Czy mogę już rozmnażać

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: noovaa »

Ale natura nas stworzyła tak, a nie inaczej. Jesteśmy różni i różnie postrzegamy zwierzęta, świat, priorytety, to że Ty lubisz jedno, nie znaczy że inni nie mogą lubić drugiego ;)

Osobiście bardzo węże lubię i lubię też szczury. Tak samo jak lubię świnie, są bardziej inteligentne od psów podobno.

... Pomijam fakt, że pająki nie powinny być karmione myszami czy szczurami, pająki powinny jeść duże owady, to co jedzą zazwyczaj na wolności, a jak kogoś cieszy podawanie ssaka zwierzętom które tego nie potrzebują .. cóż na to wpływu nie mamy. Dlatego staramy się edukować, jak dbać o jedne by nie znęcać się nad innymi przy okazji.

Szczury co prawda się przywiązują, ale nas nie rozumieją.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: Paul_Julian »

Noovaa ma zupełną rację w kwestii edukacji. Wiem, że to brzmi naprawdę dziwnie, że zgadzamy sie na zabijanie. Ale tylko w humanitarny sposób przy prawidłowej hodowli.
Staramy się współpracować z forum terra w kwestiach np. wyłudzania zwierząt, wpadaja do nas tez domowi hodowcy karmówki, którzy mają jakiś zdrowotny problem z ogonami.
Wiem, ze na terra jest też kilka osób, które sa na szczurzych forach też i edukują ludzi na terra sami mając i karmówkę, i węże, i szczury nie na karmówkę.

Zdaję sobie sprawę, jak to wszystko brzmi. Że popieramy to wszystko. Tak nie jest. Mnie samemu zajęło kilka lat zrozumienie, że wśród posiadaczy węży są równiez osoby, które dbają o swoje gady i również uczą innych, że nie wolno podawac chorych zwierzaków, że należy dbać o karmówkę, że żywy gryzoń może bardzo pokaleczyć czy zestresowac węża. Że nalezy patrzeć na obie strony.

Niestety, u terrarystów zdarzają się tacy co to mają dobrą zabawę jak podadzą żywego gryzonia, albo kupują wielkiego pytona, a zupełnie nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności. Potem takie gady często sa porzucane :(
Wśród szczurolubów też są takie osoby. Nie pójdą do weta " bo nie". Bedą podawać chrupki i piwo i trzymać w akwarium pojedynczo, "bo szczur jest szczesliwy".

Dla nas szczurki sa bardzo ważne. Ale dla terrarystów sa wazne ich zwierzątka też. i dla hodowców patyczaków tez :) Nawet jesli czują inaczej niż gryzonie to są ważne, potrzebują ludzi, same nie dadzą sobie rady. Nawet jesli kieruja się instyktem, to tylko my możemy im podac jedzenie w sposób najlepszy dla wszystkich.

Duzo lepiej jest uczyć, bo potem terraryści sami dbają o to, żeby w ich środowisku tez byli porządni ludzie. Oczywiscie, że własciwa opieka jest trudniejsza i droższa. Ale ludzie nie są żli z natury.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: Tofcia »

noovaa pisze:Ale natura nas stworzyła tak, a nie inaczej. Jesteśmy różni i różnie postrzegamy zwierzęta, świat, priorytety, to że Ty lubisz jedno, nie znaczy że inni nie mogą lubić drugiego ;)

Osobiście bardzo węże lubię i lubię też szczury. Tak samo jak lubię świnie, są bardziej inteligentne od psów podobno.

... Pomijam fakt, że pająki nie powinny być karmione myszami czy szczurami, pająki powinny jeść duże owady, to co jedzą zazwyczaj na wolności, a jak kogoś cieszy podawanie ssaka zwierzętom które tego nie potrzebują .. cóż na to wpływu nie mamy. Dlatego staramy się edukować, jak dbać o jedne by nie znęcać się nad innymi przy okazji.

Szczury co prawda się przywiązują, ale nas nie rozumieją.
W zasadzie ja nie napisałam tego by ktos coś lubił wypowiadam swoje zdanie.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: yss »

Ale kontekst Twojej wypowiedzi był oczywisty - opowiadając o swoich uczuciach w tym wątku stawiasz się na pewnej pozycji, demonstrujesz jakiś pogląd - i ten pogląd staje się wstępem do dyskusji, jeśli inni mają odmienne zdanie i ty o tym wiesz - nawet jeśli chciałaś po prostu powiedzieć, co myślisz i zakończyć temat.

"Uważam, że dzieci powinny się brudzić na placu zabaw" wypowiedziane na placu zabaw do mamy, która dba o czystość swojej pociechy, zawsze będzie odebrane jako sugestia "daj się dziecku ubrudzić", a nie tylko konwersacyjne wyrażenie osobistego upodobania. "Lubię słoneczną pogodę" takiej sugestii nie niesie i nie wzbudza chęci do dyskusji.

Musisz zdawać sobie sprawę z wpływu kontekstu i otoczenia na wypowiadane zdania :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: PaniCiurowa »

Jeszcze dodam, że każda istota żywa jest w pewnym stopniu inteligentna, bo:
Inteligencja (od łac. intelligentia - zdolność pojmowania, rozum) – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia.
Każda żywa istota posiada taką umiejętność, więc proszę tu nie podważać inteligencji węży i pająków.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: Tofcia »

Nie zamierzam bić się w piersi za sforumuowanie bezmózgi wąż. Nie lubię takich zwierząt i to moja subiektywna opinia uważam je za głupsze od szczurków. Już nie zamierzam kontynuować tego bezowocnego tematu Pani Ciurowa.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: PaniCiurowa »

To schowaj sobie tę swoją opinię głęboko tam, gdzie słońce nie dociera. Mnie uraziłaś tym sformułowaniem, bo akurat gady kocham tak samo, jak szczury. I żądam przeprosin.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy mogę już rozmnażać

Post autor: IHime »

Zamykam, ta dyskusja nie spełnia standardów forum.

Tofcia, zważ na słowa. Przede wszystkim, wypowiadaj się wyłącznie na temat, jeśli masz do powiedzenia coś merytorycznego. Od opinii są Pogaduchy.

PaniCiurowa, rozumiem wzburzenie, ale Twoja wypowiedź przekracza granice dopuszczalne na tym forum. Osobiste wycieczki są niedopuszczalne.

Wątek zamykam, aż strony ochłoną.
Zablokowany

Wróć do „Rozmnażanie”