7 dzikich szczurków do odkarmienia

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: PaniCiurowa »

Z półdzikusami osiwieć można, kiedy są młode - potrafią się wymknąć z klatki przez każdą szczelinę i później trudno takiego delikwenta złapać. Trzeba się też liczyć z tym, że kiedy podrosną, to będą dominujące, a samców najlepiej wykastrować zanim im zacznie hormonalna szajba odbijać. ;)
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Iguta87 »

Maluchy mają się dobrze, widać pierwsze różnice w reakcjach na ludzi- już się tak nie boją;)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Cegriiz
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 20, 2011 11:29 pm
Numer GG: 3702949
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Cegriiz »

Cudnie :)

Im młodsze szczury, tym łatwiej je wychować.
Czyli teraz jest 6 szczurków ? Jaki jest ogólnie rozkład płci ?
Ze mną:TC, SGO, APS, DEZ, AI, CE, LS, MSA, CM, MA, VI, VCS oraz 4 myszy na LSD i sucz.
Za TM: Gałka, Barelka, Myostis, Aira, Lilith Murzynka, Carlina Cordia, Bellis, Silene, Carya Ops, Quercus.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: noovaa »

Z tego co czytałam w tym przypadku wręcz zalecana będzie kastracja samców jak tylko osiągną odpowiedni wiek.
Trzymam kciuki za maluszki.

Dzikusy ... ahh! ::)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Iguta87 »

Maluchy mają się świetnie, szamią jak szalone, nie boją się wcale- dzisiaj jeden zasypiał mi w dłoniach a przed tym porządnie się cały umył ;) weterynarz kazał dać im płatki kukurydziane, bardzo chętnie je jedzą.

Wydaje mi się że są 3 panienki i 3 chłopców ale nie powiem na 100% bo aż tak dobrze się na tym nie znam.
Myślę że skoro do tej pory trzymają się tak dobrze to ryzyko minęło i można oficjalnie powiedzieć że szukają domów :)
Zdjęcia wkrótce ;) nie wiem tylko jak mam je rozróżniać bo są identyczne :o
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Cegriiz
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 20, 2011 11:29 pm
Numer GG: 3702949
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Cegriiz »

Jeśli masz wagę, to możesz je ciężarem rozróżniać :D

Jak wydawałam chłopców- albinków, to się śmiałam i była propozycja wyboru: "Z białym futrem, czy z czerwonymi oczkami?" :P Wszyscy byli tacy sami, póki ich nie zważyłam ;)
Ze mną:TC, SGO, APS, DEZ, AI, CE, LS, MSA, CM, MA, VI, VCS oraz 4 myszy na LSD i sucz.
Za TM: Gałka, Barelka, Myostis, Aira, Lilith Murzynka, Carlina Cordia, Bellis, Silene, Carya Ops, Quercus.
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Svefn »

No to będziesz wydawała szczury na wagę :)
Zdjęcia zdjęcia... wszyscy czekają na zdjęcia.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Iguta87 »

Teraz widzę że nigdzie nie napisałam więc wyjaśniam, szczurki nie są u mnie w domu tylko u mojej mamy, ona się nimi opiekuje ja tylko do nich dojeżdżam. Mama miała swoje szczury więc wie co i jak a ja jej wszystko przekazuję co mi tu piszecie i co wyczytam.

Wybrałyśmy jej dom bo u mnie uczulony mąż i łowny pies- teraz widzę że bardzo mądrze zrobiłyśmy bo maluchy są szybkie i sprytne, jakby mi któryś zwiał na podłogę to Afera mogłaby zrobić mu krzywdę.

Dalej żrą jak szalone, zaczęły trochę wychodzić w dzień i podjadać same.

Zła wiadomość jest taka że dzisiaj dwa ciachnęły moją mamę do krwi;/ nic jej nie jest ale mówiąc "zła" mam na myśli że są naprawdę małe jak na takie mocne ugryzienia i że chyba to dobrze nie wróży;/

Bierzemy je na ręce, głaszczemy, i wydają się zrelaksowane, nie wiem co się tym dwóm dzisiaj nie spodobało.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Cegriiz
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 20, 2011 11:29 pm
Numer GG: 3702949
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Cegriiz »

Może paluszki jedzeniem pachniały, lub maluchy sprawdzają, czy gryzienie zda się na coś.

Nie należy im pozwolić, na wyuczenie się, ze gryzienie coś wskóra, gdy np. nie chcą siedzieć na rękach.
Głaskać maluchy, aż się spłąszczą jak naleśniki :D
Ze mną:TC, SGO, APS, DEZ, AI, CE, LS, MSA, CM, MA, VI, VCS oraz 4 myszy na LSD i sucz.
Za TM: Gałka, Barelka, Myostis, Aira, Lilith Murzynka, Carlina Cordia, Bellis, Silene, Carya Ops, Quercus.
Awatar użytkownika
Cegriiz
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 20, 2011 11:29 pm
Numer GG: 3702949
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Cegriiz »

I znowu macie potwierdzenie, czemu szczursy potrzebują :)

Iguta, zaznacz też, osobom, które będą brały samców aby wykastrowali je koło 4 miesiąca przed kastracją.
Pani Ciurowa o tym zresztą wspominała.
Ze mną:TC, SGO, APS, DEZ, AI, CE, LS, MSA, CM, MA, VI, VCS oraz 4 myszy na LSD i sucz.
Za TM: Gałka, Barelka, Myostis, Aira, Lilith Murzynka, Carlina Cordia, Bellis, Silene, Carya Ops, Quercus.
Awatar użytkownika
Cegriiz
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 20, 2011 11:29 pm
Numer GG: 3702949
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 dzikich szczurków do odkarmienia

Post autor: Cegriiz »

I jak maluchy się mają ? :)
Ze mną:TC, SGO, APS, DEZ, AI, CE, LS, MSA, CM, MA, VI, VCS oraz 4 myszy na LSD i sucz.
Za TM: Gałka, Barelka, Myostis, Aira, Lilith Murzynka, Carlina Cordia, Bellis, Silene, Carya Ops, Quercus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”