Jaki jest sens umowy adopcyjnej ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Jaki jest sens umowy adopcyjnej ?

Post autor: Paul_Julian »

Jesli tak, to super :) Początkowe informacje po prostu brzmiały niezbyt fajnie. Zawsze możesz podpisać umowę adopcyjną - jesli jest w związku, to nie powinna go taka umowa zdziwić, bo sam pewnie ich podpisal sporo :)

A agutki naprawdę ladniutkie. No i dobrze, ze Mewa wróciła, to naprawdę rzadkośc.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

A co mi taka umowa da? I tak nic nie zrobie jak by cos sie dzialo wiec nie bede sie w to bawila zaufam poprostu :) Nawet nie masz pojecia jak ja sie ciesze ze wrocila :D
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Lizz Napisała : One są takie szarawe, moje dzikusy były czysto brązowe. Co jak co ale dzikusa to ja już poznam:p

Wiec co sadzisz o moich ? :)
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: limomanka »

A co mi taka umowa da?
Podstawę prawną. Gdyby coś było nie tak - masz możliwość ściągnąć szczurka z powrotem do siebie nawet przy pomocy odpowiednich służb. Z własnego doświadczenia wiem, że umowa jakoś zmienia podejście nowego domku do adopcji (kiedy podpisywałam pierwszą swoją umowę, poczułam przypływ ogromnej odpowiedzialności).
A przede wszystkim pewność, że zrobiłaś wszystko, by znaleźć jak najlepszy dom i zabezpieczyć los tych maluchów.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Sorki ale dla mnie to jest troche smieszne :P Jak psa bralam to nie mialam zadnej umowy a od szczurka bede wymagala ? Nie nie :P Hehehe
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: paula14s »

smieszne to jest takie podejscie . przeciez maluchy trafia do roznych ludzi , ja kiedy oddawalam moje mlode to nie podpisywalam umowy adopcyjnej tylko dlatego ze wszystkie szly do moich znajomych , w innym przypadku napewno poprosila bym nowych opiekunow o podpisanie takiej umowy , tym bardziej jesli nie beda to ludze z forum . A co jesli pozornie dobry dom okaze sie domem wgl nieodpowiednim dla zwierzaka za ktorego to wlasnie ty odpowiadasz ? nie bedziesz miala prawa go odebrac bez umowy , a co jesli nowy opiekun stwierdzi ze nie radzi sobie z poldzikusem i postanowi oddac go dla weza ? rozni ludze chodza po tym swiecie i trzeba dmuchac na zimne.
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Ale przeciez nie bede Policji wzywac tylko po to ze szczur ma zle u kogos... Moj tata pracuje w Policji i jak mu o tym powiedzialam to powiedzial ze mam sie walnac w leb bo jest duzo wazniejszych spraw na swiecie niz latanie za szczurem :P
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: paula14s »

To jest straszne , zwierze to czlonek rodziny a nie rzecz ktora po oddaniu mozna miec gdzies ... a czy gdybys miala oddac psa komus tez bys miala to gdzies jak mu bedzie w nowym domu ?
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: emi2410 »

Teraz chcąc adoptować jakiegokolwiek zwierzaka trzeba podpisać umowę adopcyjną. Czy to psa, kota, królika, mysz, chomika, szczura, nie ma znaczenia, umowa musi być. Bez podpisania i wizyty zwierzę nie jest wydawane do nowego domu. I to jest według mnie ważna rzecz, bo zawsze mamy jakiekolwiek zabezpieczenie, że zwierzak dobrze trafił. Ja osobiście bym już nigdy nie popełniła tego błędu niepodpisania z kimś umowy wydając szczura. Jak się chce mieć pewność, że będzie zwierzęciu dobrze, to ze swojej strony też powinno się odpowiednio o to zadbać.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: paula14s »

emi2410 pisze:Teraz chcąc adoptować jakiegokolwiek zwierzaka trzeba podpisać umowę adopcyjną. Czy to psa, kota, królika, mysz, chomika, szczura, nie ma znaczenia, umowa musi być. Bez podpisania i wizyty zwierzę nie jest wydawane do nowego domu. I to jest według mnie ważna rzecz, bo zawsze mamy jakiekolwiek zabezpieczenie, że zwierzak dobrze trafił. Ja osobiście bym już nigdy nie popełniła tego błędu niepodpisania z kimś umowy wydając szczura. Jak się chce mieć pewność, że będzie zwierzęciu dobrze, to ze swojej strony też powinno się odpowiednio o to zadbać.
dokladnie tak
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Nie wiem jak wy na to patrzycie ale calkeim inaczej niz ja. Przeciez i tak nie bede co chwila odwiedzac tego szczurka wiec skad bede wiedziala jak mu tak jest mimo iz zdjecia beda mowily prawde ? Tym samym po co mam jezdzic na jakies wizyty przed adopcyjne kiedy ktos moze mnie zaprosic calkiem gdzie indziej niz bedzie meiszkal szczurek tym samym pokazac calkiem inna klatke. Bzdura i ejszcze raz bzdura i tak kazdy zrobi to na co bedzie mial ochote takie mam swoje zdanie ktorego nie zmienie. A znam nie takie przypadki. Szcurki bede miala do oddania 4 samczyki wiec prosze osoby zainteresowane dac mi znac.
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: paula14s »

Po to jest umowa żeby nie było takich przypadków o których mówisz . No ale jak Ty masz takie podejście no to po co strzępić język
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Biala Mewa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 14, 2013 10:43 pm

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Biala Mewa »

Poprostu mowie ze mimo podpisania umowy i tak znam przypadki gdzie nikt tego nie przestrzegal. Jedna Pani z hodowli myszy taka chciala od kolezanki a jak kolezanka zapytala po co jej to to ona powiedziala dlatego zeby zwiazek sie nie czepial. Wiec widac ze ludzie maja to gdzies tylko zwiazek nie jako zwiazek.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: Wilczek777 »

Jak dla mnie ignorancja totalna. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie nie sprawdzam i nie dbam o to do jakich domów pójdą młode za które jestem odpowiedzialna. Równie dobrze można oddać do zoologa - nie ważne czy trafią do domu gdzie będą same albo będą trzymanie w małym akwarium...
Jedna babka od myszy nie decyduje o ogóle ludzi. Umowa jest stworzona przez ludzi których interesuje los zwierząt a nie na zasadzie - oddaj zapomnij.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Moja Szczurka Jest W Ciąży ?

Post autor: paula14s »

Ale co innego jeśli to jest hodowca lub pseudohodowca który nie patrzy na dobro zwierząt i daje umowę bo musi a co innego jeśli ktoś oddaje swoje zwierzaczki i chce dla nich jak najlepiej , wybaczył byś sobie gdybyś oddała zwierze np jakiemuś sadyście który lubi sobie postrzelać do dzikich szczurów ( uwierzcie są takie przypadki , skrajne ale są) ? Po to jest umowa by nowy opiekun poczuł odpowiedzialność , wysyłam zdj. co jakiś czas , mówił co u zwierzą , informował o zdrowiu i jest to zabowiązanie prawne a nie na gembę dzięki czemu zawsze możesz w razie nie wywiązania sie z umowy odebrać mu zwierze , no chyba że Ciebie nie będzie interesował los zwierząt jak już je oddasz , w takim układzie uważam że nie powinnaś mieć zwierząt skoro tak je traktujesz - ale to tylko moje założenia - nie obrażam Cię w żaden sposób , tylko chce dobrze dla tych zwierząt i pewnie ludzie z forum i poza forum się ze mną zgodzą .Pamiętam jak oddawałam swoje maluchy i mimo że szły do znajomych i tak się bałam , czułam się jak ich matka która oddaje dzieci do nowego domu i chce by miały jak najlepiej
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”