pomocy! ciężarna szczurka

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
clearbluesky
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:44 am
Lokalizacja: Lublin

pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: clearbluesky »

dwa tygodnie temu kupiłam szczurka. 3 miesięczna, młoda samiczka Husky. szybko się oswoiła, tylko podejrzewam, że jest w ciąży.
w domu nic nie mogło jej zapłodnić, więc musiała być zapłodniona w sklepie
ma większy brzuszek (nie od jedzenia), widać jej sutki.
co robić? czy w czasie porodu może się wykrwawić, występują jakieś powikłania podczas porodów?
co niezbędnego mogę włożyć do klatki? co szczególnego do jedzenia podawać?
jak postępować ze szczurkowymi bobasami (od kiedy można zacząć je oswajać)?

biorąc pod uwagę, że jest u mnie 14 dni, a ciąża z tego co wiem trwa około 21 dni, proszę o szybką odpowiedź bo zostało tylko 7 ewentualnych dni a ja nie wiem co robić.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: KITEgirl »

daj mamie do klatki szmatki żeby mogła zrobić sobie gniazdko. podawaj jej białko. szczurki zaczynaj przyzwyczajać do dotyku ręki od możliwie jak najwcześniej. na tyle na ile samica ci na to pozwoli. zostaw sobie 1 czy 2 samiczki do towarzystwa
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: smeg »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=24425 - poczytaj ten temat :) i inne w tym dziale, wiele osób miało już ten problem przed Tobą ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
clearbluesky
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:44 am
Lokalizacja: Lublin

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: clearbluesky »

dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: KITEgirl »

jeżeli szczurka będzie miała duży miot to pomyśl nad uśpieniem części. bardzo trudno znaleźć teraz domki a nie chcesz chyba aby trafiły do kogoś nieodpowiedzialnego. no i szczurka jest młoda
Awatar użytkownika
clearbluesky
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:44 am
Lokalizacja: Lublin

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: clearbluesky »

pomyślę o tym pomyślę, na razie skaczę za nią i podaję najróżniejsze owocki i warzywa, jajko etc, mam nadzieję, że maluchy będą zdrowe i uda mi się znaleźć dla nich domki.
czy szczurce nic nie zagraża ze względu na to że jest jeszcze młoda?
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: KITEgirl »

zagrażać chyba nic ale karmienie młodych bardzo samicę osłabia. dlatego kiepsko by było gdyby w tym wieku miała liczny miot
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: greenfreak »

Zagraża po prostu tyle, że donoszenie ciąży oraz odchowanie młodych może być dla niej mocno obciążające. Można wykonać sterylizację aborcyjną, ale jeśli nie potrafisz się zdecydować na taki zabieg albo nie masz odpowiedniego weta, a mała jest ogólnie zdrowa, to po prostu dawaj jej wartościowy pokarm w większej ilości, daj materiały na gniazdko i jak napisano - najlepiej uśpić część maluchów i mamie zostawić kilka, żeby odciągnęły pokarm. To przykra sprawa, ale będzie zdrowiej dla niej, jeśli maluchów nie będzie za dużo, a adopcji potrzebuje wiele szczurków i trzeba się liczyć z tym, że niekoniecznie znajdziesz im dom. Dla małych lepiej odejść spokojnie i bez bólu, póki nie otworzą jeszcze oczek.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: smeg »

3-miesięczna samiczka już powinna dać sobie radę z wykarmieniem maluchów, no, chyba że byłoby ich np. 20 (a czasem i tak się zdarza). Gorzej, jak w ciąży są miesięczne samiczki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
clearbluesky
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:44 am
Lokalizacja: Lublin

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: clearbluesky »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za to, że nie zostałam zlinczowana za to, że szczurek jest ze sklepu a nie z hodowli. :)
Niestety, nie znalazłam lekarza który podjąłby się zabiegu, będę prawdopodobnie szukać dalej po weekendzie.
Da się to jakoś określić ile dni zostało po wyglądzie, czy nie za bardzo?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: klauduska »

poszukaj tutaj polecanych i niepolecanych wetów: http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... lit=lublin
możesz napisać do Izabeli albo newbie czy wiedzą, który wet mógłby się podjąć zabiegu.
sterylka aborcyjna oprócz samej aborcji ma też plus, że w przyszłości możesz uniknąć guzków układu rozrodczego, które niestety zdarzają się dość często..
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: Magamaga »

W Lublinie tego typu zabiegu mogą się podjąć w klinice na Stefczyka (dr Jurczuk usuwała mojej Batmance guza i wszystko poszło gładko) i w Azorku na os. Piastowskim (Lolek miał tam też usuwanego guzka i również byliśmy zadowoleni).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: pomocy! ciężarna szczurka

Post autor: Newbie »

ostatnio byłam w Azorku i pytałam o usypianie miotu - p. Kasia powiedziała że nie będzie problemu. o sterylkę nie pytałam.
clearbluesky : jeżeli będziesz potrzebować w czymś pomocy to się odzywaj
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”