Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
tosia2902
Posty: 151
Rejestracja: sob mar 30, 2013 3:06 pm
Numer GG: 47886797
Lokalizacja: BYTOM

Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: tosia2902 »

Hej
Adoptowałam 2 szczurki, małe 2 miesięczne (niecałe). Były w jednej klatce z 4 dni. Właścicielka zapewniała, że to 2 samiczki... A tu się okazało, jedna dziewczynka i jeden chłopak...
Szczurki już w osobnej klatce, ale już chyba za późno :c Czy myślicie, że samiczka jest w ciąży?
Proszę o pomoc...
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: SonamiChan »

Samiczki szczurków z tego co czytałam osiągają dojrzałość płciową w wieku ok. 3`ech miesięcy, chociaż zdarza się, że wcześniej. Obserwuj małą, dla tak młodej szczurki ciąża i odchowanie młodych może być nie lada wyzwaniem :( . Trzymam kciuki żeby okazała się jednak nie być zaciążona :) a jeśli jednak... cóż, niektórzy praktykują sterylizację samiczki gdy ta spodziewa się nieplanowanego potomstwa, chociaż ja nie wiem czy bym dała radę podjąć taką decyzję...
Możesz zdecydować się na oddanie maluszków do adopcji (oczywiście dopiero po odchowaniu) poprzez to forum czy tablica.pl/gumtree.pl

Jednak bądźmy dobrej myśli! Oby nie została mamusią w tej chwili. ^^
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
tosia2902
Posty: 151
Rejestracja: sob mar 30, 2013 3:06 pm
Numer GG: 47886797
Lokalizacja: BYTOM

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: tosia2902 »

Dzięki za pomoc :) będę pisać jak coś będzie wiadomo....
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: noovaa »

Samiczki od samców oddziela się w wieku 4 i pół tygodnia. Wtedy już jest ryzyko ( choć jeszcze niewielkie ) że samiczka zaciąży. Maluchy są młode, jeszcze niekoniecznie wiedzą co do czego służy, więc jest szansa że ciąży nie ma, aczkowiek nie łącz ich już :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
tosia2902
Posty: 151
Rejestracja: sob mar 30, 2013 3:06 pm
Numer GG: 47886797
Lokalizacja: BYTOM

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: tosia2902 »

Łączyć nie mam zamiaru :) samczyka albo oddam albo wykastruje (bo go już pokochałam) ;) A można kastrować takiego małego?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: noovaa »

Najwcześniej jak skończy 4 miesiące. Testosteron jest ważny w okresie dorastania dla prawidłowego rozwoju.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
genuchowy
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 10:52 pm

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: genuchowy »

Mam 2 szczurki, Alison mam ponad rok, Cece rok, czy jest jakiekolwiek racjonalne wytłumaczenie tego,że Alison jest w ciąży? Ostatnio tydzień, niezbyt przyglądałem się szczurkom, bo przygotowywałem się do matury, ale jak dziś zauważyłem jej ogromny brzuch to się przeraziłem.Tak gdzieś od 2 dni zauważyłem, że bardzo łapczywie rzuca się na jedzenie i wygryzła dziurę w hamaku, a materiał poszatkowany zniosła na dół do kuwety. Dzis przyglądałem się jej cały dzień, zauwazyłem, że jest strasznie spokojna i porusza się bardzo powoli. Ma problemy z wchodzeniem na wysokosci, najpierw przednie łapki i potem jeżeli jej się uda to podciąga reszte, co jej wychodzi rzadko, więc wtedy odpuszcza i zostaje na dole, jednak, gdy to się jej udaje, to przy schodzeniu najczęściej spada, bo nie może utrzymać ciężaru. Włożyłem jej troche sianka, to zaczęła je układać po swojemu, po czym położyła się w nim. Czy to gniazdo ? Ma chyba wszystkie objawy ciąży. Może jest urojona ? Postaram się jak najszybciej dodac zdjecie brzucha.

Miał ktoś podobny przypadek ? Alison i Cece od roku są razem, nie miały kontaktu z innymi szczurami, zawsze tylko we dwie. To jest niemożliwe,aby Ali była w ciąży, wiec skąd te objawy? :o
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: noovaa »

Jak dla mnie to Alison ma objawy choroby a nie ciąży. Ciąża nie powoduje problemów z równowagą, wspinaczką i spadania z półek. Koniecznie idź do weterynarza
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
genuchowy
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 10:52 pm

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: genuchowy »

Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Sabathani »

Hm, czy ona od początku miała taki brzuszek? Wygląda to albo na otyłość, albo na ciąże. Skoro napisałeś, że ma problemy z chodzenie, to stawiam na otyłość.
Idź do weta bo domysły na nic tutaj się zdadzą, a zdjęcia nie przedstawią nam prawdy. Wet musi małą "obmacać" i ewentualnie zrobić usg.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
genuchowy
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 10:52 pm

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: genuchowy »

Wet stwierdził,że to zatrucie pokarmowe, przez to,że zmieniłem karme, chociaż to jest dla mnie dziwne, bo tylko jedna by tak "spuchła"? Co myslicie ?
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: PaniCiurowa »

Nagła zmiana karmy może powodować problemy.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
genuchowy
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 10:52 pm

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: genuchowy »

to co mam zrobic ?
tosia2902
Posty: 151
Rejestracja: sob mar 30, 2013 3:06 pm
Numer GG: 47886797
Lokalizacja: BYTOM

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: tosia2902 »

Kiedy samiczka jest w ciąży to ma twardy czy mięki brzuszek?
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Pomocy!!! Ciąża czy nie????

Post autor: Sabathani »

Czy wet zrobił usg?
Czy macał ją po brzuchu?
W ogóle dziwnie mi to wygląda. Zatrucie pokarmowe i takie problemy z równowagą?

Brzuszek powinien być taki napęczniały i gruby u dołu (tam, gdzie jest macica). Pomacaj jej ten brzuszek, zobacz, czy się nie wyrywa, jak go macasz (nie okazuje oznak bólu).
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”