Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Azi »

Ponieważ miotów jak na moją hodowlę będzie całkiem sporawo, w jednym czasie - akurat tak mi się złożyło i prywatnie i hodowlanie, wszystkie mioty opisze w jednym temacie, żeby nie zaśmiecać ;)

Miot kontrolny L

planowana data krycia - 04/05.2011
planowana data narodzin - 05/06.2011

Luthien Tinuviel Abraxas x Geralt of Anahata

(dumbo, fuzz, agouti, berkshire) x (standard, standard, beige, self)

Obrazek Obrazek

spodziewamy się:
kolor - agouti, black, topaz, beige
uszy - dumbo, standard
sierść - standard, fuzz
znaczenia - self, irish, berkshire

cena szczurka - 55zł
metryka - http://www.happyfeet-rattery.pl/files/MetrykaL.pdf

Luthien to akrobatka. Uwielbia się wspinać i ma inżynierski umysł. Z doskonałą przebiegłością rozbraja moje zabezpieczenia poideł i karmniczków, za wszelką cenę próbując wydostać sie z klatki. Na wybiegach ostrożna i stanowczo jest to dziewczyna mająca własne kredki. Owszem, przyjdzie, przytuli się, pomizia, ale woli chodzić i ciągle iść do przodu. Z zachowania bardzo przypomina mi Dafne. Niestety nie ma tylko za grosz tendencji przywódczych, przez co nierzadko obrywa.

Geralt słowami właścicielki - mataforgany:
on się chyba najlepiej z całego miotu udał ;) nigdy nie miałam z nim problemów, fakt, że jest rozrabiaką i ma dość dominujący charakter, ale zachowuje jednak granice rozsądku. lubi rozstawiać niższych w hierarchii po kątach i rządzi twardą łapą, ale nigdy nie był ani trochę bezsensownie agresywny ani wobec szczurów, ani wobec ludzi. wzięty na ręce i "przymuszony" do czułości pozwala robić ze sobą wszystko. jest dość duży i ładnie zbudowany - typ umięśnionego pakera, ma przyjemne w dotyku futro. jedyne problemy zdrowotne jakie miał, to zapalenie pęcherza, które po leczeniu powróciło po 3 miesiącach, ale to wet ostrzegał, że takie infekcje mają niestety tendencje do upartego nawracania co jakiś czas. USG nie wykazało żadnych zmian w pęcherzu ani nerkach. poza tym nigdy nie miał nawet kataru ;) w tej chwili jest w pełni zdrowia i sił. no i ma już prawie 1,5 roku, sprawdzony i w pełni ukształtowany charakter.
Dziękuję mataforganie za gotowość użyczenia Geralta, oraz Ren i Zarządowi SHSRP za zgodę.

Miot we Wrocławiu.

Przyczyny statusu kontrolnego:
1. Niedawna wiadomość o włókniakomięsaku u Chiharu (brat matki Luthien) - dzięki członkom SHSRP (i nie tylko), którzy zasięgnęli opinii u swoich wetów, ustaliłam, że jest to faktycznie paskudny nowotwór, który raczej nie jest dziedziczny, a jeżeli już, to w linii prostej, dlatego odradzają rozmnażanie szczurów, które mają/miały włókniakomięsaka - czyli w tym wypadku samego Chiharu. Ostrożność jednak nie zawadzi.
2. Geralt sam w sobie ma stabilny i opanowany charakter, ale nie można powiedzieć tego o niektórych szczurach z jego rodzeństwa (m.in. Goofy). I tu zasięgnęłam opinii weterynaryjnej. Uzyskałam informację, że dziedziczna agresja dotyczy agresji samej w sobie - czyli problemów natury psychicznej, nie np. natury hormonalnej, i raczej dziedzina jest także w linii prostej. Niemniej i w tym przypadku ostrożności nigdy za wiele.

Miot M

planowana data krycia - po 01.05.2011
planowana data narodzin - po 22.05.2011

Athame Happy Feet x Danthalion of Rat4U

(dumbo, standard, russian blue burmese, self) x (dumbo, rex, russian blue agouti, berkshire DU)

Obrazek Obrazek

spodziewamy się:
kolor - russian blue, russian blue agouti
uszy - dumbo
sierść - standard, rex
znaczenia - self, irish, berkshire (+ wariacje z DU)

przewidywana cena szczurka około 95zł
metryka - http://www.happyfeet-rattery.pl/files/MetrykaM.pdf

Athame to żywe srebro. Ciekawska, odważna, wszędobylska dziewczyna. Nie daje sobie w kasze dmuchać, ale ma w sobie dużo łagodności. Na wybiegach aktywna, wspinaczkowa. W klatce najbardziej lubi leżakowanie w rurach i wyczekiwanie przy drzwiczkach aż ktoś ja wyciągnie.

Danthalion jest spokojnym i przyjacielskim szczurem w stosunku do swych współtowarzyszy i uroczy w stosunku do ludzi.
Za udostępnienie samca dziękujemy hodowli Percy :)

Oboje przyszli rodzice są w doskonałej formie fizycznej.

Miot we Wrocławiu.

Miot J

Krycie planowane od: 15.05.2011
Poród planowany od: 05.06.2011
Odbiór malców : lipiec 2011
Rodowód miotu : http://www.happyfeet-rattery.pl/files/MetrykaJ.pdf

AVADA KEDAVRA Happy Feet x SAURAC of Blue Moon
(standard, rex, burmese self) x (standard, rex, agouti, self)
Obrazek Obrazek

Saurac - opis by gratis
Saurac można określic jako „szczura jednego człowieka”. Dla mnie to ciapek, lizak, przytulak. Z charakteru bardzo mi przypomina mojego Matrixa. Taki piesek, który mnie namierza zaraz po tym, jak wchodzę do pokoju i nie odstępuje na krok.
Inteligencja stada, utalentowany szczur powietrzny i naramienny.
Nieufny w stosunku do obcych ludzi, zdyskwalifikowany na wystawie olsztyńskiej (kiedy go „wysłałam”, na wystawę dojechac nie mogłam.). Nigdy nie był kłopotliwy w stosunku do innych szczurów. Piękny rex, agut i dobry self.

Avada - opis by gratis
Czegokolwiek bym o niej nie powiedziała, to i tak wyjdzie, że jestem nieobiektywna. Owszem.
Moja wnusia. Inteligencja Fiony i charakter Leta. Spojrzenie magiczne, oczywiście. Jest samicą taką, o jakiej zawsze marzyłam. Przebija nawet stado chłopców. Na wybiegach musi miec pewnośc, że jestem blisko. Bardzo chętnie je na mnie spędza, grzebiąc mi we włosach, zaglądając do ucha, oka, nosa. Całując i liżąc lub po prostu siedziec na ramieniu, w kieszeni czy w rękawie (te kocha najbardziej). I jest taka do wszystkich, gości także sobą zamęcza. : )

Spodziewamy się szczurków:
kolor – agouti, szansa na black
uszy – standard
sierść – standard, rex, double rex
znaczenia – self

Maluchy urodzą się i odchowają u gratis, w Jaworznie.
Jako 6-tygodniowe będą do odbioru przy okazji wystawy w Cieszynie.

Miot będzie miał bardzo ciekawy amerykańsko-rosyjsko-czesko-ukraińsko-finlandzki-holenderski rodowód. Planowany jest głównie dla zabezpieczenia linii Avady i Sauraca – będzie to jego pierwszy miot.

Cena szczurka – 65zł ze względu na status kontrolny.

Przed kryciem odbędą się badania EKG (kontrolnie) Leta (ojciec Avady) i Sauraca. Krycie będzie miało miejsce, jeśli nie będzie zastrzeżeń do ich wyników.

Miot ma status kontrolny ze względu na luki w rodowodzie Sauraca.

UWAGI ODNOŚNIE WSZYSTKICH MIOTÓW:
Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia bedzie minimum 8 chętnych
Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia nie będzie żadnych problemów zdrowotnych u przyszłych rodziców
Hodowca nie gwarantuje, że samica zajdzie w ciążę - nie mamy na to za dużego wpływu ;)
Hodowca nie gwarantuje, że malce urodzą się w takich odmianach, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich chętnych - na to mamy jeszcze mniejszy wpływ ;)

Lista chętnych - https://spreadsheets.google.com/ccc?key ... -64I#gid=0

Chętni proszeni są o wypełnienie ankiety http://www.happyfeet-rattery.pl/files/Ankieta.doc i odesłanie jej na adres hodowlahf@gmail.com z tytułem Miot "<litera miotu>". Mile widziane kilka słów od siebie ;)

Bardzo proszę o zapoznanie się z:
http://www.happyfeet-rattery.pl/pl/litters.php
http://shsr.szczury.biz/viewtopic.php?t=1084
Benia
Posty: 48
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Police /k Szczecina
Kontakt:

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Benia »

Po długich namysłach poszła ankieta co do miotu L bo już długo o fuzziątku marzę.. ::) . Muszę też przyznać, że miot J również bardzo mocno kusi.. :D
Obrazek
Moje ogonki: Bandzior, Haszczak, Hades, Odyn, Gofer, Kermit, Florek, Pudzian, Skarpeta, Doofek, Zgredek.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Azi »

Benia, ale ja chyba żadnej ankiety nie dostałam :(

Luthien pojechała dzisiaj do Poznania :)

krycie odbędzie się u Ren, za co jej bardzo dziękuję :)

A tak w ogóle wczoraj byłyśmy na kontroli u naszej wet. Lutka przeszła kontrolę śpiewająco. Waży 340 gram, więc spokojnie przekroczyła wagę minimalną ;) Zostały jej wyszeptane na ucho życzenia 12 malców i dostała pozwolenie na zostanie mamą :)
Awatar użytkownika
Mictlan
Posty: 574
Rejestracja: czw lis 04, 2010 9:12 am
Lokalizacja: Police k.Szczecina

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Mictlan »

Azi, ja po prostu się zapomniałem z Beni konta wylogować.. Wybacz ::) . No i kciuki za Luthien, oby było dobrze :)
Awatar użytkownika
dziedz10
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 1:55 pm

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: dziedz10 »

złozylam ankiete na miot M czy mam szansę na 2 samiczki?
ewentualnie z miotu J tez moglyby być 2 samiczki, jakbym nie dostała z miotu M, tylko nie wiem czy mam wysylać kolejna ankietę

prosze o kontakt dziedz103@tlen.pl
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Azi »

dziedz10, jak już wiesz, na listę wpisałam ;)

tak w ogóle, to się co nieco pozmieniało.

Miot J został przesunięty (będzie jako drugi miot Avady).

Za to....
Planowany miot „Potterowy” Happy Feet
Imiona szczurów z tego miotu mają nawiązywać do serii o Harrym Potterze.

Krycie planowane od: 15.05.2011
Poród planowany od: 05.06.2011
Odbiór malców : lipiec 2011
Rodowód miotu : http://www.happyfeet-rattery.pl/files/MiotPotterowy.pdf
Lista: https://spreadsheets.google.com/ccc?key ... -64I#gid=0

AVADA KEDAVRA Happy Feet x VOLDEMORT Valhalla
(standard, rex, burmese self) x (standard, rex, russian burmese, self)
Obrazek Obrazek

Voldemort
Voldi to mały skarb. Wyśniony, upragniony niebieski burm.Kompletne przeciwieństwo postaci, od której zapożyczył imię. : ) Mimo niewielkich gabarytów alfa stada. Nie należy do klanu tulaków, lecz mizianiem na kolanach nie pogardzi. Dobry przyjaciel Leta, jego podobieństwo z charakteru. :D
Wielokrotny zdobywca II i I miejsca w kategorii samiec rex i II miejsca w kategorii samiec uszy standard.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avada
Czegokolwiek bym o niej nie powiedziała, to i tak wyjdzie, że jestem nieobiektywna. Owszem.
Moja wnusia. Inteligencja Fiony i charakter Leta. Spojrzenie magiczne, oczywiście. Jest samicą taką, o jakiej zawsze marzyłam. Przebija nawet stado chłopców. Na wybiegach musi miec pewnośc, że jestem blisko. Bardzo chętnie je na mnie spędza, grzebiąc mi we włosach, zaglądając do ucha, oka, nosa. Całując i liżąc lub po prostu siedziec na ramieniu, w kieszeni czy w rękawie (te kocha najbardziej). I jest taka do wszystkich, gości także sobą zamęcza. : )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Spodziewamy się szczurków:
kolor – burmese, sable burmese, siamese (także black eyed siamese)
uszy – standard
sierść – rex, double rex
znaczenia – self

Maluchy urodzą się i odchowają u gratis, w Jaworznie.
Jako 6-tygodniowe będą do odbioru przy okazji wystawy w Cieszynie.

Miot będzie miał bardzo ciekawy amerykańsko-rosyjsko-czesko-ukraińsko-finlandzko-brytyjski rodowód.

Cena szczurka – ok. 90zł. Maluszki trafią do Domków z rodowodem oraz wyprawką.

Przed kryciem odbędą się badania EKG (kontrolnie) Leta (dziadka miotu) i Voldemorta. Krycie będzie miało miejsce, jeśli nie będzie zastrzeżeń do ich wyników.

Dziękuję Sachmie za pozwolenie na krycie Voldemortem. :serducho:

Uwagi na temat miotu:
1. Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia będzie minimum 8 chętnych
2. Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia nie będzie żadnych problemów zdrowotnych u rodziców
3. Hodowca nie gwarantuje, że samica zajdzie w ciążę - nie mamy na to za dużego wpływu
4. Hodowca nie gwarantuje, że malce urodzą się w takich odmianach, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich chętnych - na to mamy jeszcze mniejszy wpływ

Wypełnione ankiety http://www.happyfeet.yoyo.pl/Dokumenty/Ankieta.doc proszę kierować na e-mail hodowlahf@gmail.com z tytułem "Miot Potterowy"

Przypominam, że pierwszeństwo mają osoby, które były zapisane na miot „J”.

Zapraszamy do zapisów!
A poza tym... Lutka najprawdopodobniej zaciążyła, Athame najprawdopodobniej była kryta wczoraj ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: alken »

burmki, umieram ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Azi »

W środę 04.05.2011 nagle zmarł Big Ben (Przyrodni brat Avady - wspólny ojciec Leto z TazManie)
Przyczyną śmierci był rozległy nowotwór w jamie brzusznej który dał przerzuty do innych narządów wewnętrznych. Nowotwór poszedł na badanie histopatologiczne.

Mimo, ze jest to brat przyrodni i prawdopodobieństwo związku genetycznego z Avadą jest mniejsze, zdecydowałam, że dopóki nie będzie wyników histopatologii i dopóki nie zostanie określone prawdopodobieństwo genetycznych skłonności, miot zostaje zawieszony.

Wszystkich chętnych bardzo przepraszam, ale nie chcę ryzykować zdrowiem maluchów, tym bardziej, że Athame została już pokryta i tego nie zawieszę. Oczywiście wszyscy chętni mają prawo przepisać się na inny miot - z datą zgłoszenia do hodowli (i zachowaną pozycją na liście). Bardzo proszę jednak jeszcze teraz mnie o tym nie informować. Jest sporo czasu, a może badanie histopatologiczne rozwieje wątpliwości i miot odbędzie się zwyczajnie.

Co do miotu Athame - jak wspomniałam ona została już pokryta. O ile jest w ciąży i urodzi - miot się odchowa. Jeżeli wynik histopatologii byłby niepomyślny, miot otrzyma status "kontrolny" - cena malców ulegnie zmianie, ale jednocześnie będę wymagała częstszych (co trzymiesięcznych) wizyt kontrolnych u lekarzy weterynarii, obeznanych ze szczurami.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Azi »

Z w/w powodów postanowiłyśmy z gratis, że nastąpi zmiana matki miotu Potterowego. Niewielka zmiana ;)

Matką zostanie Fiona Beris (mama Avady), która wszak jeszcze taka leciwa nie jest. Ze względu na brak problemów zdrowotnych, wzorową kondycję, brak problemów z poprzednią ciążą oraz porodem, a także regularne ruje Zarząd SHSRP zgodził się na przedłużenie praw hodowlanych Fionie - za co obie z gratis dziekujemy.

Miot odbędzie się w planowym terminie.

Zmianom ulegną odmiany:
kolor – burmese, sable burmese, siamese (także black eyed siamese) - każdy z tych kolorów może wystapić także z dodatkiem russian blue
uszy – standard
sierść – rex, standard
znaczenia – self


Nie będzie double rexów.

Bardzo proszę o informację od osób zapisanych na double rexy, czy rezygnują z miotu.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Wiosenno-letnie mioty w Happy Feet

Post autor: Azi »

No to nieco fotek balonika :]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



A tu też nieco fotek - niestety Atha stanowczo nie lubi być focona :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”