Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
tosia2902
Posty: 151
Rejestracja: sob mar 30, 2013 3:06 pm
Numer GG: 47886797
Lokalizacja: BYTOM

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: tosia2902 »

Mała nie wyrywa się, pomijając fakt, że jest bardzo ruchliwa...
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Sabathani »

Czyli to jednak może być ciąża. Przy zatruciu pokarmowym szczur raczej powinien się wyrywać, chociaż trochę.
Skąd jesteś i u jakiego weta byłaś?
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Buba »

Tosia: Byłaś z samiczką u weterynarza? Być może będzie on w stanie zrobić badania, aby dowiedzieć się czy szczurcia jest w ciąży. Jeżeli tak, poczytaj o żywieniu samiczek w ciąży. Warto teraz o nią szczególnie dbać. Co do samczyka, może do czasu aż będzie gotowy do kastracji, ktoś zaufany z Twojej okolicy, który ma samcze stado mógłby się nim zająć? Trochę szkoda, żeby tyle czasu siedział sam.
genuchowy: Idź jak najszybciej do weterynarza. Utrata równowagi to prawdopodobnie coś z błędnikiem, w gorszym wypadku problemy z mózgiem.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
genuchowy
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 10:52 pm

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: genuchowy »

Ali dziś juz odzyskała równowagę, wspina się wszędzie tam gdzie wcześniej nie mogła, może miała gorszy dzień, jak podnoszę ją za brzuch to piszczy, próbowałem coś wymacać, ale chyba nie umiem. Zauważyłem,ze po obu stronach kręgosłupa ma wgłębienia, nie wiem czy to od tego ze ma taki wielki brzuch. Żaden weterynarz z mojego miasta nie zna sie na szczurach, postaram się jakoś dostać do innego miasta. A na razie będę obserwował.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Buba »

Z jakiego miasta jesteś? W Warszawie są dobrzy weterynarze. Jeżeli załatwiłbyś transport do i z Warszawy do siebie, ktoś z forum pewnie przygarnąłby na chwilę do siebie swojego szczurka. Musiałbyś pokryć wszystkie koszty, ale pieniądze nie są najważniejsze, jeśli chodzi o zdrowie i życie szczura.W tym wypadku nie ma żartów. Trzeba jak najszybciej iść z nią do weterynarza.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
genuchowy
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 10:52 pm

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: genuchowy »

no spróbuje coś ogarnąć. A co do Ali, to czuje się lepiej, nie spi całymi dniami jak wczesniej, skacze, chodzi normalnie, tylko jest gruba i ma uniesiony ogon, wygląda jakby chodziła na palcach :D
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Buba »

Z moich obserwacji, szczur ma podniesiony ogon podczas wypróżniania. Czyli to rzeczywiście mogą być problemy z żołądkiem, drogami pokarmowymi. Wet!
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
genuchowy
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 10:52 pm

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: genuchowy »

a co można podać szczurowi,żeby się wypróżnił ? bo ma kłopoty :-\
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Buba »

Szczerze, to nie wiem. U ludzi są różne herbatki na zaparcia. Wydaje mi się jednak, że szczury mają inne organizmy. Czy szczur pije wodę? Być może ma odwodniony organizm. Jeżeli ten powiększony brzuch jest spowodowany odłożonym kałem w jelitach, szczurcia musi bardzo cierpieć. Co jadła w ostatnim czasie? Zadzwoń chociaż do jakiejś kliniki w Warszawie np. do Oazy. Opowiedz przez telefon o swojej sytuacji, może Ci coś doradzą. Jednak pamiętaj, że to jest weterynarz, więc nie będą leczyć szczura przez telefon. Zadzwoń co masz robić, żeby pomóc szczurci. Bez wizyty u specjalisty się jednak nie obędzie. Jak najszybciej organizuj szczurowi transport do Warszawy. Na tym forum są dobrzy ludzie, ktoś Ci pomoże. W poniedziałek idę ze swoimi dziewczynami do Oazy. Jeżeli pokryjesz wszystkie koszty wizyty Twojego szczura ( wizyta, leki, dojazd do Warszawy) mogę przy okazji zabrać Twoją samiczkę.
Nie wiem jak jest u szczurów, ale u ludzi kał, który nie może wyjść naturalną stroną, cofa się. Poza tym, zatrzymanie się jakichkolwiek naturalnych fizjologicznych działań w organizmie jest bardzo niebezpieczne.

Telefon do Oazy na Potockiej 4 : 22 406 68 12
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
tosia2902
Posty: 151
Rejestracja: sob mar 30, 2013 3:06 pm
Numer GG: 47886797
Lokalizacja: BYTOM

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: tosia2902 »

Jeśli samiczce zaczyna widać sutki, to oznaka ciąży?
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Buba »

Poczytaj sobie o szczurzej ciąży. Po to są odpowiednie działy :)
Powiększenie się sutków może oznaczać ciążę.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”