Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Fuzia »

No więc pierwszy miot przyszedł na świat 24 czerwca .. 25 lipca małe Maja i Tosia były już u mnie .. A gdzieś pod koniec lipca , może na początku sierpnia małe wywiózł do lasu i jak przyjechał były kolejne małe i oddał je na karmę . Dość niedawno temu .. A Mika nie ma aż taki wielki brzuch , ale ma duży i rośnie je na boki , jak przy ciąży , musiała zostać nie dalej jak tydzień temu zapłodniona , o ile wogóle i zaraz lece do weta z nią : )
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: alken »

naprawdę rozważ uśpienie małych (jesli nie ma mozliwosci sterylki) bo 3 ciąża będzie niezwykle obciążająca dla matki, no i musisz mieć też na uwadze że nie wszystkie szczurki mogą znaleźć dom i wtedy będą musiały zostać u Ciebie - czy masz miejsce i środki na utrzymanie gromadki, no i co na to Twoi rodzice?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Fuzia »

No więc wróciłam od weta .. Okazało się że Mika ma 1,5 roku za sobą , a 3 ciążę i poród na 100% przeżyje , jeśli małych będzie dużo , uśpię jej i zostawię ze 2-3 żeby jej mleko odsysały , a później do adopcji oddam .. Sterylki niestety nie da się wykonać w Polkowicach , najbliżej we Wrocławiu , a mnie nie stać na dojazd do Wrocławia + sterylka + powrót co razem kosztowało mnie ze 400 zł jak nie więcej .. No więc jutro idę jeszcze do weta popytać o to czy można uśpić młode jak się urodzą .. Jeśli powie że nie to będę szukała maluchom domków ..
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: valhalla »

1,5 roku za sobą? To mała musi być, skoro zdawała się za młoda na ciążę... może rodziła już wcześniej, dawno temu, jak faktycznie jeszcze była za młoda na to...

Czyli jest w ciąży? Czy za wcześnie, aby stwierdzić?
Nie ma nic pewnego na 100%, ale mam nadzieję, że wet wiedział co mówi i Mika przeżyje poród.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Fuzia »

Ciąża i to zaawansowana , a Mika jest bardzo drobna .. Nie wiem .. Przy niej ten samiec tego chłopaka to był ogromny .
Wet powiedział że tak na 99 % jest pewien .. Mika dużo je i pije i sika jak nawiedzona .. Może po porodzie jak oseski będą większe i jej to nie zaszkodzi to ją zmierzę , bo wygląda jakby miała może 6 miesięcy ? Albo może 5 nawet .. A mam jeszcze jedno pytanie , jak dobrze zajmować się szczurką w zaawansowanej ciąży ? Wiem że musi dużo jeść i pić , ale jakieś specjalne zalecenia co do karmy i w ogóle ? Matko , to pierwsza szczurzyca w ciąży jaką widzę na oczy !
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: mini »

Ograniczyć stres przede wszystkim. Klatkę urządzić tak aby nie musiała skakać i nie zrobiła gniazda gdzieś wysoko, bo oseski mogą powypadać. Dobrze też wrzucać jej chusteczki aby mogła i miała z czego robić gniazdo. Dobrze aby miała do tego domek. Zniszczone i brudne chusteczki na bieżąco wymieniać.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=833 tu jest cały temat o klatce
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Fuzia »

Dzięki , no to jestem przygotowana już na młode : ) Dzisiaj przenoszę ciężarną do mniejszej klatki ponieważ w dużej mieszka ze swoimi 2 córkami z 1 miotu : ) A jeśli bym ją zostawiła to mogłoby się źle skończyć.. : )
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: valhalla »

I dla karmiącej mamy dużo białka. Jest w dziale Karmienie temat o tym, co dawać młodej szczurzej mamie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=788
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Fuzia »

Ok : ) Dużo białka : )
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: klauduska »

z tego, co wiem to 1,5 roczna samica jest dosc stara na porod i odchow mlodych. no nie wiem czy to najlepszy pomysl, ale niech sie wypowie ktos, kto ma wieksze doswiadczenie z tym. ja bym dalej polecala uspienie miotu.
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Fuzia »

Weterynarz powiedział że to dobry wiek , a samica ma około 1,5 roku . Nie wiadomo na 100% .. A pozatym jest zdrowa , tylko troszkę kicha , dostała witaminki i jest już lepiej .. Weterynarz powiedział też , że przeżyje poród i ciążę , a odchować młode jej pomogę .. Chyba że urodzi 20 to wtedy część uśpię .
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
Raila
Posty: 214
Rejestracja: śr cze 10, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Raila »

Fuzia pisze:Weterynarz powiedział że to dobry wiek , a samica ma około 1,5 roku.
Śmiem twierdzić, że to guzik prawda. Oczywiście można wziąć poprawkę na to, że to już jej trzecia ciąża i w związku z tym może rodzić w tym wieku, ale jej organizm może tego nie wytrzymać. Odpowiedzialny hodowca pozwala samicy odpocząć po porodzie i odchowie, a tutaj samica zaszła od razu w kolejną ciążę i nie miała okazji zregenerować sił, wrócić do poprzedniej wagi. Zgadzam się z dziewczynami, że w tym wypadku najlepsza byłaby sterylka aborcyjna albo uśpienie całego miotu, żeby ją odciążyć. Chociaż nie jestem w stanie powiedzieć, że w stu procentach na pewno przeżyje poród. Jeśli ma silny organizm to możliwe, ale jeśli nie...
A balanced person has rat on each shoulder.
Obrazek
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: klauduska »

jestem dosc pewna, ze samice hodowlane juz w tym wieku nie rodza, a szczegolnie, ktore DOPIERO CO mialy 2 mioty. 20 to jest POTWORNIE duzo dla i tak juz dosc wycienczonej matki. dla mnie nie powinnas zostawiac wiecej niz max 4, zeby jej nie zaszkodzic. nie pomozesz matce szczurzej wykarmic mlodych, bo nie zdolasz dokarmiac ich mlekiem samodzielnie. dla mnie to jest nieodpowiedzialne. za duze obciazenie w tym wieku. lekarze duzo bzdur gadaja, jak sie nie znaja niestety.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: alken »

1,5 roku to na ludzkie mniej wiecej tak jakby styrana zyciem 50 latka rodziła wieloraczki ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Szczurzyca w możliwej ciąży albo nie wykarmiła młodych

Post autor: Fuzia »

Jeśli będzie możliwość , to uśpię , jeśli urodzi mały miot <tzn. max5 szczurków> to zostawię , sterylki nie da się wykonać tutaj , a mój wet się zna na szczurkach bo sam miał hodowlę i wgl , to taki weterynarz od gryzoni : ) Pozatym mówił że mała jest silna i na 99,9% przeżyje i odchowa młode : ) Chyba że urodzi jakieś 20 to wtedy uśpię jej ze 14 szczurków .. Nie chciałabym usypiać , tak więc trzymam kciuki za mały miot : )
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”