Zagadka z genetyki

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Zagadka z genetyki

Post autor: merch »

czyżby to była prawidłowa odpowiedź ?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Zagadka z genetyki

Post autor: Mona i Kuba »

Zagadka widać pozostała bez rozwiązania. Ja jednak nie wytrzymałam i poszukałam infa o rodzicach tej pięknej gromadki. Nie było ciężko, bo kojarzyłam stronę z której zdjęcie zagadkowe pochodziło i w dodatku zawarte na nim były imiona rodziców.

Myślę, że mogę napisać co odkryłam, bo chyba juz nikt tych wszystkich kombinacji nie przelicza.

Oto rozwiązanie:
ojciec to Blue berkshire dumbo, niesie gen beige i znaczenia
matka to Agouti self dumbo, niesie ona geny blue oraz beige

Tak jak podejrzewałyśmy z gnagreną, jeden z rodziców to agouti a i Blue drugiego zawarte jest na liście podejrzanych, do jakiej udało mi się ograniczyć wyliczenia.

No i po zagadce :wink:

PS. Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia rodziców zapraszam tutaj. Zdjęcia znajdziecie w dziale z emerytowanymi szczurkami. Mama to SRR Sandy a tato MAR Blue's Clue.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
gangrena
Posty: 122
Rejestracja: sob sty 24, 2004 9:48 pm
Kontakt:

Zagadka z genetyki

Post autor: gangrena »

a ja zaczynac nowego watku nie będę, chciałam tylko powedzieć, że właśnie dzisiaj byłam poszukac sobie promotora i udało mi się to nawet... a zatem ostatecznie juz wiem, że pracę inżynierską będe pisać w katedrze genetyki i na 90% mogę już powiedzieć, że będzie ona dotyczyć dziedziczenia koloru u szczurów, ale na 100% okaże się w poniedziałek po dłuższej rozmowie z promotorką.... ((-:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”