo ..

Mam 4 samiczki z interwencji, najprawdopodobniej wszystkie w ciąży .. i jak tylko urodzą, zamierzam uśpić mioty. Uważam, że na obecną chwilę to dobre wyjście ...

Jeśli jednak chcesz je odchować i szukać im domów, karm mamy dobrze, a maluchom załóż temat adopcyjny.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: klauduska »

ponieważ teraz jest przesyt i strasznie dużo miotów się urodziło, radzimy, żeby przynajmniej część szczurów uśpić. zostaw mamie 2-4 szczurki, bo na prawdę jest teraz problem ze znalezieniem domków..
nie wiadomo ile ci druga urodzi, a może mieć jeszcze więcej.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: Nakasha »

To raczej reguła, że szczury kupione w sklepie są w ciąży, niestety. :(

Najlepiej zostawić mamie parę klusek, a resztę uśpić, odciąży się młode matki, będzie też realna szansa na znalezienie domku maluszkom. Niestety teraz jest przepełnienie szczurkami, strasznie ciężko je wyadoptować. :( No chyba, że możesz trzymać u siebie zarówno samce i samiczki i mieć dwa stada, jeśli ich nie oddasz.

Najlepiej będzie jeśli rozdzielisz matki do innych klatek, jeśli będą razem, jest ryzyko, że będą podbierać sobie młode lub je zagryzą czy porzucą...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miesięczna dziewuszka,ale ciąża?

Post autor: klauduska »

Nakasha, aspazja7 zdecydowała się uśpić oba mioty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”