Ciąża przez klatkę?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
latuz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 16, 2014 8:15 pm

Ciąża przez klatkę?

Post autor: latuz »

Trochę głupie pytanie, ale mój samczyk czasami chodzi po klatce dziewczynki, a ona za nim. Myślałem, że nie ma szans, żeby zaszła tak w ciążę (nie ma odpowiedniej pozycji do zaplodnienia). A jednak mam podejrzenia. Zaczęła sobie robić gniazdko i chyba jest trochę grubsza na brzuszku (chociaż może mi się wydawać). No i moje pytanie, jest to możliwe, żeby szczur w takiej pozycji mógł to zrobić?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciąża przez klatkę?

Post autor: noovaa »

Nie jest możliwe, ale jeśli ma kłopoty hormonalne, mogła zajść w ciążę urojoną. W takim wypadku kastracja samiczki jest bardziej niż zalecana, bo problemy z hormonami to zapowiedź guzów i problemów z przysadką mózgową.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciąża przez klatkę?

Post autor: PaniCiurowa »

Czasami również zdarza się, że samice robią się nieco grubsze w reakcji na długofalową obecność samca.
Gaba nas tak kiedyś nastraszyła, kiedy musiałam przechować moich chłopów u brata, ale kiedy ich zabrałam, wróciło wszystko do normy.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
yamaica
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 22, 2013 7:32 pm

Re: Ciąża przez klatkę?

Post autor: yamaica »

Siema. Na moje oko to ciąża urojona, samo jej przejdzie ;) Może spróbuj ich trochę rozdzielić,żeby nie czuły swoich feromonów, czy coś? Specjalistką do spraw behawioralnych szczurów (jak nooova o.O) nie jestem, ale myślę,że to byłby dobry pomysł.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Ciąża przez klatkę?

Post autor: emi2410 »

yamaica, ten temat jest z lutego, nie ma sensu go odkopywać. ;)

Wątek zamykam.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Zablokowany

Wróć do „Rozmnażanie”