Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Post autor: PaniCiurowa »

aniaj93, zdecydowanie bardziej opłaca ci się wykastrować go i nie kombinować, zamiast kminić jak koń pod górkę.
Co do kwestii finansowych, 200 złotych to jest naprawdę mało jeśli chodzi o leczenie szczurów. Ja swego czasu musiałam wydać całą moją pensję na leczenie szczurów w jeden miesiąc, więc jak widzisz, nie należy marudzić, bo kiedy się bierze odpowiedzialność za zwierzę to trzeba się nim opiekować i nie ma że boli.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Post autor: havoria »

Jeśli nie chcesz kastrować szczura to oddaj, ewentualnie oddaj samiczkę i doadoptuj samcowi kompana. Trzymanie w domu dwóch różnych płci jest ryzykowne, o czym zresztą się już przekonałaś.
Jeśli ciężko ci wydać 200 zł na weta, to co zrobisz jeśli mając więcej szczurów wszystkie nagle ci się pochorują i trzeba będzie zostawić w lecznicy więcej pieniędzy? Lepiej zostawić sobie dwa szczury i trzymać je w bardzo dobrych warunkach niż 4 i więcej w minimalnych.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Post autor: aniaj93 »

akurat mam dużo zwierząt w domu (w pokoju mam 2 szczurki, 2 chomiki, każdy ma swoje akwa, 120l akwarium, w dużym pokoju mam 80 litrowe akwarium, w kuchni mam dwie nierozłączki i do tego psa) Patrzcie tylko na to, że są ludzie (nie mówię, że ja), którzy mówią "kupiłem/am szczura za 10zł, który żyje ok 2-3 lat to po co będę z nim biegać do weta i wydać na wizytę x razy więcej niż on sam kosztuje?" a znam bardzo dużo takich ludzi...
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Post autor: Buba »

Pierwsze "ale"
- gryzoni, a zwłaszcza szczurów nie trzyma się w akwarium. Poczytaj sobie w odpowiednim wątku.
Drugie "ale"
- twoje wypowiedzi wskazują, że masz podobne poglądu do tych ludzi, których krytykujesz. Szkoda ci głupich 200zł na kastracje (potrzebną) szczurka. Przemyśl to.
Trzecie "ale"
- co ma do naszej rozmowy to, że masz dużo zwierząt? Lepiej tak już jak wspomniano mieć mniej zwierząt i bardziej o nie dbać, niż naładować do domu małe zoo i marudzić, że trzeba wydać pieniądze.

To jest forum dla miłośników szczurków. Dla żadnego miłośnika czegokolwiek nie istnieje termin "za dużo kosztuje".
Kochasz? To dbaj!
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Post autor: PaniCiurowa »

Gwoli wyjaśnienia, myszy można trzymać w akwarium.

Ale chomik powinien mieć klatkę albo terrarium (samoróbkę, żeby wentylacja była dobra) o wymiarach podstawy MINIMUM 100x40 cm.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Post autor: smeg »

No już bez przesady, wiele osób trzyma chomiki np. w samlach lub terrariach, a na chomiczym forum polecane minimum podstawy klatki to 60x40 albo 80x40 cm, w zależności od gatunku chomika. Chomiki z tego co wiem nie sikają za dużo, zazwyczaj załatwiają się w jedno miejsce które łatwo posprzątać, więc wentylacja nie jest aż tak ważna, jak u szczurów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Kiedy mam sie spodziewać maluchów ?

Post autor: aniaj93 »

mazm dżungarki, które są malutkie a te akwaria są na 50l więc nie ma im w nich żle :)
Co do zwierząt- o wszystkie dbam tak samo, żaden nie jest poszkodowany, nie chorują, mają czysto
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”