Myszo-szczur ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Myszoszczur
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 4:34 pm

Myszo-szczur ?

Post autor: Myszoszczur »

Rozmnozyl juz ktos takie ?
Bo jedna z moich szczurzynek została zapłodniona przez samca myszy ( prawdopodobnie nie znam szczegolow ).
Jak myślicie czy może jej się coś stać ? Martwię się o nią co mam robić ?
To był głupi eksperyment mojego kolegi który jest skończonym idiotom !!! Wzięłam je niemalze siłą z domu.
Mogą mieszkać w klatce 60x38 ( narazie nie mam większej dopiero za 1-2miesiace ) ; /
Dziex za odp ;)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Sky »

Rozmnażanie międzygatunkowe nie jest możliwe (prócz kilku przypadków), ale mysz-szczur na pewno.
Dziwie się, że szczurzyca nie zaatakowała samca myszy, przecież jest od niej kilka razy mniejszy.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: smeg »

Kochana, chyba nie uważałaś na przyrodzie :P To równie prawdopodobne, jak kot który zapłodnił psa ::)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Myszoszczur
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 4:34 pm

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Myszoszczur »

dzięki za odpowiedzi teraz nie musze sie tak martwic : D
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Szeliza »

A na all coś takiego sprzedają :D
http://allegro.pl/praomys-natalensis-my ... 17291.html

ale jak w google wpisałam nazwę PRAOMYS NATALENSIS to cytuję:
"...postanowiłem przybliżyć wszystkim ten gatunek podobny do myszy i często traktowany jako jedna z odmian myszy lub szczura, którą jednak nie jest."
ciekawe, ciekawe :P
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Paul_Julian »

Wpisz : Mastomysz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
GhytaOgg
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 12, 2012 3:06 pm

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: GhytaOgg »

Też widziałam ten link, który podała Szeliza i niepokoi mnie trochę fragment "możliwość przesyłki pocztą". Jak pocztą? Zwierzę,pocztą???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Paul_Julian »

Poczta ma taką specjalną opcję przesyłki http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=D ... Szczegolne
Ale to jest droższe.
Wysyłka PKP ( tzw. konduktorką) jest zakazana przez PKP, ale często ludzie tak wysyłają.
Obie te opcje sa bardzo ryzykowne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Myszoszczur
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 4:34 pm

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Myszoszczur »

Widac ze szczurzynka jest w bardzo zaawansowanej ciazy lada chwila urodzi ( tak wyglada )
lecz znow mam watpliwosci bo wielu uzytkownikow strony takiej jak np. zapytaj mowia ze to mozliwe !!!
Młody wet tez powiedzial ze jest w ciazy a nie ma innych zwierząt niz myszy u mnie !!!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Paul_Julian »

Ciężą trwa 3 tygodnie, może ten kolega już ją wział zaciążoną , albo puscił na wybieg z samcem ?

Ja bym nie wierzył w porady na zapytaj.pl
Poczytaj tu :
http://wiki.answers.com/Q/Can_a_mouse_b ... with_a_rat
It is not recommended to put a rat and mouse together unless done so from a very very young age.
Female Mice and Rats can store sperm,and therefore give birth at a later date without presence of a male.
A rat has more chromosomes then a mouse. There are also protective layers over the animals egg that protects it from being fertilized by another species.
A rat and a mouse will not cross breed.
Read the link attached below for more information.

http://www.ratbehavior.org/RatMouseHybrid.htm
W duuuuzym skrócie : Szczur ma więcej chromosów niż mysz. Zwierzęta mają tez warstwy wokół jajeczka chroniące je przed zapłodnieniem przez inne gatunki. Da sie w warunkach laboratoryjnych zapłodnić takie jajo, ale wytrzyma tylko kilka podziałów komórkowych.


Przyznaję, ze nie czytałem całego artykułu w tej chwili, ale w wolnej chwili na 100% przeczytam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Myszoszczur
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 4:34 pm

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Myszoszczur »

dzięki ;)
z ciekawosci zapytam czy szczur moze sie rozmnozyc z jakims innym gatunkiem ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Paul_Julian »

Nie może. Żaden gatunek nie moze ( patrz, to co pisalem o ochronnej warstwie jajeczka).

Oczywiście mówimy o naturalnym zapłodnieniu, a nie o warunkach laboratoryjnych. Tylko szczur moze mysz zagryźć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Myszo-szczur ?

Post autor: Nakasha »

Gatunki nie mogą się mnożyć między sobą, dlatego są uważane za odrębne gatunki. ;)

Szczury mogą się rozmnażać ze szczurami, myszy z myszami. Tak samo jak ludzie z małpami się nie rozmnożą. ;)

Szczur za to chętnie zagryzie mysz, więc nie radzę trzymania ich razem.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”