Szczury Połączenie pary

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Misiaczek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 8:20 pm

Szczury Połączenie pary

Post autor: Misiaczek »

Mam zamiar połączyć samiczkę kapturkową aguti z samcem blue dumbo rex-em i nie pytam o zgodę, tylko ciekawi mnie co może wyjść z takiego połączenia ? Wiem że będziecie mnie pouczać że nie powinno się rozmnażać szczurów bez rodowodu, ale moja ciocia zajmowała się szczurami od bardzo długa , mam wiele ślicznych i zdrowych szczurów od cioci samiczka pochodzi po rodzicach aguti kapturkowatej i białym samczyku które żyją już ponad trzy lata i nie chorują a ojciec pochodzi po samicy blue standard i samcu blue dumbo rex które niestety nie żyją, samiczka żyła 2,5 roku i umarła ze starości a samczyk miał 3 lata i też umarł ze starości , ciocia opowiadała mi że ona nie hodowała szczurków i że zapisywała wszystkie choroby i wszystko co mogło by zagrozić następnym pokoleniom tych szczurków . Dodam że szczurki w żaden sposób nie są spokrewnione co wynika z zapisków cioci.Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: PaniCiurowa »

I tak dostaniesz po głowie za to, że chcesz je rozmnażać, bo nie masz zarejestrowanej hodowli, a skoro chcesz wiedzieć co wyjdzie, to czemu nie zapytasz cioci, skoro jest takim genialnym genetykiem? Jeśli TY sam nie masz bladego pojęcia o szczurzej genetyce, to po jaką cholerę się za to bierzesz?
Z resztą już i tak jest dość szukających domów szczurków z wpadek, a ty chcesz sprowadzać celowo kolejne, gratuluję pozbawiania innych, bardziej potrzebujących szczurów szansy na dom.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Misiaczek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 8:20 pm

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: Misiaczek »

Nie zapytam cioci ponieważ nie żyje od tygodnia :-[ a jeśli nie umiesz odpowiedzieć na pytanie to lepiej nie pisz nic . A dlaczego inne szczury szukają domu , z głupoty innych a ja mam osoby które wezmą ode mnie te szczury
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: PaniCiurowa »

Nie z głupoty innych, tylko z głupoty Twojej. Wpadki nie zdarzają się z głupoty, tylko z chwili nieuwagi, a to, co Ty robisz, to jest właśnie głupota.
Primo, jesteś za młody na zabieranie się za rozmnażanie szczurów i jak widzę, traktujesz to jako zabawę. A może ciebie porozmnażamy dla zabawy?
Secundo, nie znasz się na tym, jak widzę, skoro nie potrafisz przewidzieć jakie będą młode, pomimo tego że twoja ciocia prowadziła zapiski na temat ich genetyki, to nie bierz się za rozmnażanie szczurów, do cholery, bo nie jesteś hodowcą tylko pseudohodowcą w tym momencie. A za to grożą sankcje prawne.
Nikt ci tu nie pomoże w tej kwestii, bo nikt nie pochwala takiego postępowania, z resztą jest to niezgodne z regulaminem.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Misiaczek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 8:20 pm

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: Misiaczek »

dzięki za pomoc :-\
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: PaniCiurowa »

Na głupotę leku nie ma, jak widać... :-X
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Misiaczek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 8:20 pm

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: Misiaczek »

Chciał bym się jeszcze zapytać dlaczego merch może łączyć szczury (okay zna się na genetyce i wg) ale jej hodowla nie jest zarejstrowana ???
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: PaniCiurowa »

Bo widać miała swoje powody, żeby się nie rejestrować w stowarzyszeniu, a jest na tyle dobra, sprawdzona i zna się na rzeczy, że może rozmnażać szczury i prowadzić hodowlę poza SHSRP. I z pewnością nie ma 15 lat.
Poza tym, merch to wyjątek. A wyjątki potwierdzają regułę.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: PaniCiurowa »

Poprawka - była.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Misiaczek
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 8:20 pm

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: Misiaczek »

okay, trochę to dziwne ale ...
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: PaniCiurowa »

Dziwne to są twoje zamiary. Merch była uznawana na równi z zarejestrowanymi hodowlami, z tego co pamiętam, a ty chcesz ot tak sobie rozmnożyć szczury. Skończ najpierw gimnazjum i liceum, naucz się szczurzej genetyki i dopiero potem myśl o ewentualnych planach hodowlanych, bo twoje podejście to jest wielce niepoważne.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: noovaa »

2,5 roczny szczur nie umiera ze starości, tak samo jak ze starości nie umiera 50cio latek.

Każdy szczur z dobrej hodowli ( zarejestrowanej czy nie ) powinien mieć robioną sekcję zwłok potwierdzającą że przyczyna zgonu nie mogła być genetyczna. 2,5 latek to dorosły szczur, nie stary i jeśli umarł ze starości to nigdy w życiu bym z takiej 'hodowli' szczura nie kupiła. Uczciwe hodowle podają przyczyny zgonu przodków do wglądu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: noovaa »

A jeszcze dopiszę:

merch zarobiła na swoją reputację, miała również zarejestrowaną hodowlę, stosowała się do zasad bezpiecznego rozmnażania, próbowała powielić zdrowe, długo-wieczne geny, znała się na zdrowiu i genetyce szczurów.

Jeśli jesteś zainteresowany rozmnażaniem, rozeznaj się najpierw, doucz się genetyki i zarejestruj hodowlę tak jak to robią dobre hodowle - po wcześniejszym udowodnieniu że masz odpowiednią wiedzę.

Nie znając podstaw genetyki, możesz przysporzyć szczurom wiele cierpienia. Nawet rozmnażając zdrowe szczury bez wiedzy o odmianach, można zrobić im krzywdę. Przykład? Połączenie 2 bardzo jasnych szczurów niesie za sobą ryzyko megacolonu ( wiesz w ogóle co to jest ? Zakładam że nie )... Takich problemów jest wiele.

Osobiście nie wierzę że tylko zarejestrowane hodowle mogą być dobre ... ale wierzę że dobra hodowla, zostałaby przyjęta z otwartymi ramionami do SHSR. Bez odpowiedniej wiedzy, nie masz na to szans.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: ann. »

Podpisuję się pod postami dziewczyn obiema rękami i nogami.

Sama od siebie nic nie dodam, bo modzi mnie zbanują za używanie niecenzuralnych słów. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
MAma
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 02, 2013 4:30 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szczury Połączenie pary

Post autor: MAma »

Nie chcę się w żaden sposób wtrącać w dyskusję czy podważać niczyjego zdania, tylko dodać coś od siebie, bo chyba mogę :) Odniosłam wrażenie z twojego postu, Misiaczek, że poprzez ciocię musiałeś zafascynować się szczurkami, plus dochodzi fakt, że prowadziła hodowlę. Twoja chęć rozmnażania ich jest m.in. wzięta z fascynacji nad małymi stworzonkami jakie mogłyby się urodzić oraz z miłości do samych zwierząt. Chyba wielu młodym ludziom takie myśli na początku chodziły po głowie :). Uważam, że nie powinieneś się zniechęcać. Wszyscy chcą ci tu dobrze doradzić. Zwierzęta to jednak odpowiedzialność i nie zabawka przede wszystkim, stąd potrzebna jest pierw duża wiedza o nich.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”