Popęd młodych samców

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
paparacco
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 09, 2012 11:58 pm

Popęd młodych samców

Post autor: paparacco »

Witam wszystkich. Z tym postem startuję na tym forum.

Zakupiłem w sklepie dwa szczurki - samiczki. Jak się okazało jedna była w ciąży i aktualnie mam 11 młodych i 2 raczej dorosłe samiczki. Zapewniłem młodym bardzo dobre warunki inwestując m.in. w duże klatki oraz wyposażenie bardzo dobrej klasy, nie wspominając już o wartościowym pokarmie. Część udało mi się już rozdać po ludziach. Pozostałe maluchy na razie zostaną u mnie puki nie znajdę dla nich domu.

Do rzeczy...
...minęło około 50 dni od narodzin a wszystkie samce jakie mi zostały (cztery) mają już odruch kopulacyjny i "uganiają" się za samicami jak też i za matką. Samice z kolei piszczą i uciekają od nich. Przeczytałem na tym forum że samce są gotowe do rozrodu po 150 dniach ale warto już je rozdzielać od samic po 100 dniach z uwagi na fakt że niektóre samce dojrzewają wcześniej.

Moje pytanie:
- czy możliwe jest zapłodnienie przez tak młode samce i czy takim ich zachowaniem należy się przejmować. Dla bezpieczeństwa rozdzieliłem samce od samic przynajmniej do czasu zanim nie dostanę odpowiedzi.

Pozdrawiam was i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Popęd młodych samców

Post autor: smeg »

Nie wiem, gdzie przeczytałeś, że samice są gotowe do rozrodu po 150 dniach, jeśli tutaj, to chyba to były jakieś posty sprzed 10 lat. Samce oddziela się od matki i sióstr w wieku 4,5 tygodni! Dobrze, że rozdzieliłeś, szkoda że tak późno, teraz módl się, żeby żadna z samic nie była w ciąży.

A ten post o dojrzałości płciowej po 150 dniach chyba trzeba skasować, bo jeszcze znowu ktoś się naczyta takich rewelacji :/
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Popęd młodych samców

Post autor: Flaumel »

Samce stają się płodne po MIESIĄCU czyli mniej więcej 28-30 dniach, samice są płodne po mniej więcej 5 tygodniach, więc Twoje wszystkie młode + matki mogą mieć młode i już być w ciąży...

Plus na forum należy czytać nowsze posty (góra sprzed roku, ewentualnie się dopytać), bo jak widzisz starsze informacje często są błędne...
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Popęd młodych samców

Post autor: smeg »

Samiczki, jeśli są w ciąży, są o wiele za młode na poród i odchowanie młodych, więc najlepiej byłoby się z nimi wybrać do weta i wysterylizować. Ewentualnie uśpić młode u weterynarza tuż po urodzeniu. Młode z takich kazirodczych związków będą dużo słabsze genetycznie, w przyszłości mogą bardzo chorować, czasem po kilku pokoleniach chowu wsobnego rodzą się maluchy bez łapek itp. Kiedy oddzieliłeś samce? Szczurza ciąża trwa ok. 21 dni, więc jeśli nie urodzą po takim czasie, to znaczy że nie zostały zapłodnione.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
paparacco
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 09, 2012 11:58 pm

Re: Popęd młodych samców

Post autor: paparacco »

Tak, takie informacje wyczytałem na tym forum, ale nie mogę tego w tej chwili znaleźć. Jak uda mi się namierzyć ten post to wkleję linka. Samice oddzieliłem po około 6 tygodniach czyli pól godziny temu. Dobrze że zaobserwowałem popęd samców bo nawet nie zainteresowałbym się tym przed upływem tych 100 dni jak to tu wyczytałem i tym samym nie napisałbym tego posta. A to że chów wsobny jest chorobotwórczy to znam nie tylko z przykładu ssaków. Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”