Po ilu dniach młodym szczurom schodzą 'błony' z oczu?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Malefica
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 10:23 am
Numer GG: 8341740

Po ilu dniach młodym szczurom schodzą 'błony' z oczu?

Post autor: Malefica »

Zostawiłam 3 małe, najstarsze ma 18 dni a dwa młodsze 16 (Jedną szczurzyce i duużo młodych oddałam). Chciałabym się dowiedzieć w jakim wieku 'błony' im się odkleją i nie będą już ślepe?

Ps.
Nie znam się na tym ale wydaje mi się że te błony to sklejone powieki.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Po ilu dniach młodym szczurom schodzą 'błony' z oczu?

Post autor: smeg »

Oddałaś młode, które były jeszcze ślepe?

Zazwyczaj szczurki otwierają oczy w wieku ok. 14 dni, więc powinny już mieć otwarte. Być może są słabsze, skoro wolniej się rozwijają. Czy są karmione przez matkę? Czym karmisz matki? Dlaczego urodziło Ci się tyle szczurów?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Po ilu dniach młodym szczurom schodzą 'błony' z oczu?

Post autor: KITEgirl »

i jak to się stało że rozmnażasz mając zaledwie 12 lat?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Po ilu dniach młodym szczurom schodzą 'błony' z oczu?

Post autor: alken »

Malefica pisze:W styczniu dosłałam 2 samiczki. A w tym miesiącu (marzec) dostałam samca i były razem w klatce (miałam kupić drugą klatkę, ale nie miałam wtedy kasy). Obie zaszły z małym Mieciem (tak nazwałam tego samca :D) w ciąże prawie w tym samym momencie. Mietka oddzieliłam od dziewczynek i teraz nie wiem co zrobić... Pierwsza urodzi Mgiełka a potem Nela. Klatkę mam sporą, ma dwa piętra. Mam jeden domek włożony i teraz nie wiem co mam zrobić jak już Mgiełka urodzi to gdzie urodzi Nela? Nie mam więcej klatek (znaczy mam ale tam mieszka szynszyla a w kolejnej koszatniczka)

PS.
Mieciu był taki słodki a wiec go wzięłam, a on był zaproszony na obiad z wężem... Nie mogłam go tak zostawić :(

PS2.
Jak one urodzą to już chce mieć kolejną klatkę gdzie będzie Mieciu. Ale żeby nie był samotny chce mu zostawić synka do towarzystwa.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t ... 15#p866315
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Malefica
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 10:23 am
Numer GG: 8341740

Re: Po ilu dniach młodym szczurom schodzą 'błony' z oczu?

Post autor: Malefica »

smeg pisze:Oddałaś młode, które były jeszcze ślepe?

Zazwyczaj szczurki otwierają oczy w wieku ok. 14 dni, więc powinny już mieć otwarte. Być może są słabsze, skoro wolniej się rozwijają. Czy są karmione przez matkę? Czym karmisz matki? Dlaczego urodziło Ci się tyle szczurów?
Właściwie młode (16 młodych) oddałam wraz z jedną samiczką do ludzi którzy mieli naprawdę dużo szczurów i się na nich znają. Ona i tak je wykarmi bo zabierała Mgiełce dzieciaki.

KITEgirl pisze:i jak to się stało że rozmnażasz mając zaledwie 12 lat?
To było właściwie przez przypadek, Mieciu miał mieć nową klatkę i kolegę ale okazało się że już mógł mieć młode (kobita jak mi go dawała mówiła że dopiero za 3 miesiące będzie 'wiedział jak to robić'. Co do moich lat... Rocznikowo mam 13 lat. Choć jeżeli lata by się liczyły poprzez doświadczenie życiowe to można by było powiedzieć że jestem po 30.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Po ilu dniach młodym szczurom schodzą 'błony' z oczu?

Post autor: KITEgirl »

Malefica pisze:Choć jeżeli lata by się liczyły poprzez doświadczenie życiowe to można by było powiedzieć że jestem po 30.
ot! że 30latkowie nie wiedzą skąd się biorą dzieci.. ::)
a te osoby którym dałaś samicę z małymi to nie pseudohodowla?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”