Rex/Double Rex

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Branon
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 7:30 pm

Rex/Double Rex

Post autor: Branon »

Witam
Pytam z ciekawości.Po ojcu i matce rex wychodzą rexy czy same double rexy?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rex/Double Rex

Post autor: smeg »

Ok. 1/4 double rexów, 1/2 rexów, 1/4 standardów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Branon
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 7:30 pm

Re: Rex/Double Rex

Post autor: Branon »

smeg pisze:Ok. 1/4 double rexów, 1/2 rexów, 1/4 standardów.
Double rexy to ogólnie takie brzydalki i nikt ich nie chce? :P Mogą też wyjść całe łyse?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rex/Double Rex

Post autor: smeg »

Double rexy są czasem całe łyse przez pewien czas, a potem futro im odrasta i po jakimś czasie znowu łysieją. Miałam kiedyś na DT double rexa, który miał futro tylko na pyszczku i brzuchu, a całą resztę miał łysą.

Całe łyse szczury to odmiana fuzz, to zupełnie inny gen i z rodziców rexów nie urodzą się młode fuzzy, chyba że wśród dalszych przodków występowały, ale aż tak się nie znam.

Nie powinno się rozmnażać szczurów poza hodowlami rodowodowymi, bez znajomości ich przodków kilka pokoleń wstecz i odpowiedniej wiedzy, więc jeśli planujesz zakładać hodowlę, zapisz się do SHSRP, naucz się genetyki i wtedy dopiero się za to zabieraj ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rex/Double Rex

Post autor: PaniCiurowa »

Ja mam double rexa, łysieje tylko delikatnie okresowo na karku, ma szorstszą, krótszą i rzadszą sierść niż rex. Nezu (bo to od niej go mam) powiedziała, że tak właśnie powinien wyglądać double rex. :P
Brat miał samiczkę double i wyglądała podobnie. Całkiem łysego doubla jeszcze nie widziałam, za to widziałam fuzza z sierścią na pyszczku. :P
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Branon
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 7:30 pm

Re: Rex/Double Rex

Post autor: Branon »

smeg pisze:Double rexy są czasem całe łyse przez pewien czas, a potem futro im odrasta i po jakimś czasie znowu łysieją. Miałam kiedyś na DT double rexa, który miał futro tylko na pyszczku i brzuchu, a całą resztę miał łysą.

Całe łyse szczury to odmiana fuzz, to zupełnie inny gen i z rodziców rexów nie urodzą się młode fuzzy, chyba że wśród dalszych przodków występowały, ale aż tak się nie znam.

Nie powinno się rozmnażać szczurów poza hodowlami rodowodowymi, bez znajomości ich przodków kilka pokoleń wstecz i odpowiedniej wiedzy, więc jeśli planujesz zakładać hodowlę, zapisz się do SHSRP, naucz się genetyki i wtedy dopiero się za to zabieraj ;)

Napisałem że pytam z ciekawości :D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Rex/Double Rex

Post autor: yss »

Branon: smeg dmucha na zimne :)
A genetyka ciekawa rzecz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Rex/Double Rex

Post autor: Hooda »

A czy może być tak, że szczur, który przez rok wydawał się velveteenem okazał się double rexem? Mój Spike miał kiedyś ładne długie pofalowane futerko, miękkie w dotyku, po roku stało się przerzedzone, pojawiły się łysiny, potem zaczęło odrastać i jest bardziej szorstkie, dzieje się tak cały czas. Oczywiście biegałam po weterynarzach, kąpałam go w Nizoralu, robiłam chyba wszystko. A on wciąż ma łysinki. Poza tym zachowuje się jak zawsze - pełny energii, skacze, biega, zaczepia...
Stąd moje pytanie, bo już zdesperowana jestem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”