Ślepy miot dzikich szczurów, pomocy!

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Ślepy miot dzikich szczurów, pomocy!

Post autor: Iguta87 »

Przy likwidowaniu psiego kojca zostało znalezione szczurze gniazdo pełne osesków, czy można coś zrobić by je odchować?
Jak tak to co?
Bardzo proszę o rady.

Na razie półksiężyce są, wiec brzuchy pełne, dogrzewamy, ale nie wiemy co robić dalej, czym karmić, w jaki sposób.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ślepy miot dzikich szczurów, pomocy!

Post autor: noovaa »

Do weterynarza i tam kupić mleko dla kociąt ( nie w płynie dla kotów ) - takie w proszku modyfikowane.
Mleko te dobrze jest mieszać z żółtkiem jajka.

Karmić co 2 godziny strzykawką ( bez igły, nawet w nocy ), po każdym karmieniu masować brzuszki w celu ułatwienia wypróżnienia się.

To teoria którą znam, mam nadzieję, że ktoś kto już ją wykorzystał opisze to lepiej.

Ale jeśli są to świeżo urodzone maluszki, to niestety na odchowanie masz niewielkie szanse :(

Pamiętaj też by po każdym kontakcie dokładnie myć ręce, maluchy mogą mieć pasożyty, a na odrobaczenie jest za wcześnie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ślepy miot dzikich szczurów, pomocy!

Post autor: Iguta87 »

Dzięki nova, szczurki są u mojej znajomej, rano zadzwoniła do mnie po pomoc, mówiłam o tych półksiężycach, dogrzewaniu itd ale tutaj też napisałam bo miotu w życiu nie miałam na wychowaniu.

Też mam obawy że będzie ciężko z tym żeby przeżyły ale walczy.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ślepy miot dzikich szczurów, pomocy!

Post autor: PaniCiurowa »

Zawsze można poszukać też matki zastępczej, żeby odkarmiła maluchy - to daje im większe szanse na przeżycie. Ja w ten sposób odchowałam miot półdzikusków, które trafiły do mnie, kiedy miały 3 dni, bez matki. :) Dodam, że mamkę najłatwiej jest dostać w hodowlach karmowych, bo tam niestety "produkcja" osesków trwa w kółko i na okrągło (bardziej profesjonalnych, nie takich które się ogłaszają na tablicy czy gumtree).
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ślepy miot dzikich szczurów, pomocy!

Post autor: Iguta87 »

Szczurki niestety nie przeżyły;/ były bardzo malutkie, nie sposób było je nakarmić mimo starań, ale przynajmniej umarły w cieple i spokoju;/
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ślepy miot dzikich szczurów, pomocy!

Post autor: PaniCiurowa »

[*] dla maluszków.
Przykre doświadczenie, ale tak już działa natura i tego nie zmienimy.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”