Ciąża i pytania

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dar-oli
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 14, 2014 9:59 am

Ciąża i pytania

Post autor: dar-oli »

Witam! 1 września dostałam szczurzycę od rodziców, ma około 1,5 miesiąca. I niestety jest bardzo prawdopodobne, że jest w ciąży i na dniach urodzi. Szczurzyca ma zaokrąglony brzuszek rozchodzący się na boczki i od tygodnia widoczne sutki co zresztą widać na załączonym zdjęciu. Aktualnie mieszka w akwarium - dałam jej domek, kawałki polaru i chusteczki. Od 3 dni wszystko targa do domku, łącznie z jedzeniem. Karmię ją Beaphar Care+, ogólnie pokarm wysokobiałkowy. Szczurcia od wczoraj dużo śpi, jak wstanie to bardzo się kręci i lata jak oszalała po całym akwarium, a dzisiaj jak chciałam wymienić jej wodę to skakała mi na rękę i delikatnie ją skubała. Pewne jest, że jeżeli urodzi zostawię jej córeczkę lub dwie do towarzystwa. Kiedyś miałam już małe szczurki, więc mam jako takie "doświadczenie" odnośnie odchowu młodych (musiałam niestety pomagać samiczce w odkarmieniu maluchów). Chciałabym się zapytać co to znaczy, że szczurka pokłada się co jakiś czas brzuszkiem na trocinach i czy ze względu na jej młody wiek mogę liczyć na mały miot... ? Będę wdzięczna za odpowiedzi :)

Zdjęcie brzuszka: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 9aef419733
Awatar użytkownika
dar-oli
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 14, 2014 9:59 am

Re: Ciąża i pytania

Post autor: dar-oli »

Dzisiaj prawdopodobnie jest 23 dzień ciąży, czy mam się martwić, że szczurzyca jeszcze nie urodziła? Buduje gniazdo z zapałem, dużo śpi i ostatnio ma wielki apetyt. Proszę o odpowiedzi! ???
Ze mną: Rika i Joya
[*] Tora, Tora, Łatka, Łatka, Julek, Julek, Bosman, Harnaś, Aster, Pysia, Kulek, Dropsik, Bandzior, Misiek[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”