POMOCY Pilne ciąża

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szymoo828
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 1:21 am

Re: POMOCY Pilne ciąża

Post autor: szymoo828 »

Saaa pisze:wiesz szczurki nie rodza sie 2-3 tylko ponad 10 masz na nie wszystkie miejsce u siebie? tzn klatke, pieniadze na karme, leczenie? Chodzi o to zeby nie bylo kolejnych szczurkow w adopcji, ktore maja jakas wade genetyczna:( wiesz nie musisz usypiac wszystkich Mozesz zostawic sobie 2 tylko pamietaj ze w takim wieku nie okreslisz plci
Wiem że szczury mają od 6 do 18 małych a czasem nawet więcej u mnie jest dużo miejsca dla szczurków mam 3 klatki a warunki są bardzo dobre, a karma to żaden problem, mam dużo do zainwestowania w szczurki a jeśli będą chore zaczne natychmiastowe leczenie małych ;)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: POMOCY Pilne ciąża

Post autor: nienazwana »

Chyba nie do końca wiesz o czym mówisz w kwestii kosztów. Karma to pikuś. Myślisz o utrzymaniu stadka 10 maluchów??? Ja mam 2 samiczki i czasem finansowo bywam zarżnięta. Ostatnio za 2 sterylki (Warszawa) z całością badań, wizyt, leków zapłaciłam ponad 700 zł. O 5 przejazdach do Warszawy 40 km w jedną stronę nie wspomnę. A mam 2 ogony. Jeśli kochasz szczurki, w co nie wątpię i będziesz chciał zapewnić im najlepsze warunki i życie to przy stadku 10 ogonów koszta będą kolosalne! A pamiętaj że jak stadko choruje to raczej całe jest do leczenia. A szczury chorują często. A jak urodzi się 12 kluch?
No i pozostaje kwestia problemów genetycznych. Zastanów się. Nikt tu na forum nie zachęca do usypiania szczurów, jesteśmy tu wszyscy zakochani w tych ogonach. Ale oby to wyzwanie cię nie przerosło. Pamiętaj też że np. pozostawienie komuś pod opieką takiego stada to nie lada wyzwanie. Będziesz miał kogoś kto weźmie tyle szczurów w razie twojej np. choroby lub wyjazdu? O tym też trzeba myśleć. Pozostaje jeszcze możliwość wyadoptowania malców do dobrych domków. Ale tu znowu wracamy do kwestii wad genetycznych :-[
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: POMOCY Pilne ciąża

Post autor: PaniCiurowa »

Dokładnie, ja sama mam 10 szczurów + 2 na tymczasie, to nie w kij pierdział wyrobić finansowo z takim stadem, nawet pod kątem karmy- wyobraź sobie, że u mnie 10 kilo karmy (dobrej jakości oczywiście, ~10 zł za kilogram) znika w przeciągu miesiąca z haczykiem. Dorzucić do tego wizyty u weta i kazdorazowe zaopatrzenie w baterię antybiotyków, ewentualne zabiegi, badania krwi, prześwietlenia, wymazy i wychodzi zawrotna suma. Zostaw sobie dwie samiczki, samca wykastruj albo oddaj do adopcji. Szczury są chorowite za sprawą ludzi, a twoje małe z inbredu będą jeszcze bardziej podatne na choroby, musisz się z tym liczyć.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
szymoo828
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 1:21 am

Re: POMOCY Pilne ciąża

Post autor: szymoo828 »

Byłem u weta i okazało się że szczurek jest w pełni zdrów ! bardzo się ucieszyłem jak to usłyszałem, ale potem powiedział "Te szybsze tempo jest niepokojące, albo ma za dużo miotów, albo jest to dla niej duże obciążenie" :/ więc dalej się o nią boję :'( . muszę ją sprawdzać co 1 godz czy czasem przestała tak oddychać ;D wet powiedział też żebym przyniósł młode szczurki po 2 tyg na badanie czy nie są chore chore on weźmie pod opiekę jeśli wszystkie będą chore i tak wezmę 2 samiczki ;D
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: POMOCY Pilne ciąża

Post autor: PaniCiurowa »

Mam nadzieję, że byłeś u weta, który się zna na gryzoniach (masz na forum spis), bo byle psio-koci wet może narobić szczurowi więcej krzywdy niż go wyleczyć a co dopiero zdiagnozować.
I nie chodziło mi o byle katarek, kiedy pisałam o tym, że małe mogą być chore. Wiele nowotworów jest nieuleczalnych i to na nie umiera w tej chwili najwięcej szczurów. Samo leczenie guza przysadki na przykład jest bardzo finansochłonne, dawka Dostinexu kosztuje ~20 zł, a trzeba go podawać co trzy dni do końca życia szczura po zdiagnozowaniu guza, więc przelicz sobie, ile kosztuje takie leczenie. Nie mówiąc już o innych nowotworach i nawracających guzach złośliwych. Małe mogą urodzić się pozornie zdrowe, ale skąd wiesz, czy dożyją tych dwóch lat, czy wcześniej ich nie wykończy nowotwór. A skłonność do nowotworów jest uwarunkowana genetycznie, przy tak bliskim inbredzie ryzyko jest ogromne, więc może spróbuj zrozumieć, że to wcale nie jest dla nich dobre. Kastracja samicy nie zaszkodzi, a oszczędzi niedoszłym maluchom wiele cierpienia. Podobnie sprawa się ma z uśpieniem ślepego miotu. Pomyśl o samicy - skoro sama ciąża ją tak wyczerpuje, to co dopiero odchowanie młodych, które jest jeszcze bardziej wyczerpujące, bo samica musi produkować pokarm, a przecież nie bierze go z powietrza?
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”