mały miot - dlaczego?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

mały miot - dlaczego?

Post autor: M »

Tagi: mały, miot, mioty, mało, szczurków




Cześć

Moja szczurka nareszcie urodziła, niestety ekstermalnie mały miot. Urodziły się 3 maleństwa z czego 1 nie przerzyło. Spodziewałem się małego miotu bo to jest jej pierwszy a ma już 8 miesięcy ale aż tak małego nigdy nie spotkałem. Jakie mopgą być tego przyczyny?

Dodam tylko że starałem się ograniczać stres do minimum, karmiłem starannie choć szczura zawsze była niejadkiem.

Nie rozumiem, naprawdę nigdy nie spotkałem się z tak małym miotem.
2 maluszki pradopodobnie samiczki czują się dobrze i rosną szybko bo mają dużo mleczka dla siebie ale ja jestem zdruzgotany że są tylko dwa :-(
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

mały miot - dlaczego?

Post autor: Fam »

to się zdaża, to jej pierwszy miot,a pozatym to zależy od wielu rzeczy, niektóre samiczki są mało płodne inne rodza po 20 młodych. to normale że są takie różnice, ja spotkałam się i z miotami liczącymi 2 młode
za tęczowym mostem: Karolcia
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

mały miot - dlaczego?

Post autor: M »

dzięki Fam pocieszyłaś mnie...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

mały miot - dlaczego?

Post autor: falka »

Może mimo wszystko się czymś zestresowała? Np. Iset zawsze się denerwuje, kiedy ktoś w bloku robi remont, jest wtedy bardziej "dzika". Albo 8 miesięcy to już za dużo na zostanie mamusią, zwłaszcza, że to był jej pierwszy i jedyny miot. To tylko sugestie, nie masz się czym martwić :). Mimo wszystko nie zapoznawaj jej już więcej z kawalerami :).
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

mały miot - dlaczego?

Post autor: Mycha »

Wg mnie jest to pierwszy miot już dorosłej samiczki- to chyba jest przyczyną.
Jak mogę Cię pocieszyć?
1. Dwa szczurki mają więcej pokarmu, szybciej się rozwijają, są zdrowsze
2. Jeśli chodzi o socjalizację to masz mniej pracy
3. Nie masz problemu ze znalezieniem domu
Nie wiem, ale ja cieszyłabym się gdyby szczurki rodziły tylko 3 maluszki (niekoniecznie żeby jedno z nich miało umierać :-( ).
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

mały miot - dlaczego?

Post autor: sachma »

takie miot to olbrzymi plus dla malcow, maja o wiele lepsza opieke i wiecej mleka niz szczurki urodzone w 10 czy 15 szczurkowym miocie... dzieki temu wchodza w zycie z owiele lepsza perspektywa na dalsze zycie :wink:
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

mały miot - dlaczego?

Post autor: Mycha »

Dokładnie.
Miałam kiedyś miot w którym urodził się... jeden szczurek. Samiczka miała też coś około 7 miesięcy- Romea, a ojcem był Rugger.
Oto on- Jogurt: http://ratteria.w.interia.pl/jogo1.jpg
Jego waga (w tym okresie prowadziłam dziennik) w wieku od 6 miesięcy:
22.02.03- 400
4.04.03- 450
14.06.03- 460
10.10.2005- 520
Jak widać był z niego niezły olbrzymek :) Szkoda tylko, że nie przeżył swojego tatusia...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

mały miot - dlaczego?

Post autor: M »

to mnie pocieszyliście, miałem trochę doczynienia ze szczurami w labolatorium na studiach i tam one się rodziły na mus po 10.

Maluchy mają już 2 dni i rozną w oczach :D

[ Dodano: Pon 17 Paź, 2005 ]
zaraz postaram się wstawić zdjęcia...

[ Dodano: Pon 17 Paź, 2005 ]
MAM ZDJĘCIA :D :D :D :D

http://szczury.org/album_page.php?pic_id=2393 - maluchy solo

http://szczury.org/album_page.php?pic_id=2394 - i maluchy z mamusią

następne zdjęcia zrobię jak już pokryją się sierścią...
ailurus
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 06, 2006 12:33 pm

mały miot - dlaczego?

Post autor: ailurus »

Moja samiczka w wieku 6 miesięcy urodzila 5 maluchów. Ciesze sie ze nie z 14 albo i wiecej poniewaz to byla "wpadka" i zupelnie nie planowany miot
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

mały miot - dlaczego?

Post autor: Ayumi »

moja Mia urodziła 2 i nie wiem w jakim byla wieku wtedy... jak brałam z zoologa to była już duża i chyba za stara na tą sklepową wpadkę
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Xerio
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 09, 2011 2:05 pm

Re: mały miot - dlaczego?

Post autor: Xerio »

moja dziś też urodziła cztery ale wszystkie żyją i wyglądają na zdrowe
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: mały miot - dlaczego?

Post autor: Nietoperrr... »

Xerio,odkopujesz mega stary temat,kiedy to wiedza ludzka o szczurach opierała się na źródle z zoologa... ::) Teraz jest ZUPEŁNIE inaczej,poczytaj ciut forum,zanim napiszesz cokolwiek ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”