SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nika127
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:25 pm

SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: nika127 »

Mam mały problem. Mam dorosłego szczur dumbo..mam również młodszą o kilka miesięcy samice ale ona jest szczurem hodowlanym!! Czy mogą się rozmnażać czy wystąpią jakieś wady genetyczne ??? proszę szybko o odpowiedź!!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: noovaa »

Oczywiście że wystąpią ( ale nie o uszy chodzi ). Zarówno te szczury, jak i ich dzieci zapewnie nie dożyją starości z powodu chorób genetycznych i bólu z tym związanego. Rozmnażać powinno się TYLKO szczury z rodowodem, tylko przez doświadczone osoby znające się na genetyce. Zwierze to nie zabawka ! To żywa istota, a rozmnażanie to nie zabawa, a bardzo skomplikowany proces jeśli komuś zależy na zdrowych zwierzętach.

Poczytaj o pseudochodowlach i szczurach ze sklepu. Nie bądź jedną z pseudo ! Nie przyczyniaj się do cierpienia!
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Kameliowa »

szczury z rodowodem, czyli takie, które pochodzą z OFICJALNYCH hodowli SHSRP. Ich rozmnażaniem zajmują się tylko znające się na tym osoby.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
nika127
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:25 pm

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: nika127 »

??? a jak bym trzymała szczura dumbo i szczura hodowlanego w jednej klatce (obydwoje samce) to czy by się cos mogło stać? pogryzłyby się lub cooś?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: noovaa »

Ale to są takie same szczury. Ten sam gatunek. Szczury są silnie stadne i muszą być minimum 2 jednej płci, żeby były w pełni szczęśliwe. Ich nie interesuje kształt uszu.

Po prostu nie rozmnaża się szczurów, bo niesie to za sobą straszną krzywdę .... Wiesz o tym że średnia życia szczura teraz to jakieś 1.5 roku ? Te szczury są młode, a umierają nie raz w cierpieniu przez bezsensowne rozmnażanie bez namysłu ... Ja ostatnio musiałam uśpić moją 1.5 roczną samiczkę, ponieważ jej już nawet operacja nie pomogła :( .... a tak być nie musiało ... gdyby ludzie zastanawiali się nad swoimi decyzjami i nie rozmnażali dla zysku czy zabawy :(.

Jak najbardziej możesz trzymać dumbo ze standardami ... Możesz również wykastrować samca ( jeśli ma już 4 miesiące i odpowiednią wagę ) i po wygojeniu dołączyć do samiczki ... wtedy stworzą szczęśliwe stadko.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Nietoperrr... »

Czytać chyba w szkole jeszcze uczą? ;) Forum nie gryzie,wyszukiwarka też...Tylko trzeba CHCIEĆ poczytać.Zanim założysz nowy temat,poszukaj co nieco... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
nika127
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:25 pm

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: nika127 »

Najlepsze jest to , że szukałam i nic nie znalazłam więc dlatego weszłam na ten forum by si e dowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Paul_Julian »

Nietoperr, nie zjadaj od razu nowego użytkownika :D

Na forum tez jest szukajka i spisy treści w dzialach.
Każdy dział ma też swoją szukajkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: noovaa »

Na górze forum jest wyszukiwarka... oprócz tego, żeby było łatwiej w każdym dziale masz oddzielną wyszukiwarkę dla danego działu ;) ... Wszystko na forum jest :) .

Choć jeśli to ma pomóc to i setny raz powtórzę ... mam tylko nadzieję że trafiłam i pomysł z rozmnożeniem wyszedł już z głowy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Nietoperrr... »

Ej no,nie zjadam,ja tylko proponuje lekturę forum! ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Kameliowa »

nika127 pisze:??? a jak bym trzymała szczura dumbo i szczura hodowlanego w jednej klatce (obydwoje samce) to czy by się cos mogło stać? pogryzłyby się lub cooś?
musisz tylko odpowiednio ich ze soba zapoznać. szczegóły w dziale "oswajanie"
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Paul_Julian »

NIe w Oswajaniu, tylko w Stadko :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Kameliowa »

cały czas to mylę. nie wiem czemu logiczne wydaje mi sie "oswajanie".. mam nielogiczną logikę najwyraźniej. i mylną ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
nika127
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:25 pm

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: nika127 »

tak, wypadł mi pomysł z rozmnażaniem. Kiedyś hodowałam koszatniczki i z nimi nigdy nie było żadnego problemu :)
Dziękuje wszytskim za wspaniałe rady :) :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: SZCZUR DUMBO I SZCZUR HODOWLANY!!!

Post autor: Paul_Julian »

Bo te problemy nie zawsze sie pojawiają od razu. Czasem dopiero np. któreś pokolenie. Ale czasem bezposrednio jest jakas wada genetyczna.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=9634 Tu jest temat o tym, dlaczego nie rozmnażać nierodowodowych. Takie hodowle z allegro, to sa pseudohodowle , niezarejestrowane. To też są szczury, kóre sa "kundelkami".

Pokręć sie po forum, poczytaj, jak bedziesz miec jakies pytanie, to najpierw poszukaj odpowiedzi , albo dopisz się do jakiegoś tematu.

A tu : http://szczury.org/viewforum.php?f=37 mozesz zrobić chłopcom temat i o nich pisać do woli.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”