Kinder niespodzianka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Kinder niespodzianka

Post autor: Potteromaniaczka »

Och ! Czemu ja was nie posłuchałam ? Czemu ? Czemu kupiłam w zoologu ? Czemu mama nie chciała adoptować szczurka ? Miało być 4 samczyków. Tak, są samczyki, ale jest jedne małe ALE są TRZY samczyki nie CZTERY tylko TRZY ! :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Kupiłam je w sobotę wieczorem, a dopiero dziś zauważyłam, że jedna z nich to samiczka. Szczurki maja już półtorej miesiąca i nie były rozdzielone. Dlaczego nie zauważyłam w sklepie, że tylko trzech z nich to samczyki, a jedna samiczka ? dlaczego ?
Wszystko przeszło tak szybko. Mama poganiała. Nie było czasu na sprawdzenie co mają pod ogonkami :-[ A dziś patrze, a to wcale nie jest chłopczyk, a do tego ma już troszeczkę większy brzuszek. Zanosi jedzenie do domku. Nie adoptowałam, bo mama się nie zgodziła, a teraz chyba sama będę musiała oddawać do adopcji.Mam takie pytanie. W jakim wieku mogę ją wysterylizować ?

PS : Przysięgam, że teraz już NIGDY w życiu nie będę szukała zwierząt w zoologach
Obrazek
Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: Malachit »

Oddziel ją natychmiast (jeśli nie masz osobnej klatki to do transportera/ jakiegoś plastikowego większego pudełka z którego nie wyjdzie ale będzie dostęp powietrza), może jeszcze nie jest w ciąży (większy brzuch czy zanoszenie jedzenia niekoniecznie o tym świadczą).
Nie jestem pewna od jakiego wieku można sterylizować, w każdym razie to zależy głównie od wagi, nie od wieku.
Wyszukiwarka nie gryzie
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: Nakasha »

Trzeba małą natychmiast oddzielić od samców. I nie pozwalać jej ani na chwilę mieć z nimi kontaktu. Małe szczurki mogą mieć wypukłe brzuszki, to niekoniecznie oznacza ciążę. Jest mała szansa, że w ciąży nie jest. Ale może być, więc trzeba przygotować się na poród i opiekę nad młodymi, tak samo jak na szukanie im domków.

Sam wiek szczurka nie ma aż takiego znaczenia, najważniejsze jest doświadczenie chirurga i rodzaj narkozy (jakiś czas temu znajoma operowała maluszka, miał chyba 3 tygodnie i wszystko się udało). Najbezpieczniejsza jest narkoza wziewna. W zależności od miasta, taki zabieg potrafi sporo kosztować, ale warto go wykonać. Doświadczony weterynarz wykona go nawet tuż przed porodem.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Możliwa ciąża

Post autor: Potteromaniaczka »

Miałam kupić 4 samczyków, ale jeden nich okazał się ( a raczej okazała ...) samiczką. I jest "małe" prawdopodobieństwo, że zakupiłam ( już nigdy nie kupie szczura w zoologu ) tak zwaną kinder niespodziankę. Nie ma jeszcze pewności, że samiczka jest w ciąży, ale już szukam nowych domków. Jeśli jest w ciąży to mamą jest Luna, a tata jest niewiadomy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Re: Możliwa ciąża

Post autor: Potteromaniaczka »

PS : I tata i mama są dumbo.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Możliwa ciąża

Post autor: ^Yuuhi^ »

super... może teraz zrozumiałaś czemu ci odradzaliśmy kupno szczurków... Natychmiast oddziel samicę od samców, i nie pozwól na nawet chwilowe spotkania, najlepiej albo poddaj samiczkę sterylizacji/sterylizacji aborcyjnej , albo zacznij jej szukać nowego domu jeśli nie masz na ten zabieg pieniędzy...W jakim wieku jest samiczka?
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Możliwa ciąża

Post autor: xkuubi »

Tak to jest ze zwierzakami z zoologa. Ludzie tam nie umieją nawet płci rozpoznać. Oby nie była w ciąży. I lepiej od razu zacznij szukać jej domu. Bo po 1 nie dasz sobie rady z dwoma stadkami. Po 2 samce będą dostawały szału przez tą samice, a samica przez nich, a po 3 jeśli jest w ciąży, a Ty tej ciąży nie usuniesz to NIE DASZ RADY zająć się małymi których może być nawet 17! Warunki,odpowiednia opieka, ciągla pomoc przy maluchach. Lepiej żeby zajął się tym ktoś doświadczony.

I trzymam kciuki,aby jednak w tej ciąży nie była ;p
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: xkuubi »

Po co zakładasz wątek w dwóch działach na ten sam temat?

A tak poza tym to SZUKAJ MAŁEJ DOMU!
Tak będzie i dla niej i dla Ciebie najlepiej.
Powody, napisałam pod Twoim drugim wątkiem.
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Możliwa ciąża

Post autor: Yen »

przepraszam za wyrażenie ale : mów do słupa, słup jak...

Popieram poprzedniczki - szukaj domu dla samiczki. Nie wiem jak można 'pośpiesznie kupować szczurki bo ktoś pogania' to nieodpowiedzialne. Mam rozumieć że nawet nie obejrzałaś szczurka czy wszystko z nim w porządku? ...
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: PaniCiurowa »

Nie rozumiem tylko, dlaczego nie zgodziła się na adopcję a na kupowanie w zoologu tak. ::)
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: sisay »

Bo adopcja długo trwa i trzeba się nakombinować, czekać... a w sklepie można miec od razu. Mama pewnie nawet nic nie wie o adopcji ale najłatwiej na nią zwalić i mieć spokój z komentarzami :P
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: ^Yuuhi^ »

Dziewqczyny nie ważne jest czemu nie adoptowała tylko kupiła ::) ważne jest teraz co potteromaniaczka ma zamiar zrobić dalej...
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: PaniCiurowa »

Najważniejsze, że ma na tyle rozumu, że nie odda dzieciaków do zoologa tylko szuka im porządnych domków tutaj. :D
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: emi2410 »

Zaproponowałam pomoc, ale Potteromaniaczka najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie podoła stadku klusek i jeszcze innym szczurom. Na pytanie czy samica jest oddzielona nie odpowiedziała, więc nie wiem czy miała gdzie ją oddzielić nawet...
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Kinder niespodzianka

Post autor: xkuubi »

emi2410 odnoszę wrażenie,że nie będzie chciała oddać małej bo jeśli jest w ciąży to urodzi małe kluski, które też będą atrakcją dla niej. Dlatego nie odpowiada na wszystko co piszemy, oraz na nasze próby pomocy.

Potteromaniaczko, wykarz się chociaż odrobiną odpowiedzialności i oddaj komuś szczurzyczkę!
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”