Strona 1 z 1

poszukiwany samiec do rozrodu

: wt lis 07, 2017 5:32 pm
autor: stefanka
Witam Wszytskich, jestem nowym członkiem Forum.

Mam dwie szczurzyce: Prosiaczek (umaszczenie kremowe, czerwone oczy, standard uszy) i Dzik (kapturowy agouti). Miałam już wiele szczurów, ale Prosiaczek jest absolutnie genialnym stworzeniem pod względem usposobienia: bardzo kontaktowa, uwielbia ludzi, zabawy, ciekawska, adhd, etc, co tylko można sobie wyobrazić myśląc o idealnym usposobieniu szczura :) CHIACH

Re: Szczecin - poszukiwany samiec do rozrodu

: wt lis 07, 2017 10:52 pm
autor: unipaks
Na naszym forum nie popieramy rozmnażania szczurów, chyba że ktoś jest właścicielem zarejestrowanej hodowli. Patrz: Regulamin

Re: Szczecin - poszukiwany samiec do rozrodu

: wt lis 07, 2017 11:46 pm
autor: stefanka
Spoko, rozumiem, ale to troche dziwne w takim razie, że dział Rozmnażanie w ogóle isnieje...

Pozdrawiam :)

Re: Szczecin - poszukiwany samiec do rozrodu

: śr lis 08, 2017 4:00 pm
autor: unipaks
Szczury za nic mają nasz Regulamin ;)
A tak na poważnie: często ze sklepów wydawane są na sprzedaż ciężarne samiczki, albo płeć zwierząt bywa źle rozpoznana, dochodzi do niechcianych wpadek - i opiekunowie mają problem, stąd też informacje w tym dziale dotyczące rozmnażania. Jest też temat traktujący o tym, dlaczego nie rozmnażamy szczurów (poza zarejestrowaną hodowlą) :)

Re: Szczecin - poszukiwany samiec do rozrodu

: czw lis 09, 2017 3:25 pm
autor: Malachit
Stefanka charakter to nie wszystko - najważniejsze przy rozmnażaniu szczurów jest zdrowie, a dokładniej choroby genetyczne przenoszone przez szczura (których większość objawia się w starszym wieku). Większość naszych szczurów jest kontaktowa, miziasta i cudowna, ale to nie jest argument za tym, żeby je rozmnażać ;)
Pełno miziastych, kochanych szczurów szuka domów - może po prostu warto przygarnąć jakiegoś malucha?
Pozwolę się zacytować z innego wątku:
Jeszcze jedno - jeszcze raz zaznaczam, nie dziw się, że nie popieramy twojego podejścia, ponieważ od wielu lat istnienia tego forum ciągle wałkujemy, żeby nie rozmnażać szczurów (i zwierząt w ogóle), o których nic się nie wie, oprócz tego, jakie są w danym momencie. Nie masz pojęcia, jakie mają geny, jakie obciążenia chorobowe - oczywiście, że teraz są zdrowe, większość szczurów do 1,5-2 roku życia jest zdrowych. Chodzi o to, na co szczur i jego rodzeństwo choruje na starość i z powodu czego umiera. I w jakim wieku. Dzięki tej wiedzy hodowcy podejmują decyzje jakie linie się prowadzi, a jakich absolutnie nie, gdyż niosą choroby genetyczne.
Ten wątek zamykam - regulamin.