szczurza ankieta porodowa

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Czy zdarzyło się u Was pożarcie/zagryzienie młodych przez samicę?

tak
10
14%
nie
61
86%
 
Liczba głosów: 71

turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

szczurza ankieta porodowa

Post autor: turybiusz »

Tagi: ankieta, pytania, ciąża



Umieszczam to tutaj, a nie w dziale "ankiety i konkursy", bo zależy mi na jak największej ilości odpowiedzi, a boję się, że w dziale "ankiety" może to zostać przeoczone. Jeśli to nadużycie, po prostu przenieście.

Proszę, aby każdy, kto miał okazję doświadczyć „szczurzego macierzyństwa” wypełnił tę ankietę.
Ponieważ ma ona na celu skontrolowanie sytuacji w hodowlach amatorskich, dlatego przy jej wypełnianiu, proszę uwzgledniać tylko szczurki - domowe pupilki. Dodatkowo proszę o udzielenie dokładniejszych informacji:
:arrow: 1. Ile razy samica została matką?
:arrow: 2. Ile urodziła młodych w każdym miocie?
:arrow: 3. Czy młode były liczone pierwszy raz zaraz po urodzeniu? Podaj przybliżony czas jaki dzielił poród od pierwszego policzenia młodych.
:arrow: 4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni?
:arrow: 5. Ile mlodych zostało pożartych/zagryzionych przez matkę, jeśli zetknąłeś się z takim problemem?
:arrow: 6. Ile mlodych zostało odrzuconych przez matkę?
:arrow: 7. Uwagi (przede wszystkim przypuszczalne powody dla których, któreś z młodych nie przeżyło, matka zagryzła miot, porzuciła młode, itd.)
Wypełniać ją proszę dla każdej samicy osobno, oznaczając ją cyfrą rzymską. Wyniki dla poszczegolnych miotów proszę oddzielać średnikiem (np. ptk 2. 3; 4; 5)

Przykładowo wypełniona ankieta dla 2 samic:
I. :arrow: 1. 3
:arrow: 2. 5; 7; 6
:arrow: 3. ok.1godź.; zaraz po skończonej akcji porodowej; 1 tydzien
:arrow: 4. 5; 6; 4
:arrow: 5. 0; 0; 0
:arrow: 6. 0; 0; 0
:arrow: 7. mlode, które nie przeżyło w 2 miocie urodziło się bez jednej łapki, podczas karmienia 3 miotu samica zachorowała

II. :arrow: 1. 1
:arrow: 2. 8
:arrow: 3. do 4 godzin (nie było mnie w domu podczas porodu)
:arrow: 4. 3
:arrow: 5. 5
:arrow: 6. 0
:arrow: 7. to była bardzo młoda samica wzięta ciężarna ze sklepu, myślę że powodem zagryzienia młodych była przedwczesna ciąża

Dodano po 11 minutach:

ja pierwsza :wink: :
:arrow: 1. 1
:arrow: 2. 9
:arrow: 3. nie dalej niż 1 godzinę po urodzeniu ostatniego oseska
:arrow: 4. 8
:arrow: 5. 0
:arrow: 6. 0
:arrow: 7. moje stadko jest czymś zainfekowane (najprawdopodobniej wirusem). Młody szczurek który odszedł w wieku 21 dni był ofiarą choroby.
Od rozpoczęcia akcji porodowej do policzenia młodych (a właściwie jeszcze i wiele godzin potem) cały czas byl ktoś w pokoju z rodzącą szczurzycą.
...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

szczurza ankieta porodowa

Post autor: sachma »

taka forma malo czytelna... lepiej jak sie cytuje i pod kazdym puyaniem udziela sie odpowiedzi... co chwile musze wracac na sama gore zeby zobaczyc o co chodzi...
Obrazek
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

szczurza ankieta porodowa

Post autor: turybiusz »

lepiej jak sie cytuje i pod kazdym puyaniem udziela sie odpowiedzi
mozna i tak. Chodzi mi tylko o to, zeby było wiadomo, która odpowiedź do którego pytania. Ankieta jest mało czytelna bo zawiera dużo pytań, ale każda z tych wiadomości może mi się przydać. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
...
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

szczurza ankieta porodowa

Post autor: zona »

1. Ile razy samica została matką? - Raz
2. Ile urodziła młodych w każdym miocie? - 10
3. Czy młode były liczone pierwszy raz zaraz po urodzeniu? Podaj przybliżony czas jaki dzielił poród od pierwszego policzenia młodych. - kilka godzin po urodzeniu
4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni? - 10 (wszystkie)
5. Ile mlodych zostało pożartych/zagryzionych przez matkę, jeśli zetknąłeś się z takim problemem? -
6. Ile mlodych zostało odrzuconych przez matkę? żadne
7. Uwagi (przede wszystkim przypuszczalne powody dla których, któreś z młodych nie przeżyło, matka zagryzła miot, porzuciła młode, itd.) -
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

szczurza ankieta porodowa

Post autor: merch »

1. Ile razy samica została matką? 1
Arrow 2. Ile urodziła młodych w każdym miocie? 10
Arrow 3. Czy młode były liczone pierwszy raz zaraz po urodzeniu? Podaj przybliżony czas jaki dzielił poród od pierwszego policzenia młodych. szacunkowo, bez wyjmowania kilka godzin po porodzie
Arrow 4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni? 10
Arrow 5. Ile mlodych zostało pożartych/zagryzionych przez matkę, jeśli zetknąłeś się z takim problemem? 0
Arrow 6. Ile mlodych zostało odrzuconych przez matkę? 0
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

szczurza ankieta porodowa

Post autor: an »

1. Ile razy samica została matką? - raz
2. Ile urodziła młodych w każdym miocie? - 13
3. Czy młode były liczone pierwszy raz zaraz po urodzeniu? Podaj przybliżony czas jaki dzielił poród od pierwszego policzenia młodych. - nie byly. tego dnia wyjezdzalam na oboz i wrocilam po dwoch tygodniach.
4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni? - wszystkie. i nadal wszystkie zyja ;)
5. Ile mlodych zostało pożartych/zagryzionych przez matkę, jeśli zetknąłeś się z takim problemem? - z tego, co wiem, to zadne, ale moge sie mylic, bo moja mama zagladala tam tylko przez pierwsze dwa tygodnie.
6. Ile mlodych zostało odrzuconych przez matkę? - zadne
7. Uwagi (przede wszystkim przypuszczalne powody dla których, któreś z młodych nie przeżyło, matka zagryzła miot, porzuciła młode, itd.) - nie mialam takich problemow
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

szczurza ankieta porodowa

Post autor: Korlis »

1. Ile razy samica została matką? - raz
2. Ile urodziła młodych w każdym miocie? - 7
3. Czy młode były liczone pierwszy raz zaraz po urodzeniu? Podaj przybliżony czas jaki dzielił poród od pierwszego policzenia młodych. szacunkowo-bez wyjmowania kilka godzin po porodzie
4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni?-narazie moje maja 5 dni i mają się świetnie i napewno przeżyją :oczko:
5. Ile mlodych zostało pożartych/zagryzionych przez matkę, jeśli zetknąłeś się z takim problemem? 0
6. Ile mlodych zostało odrzuconych przez matkę? - 0
7. Uwagi (przede wszystkim przypuszczalne powody dla których, któreś z młodych nie przeżyło, matka zagryzła miot, porzuciła młode, itd.)
- nie było nic
:P
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

szczurza ankieta porodowa

Post autor: zona »

Coś mi się tu nie zgadza:

[quote="Korlis"]4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni?-narazie moje maja 5 dni i mają się świetnie i napewno przeżyją [/quote]

A w Twoim temacie napisałaś, że urodziły się 3 martwe.
[quote="Korlis"]Nie ma 3 maluszków żywych!Są 4 żywe maluszki![/quote]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczurza ankieta porodowa

Post autor: ESTI »

zona_braunera chyba z tego cos ie orientuje, to urodzilo sie 7 maluszkow, 3 martwe i 4 zywe...
Obrazek
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

szczurza ankieta porodowa

Post autor: zona »

Hm hm, bo jeżeli
[quote="Korlis"]2. Ile urodziła młodych w każdym miocie? - 7 [/quote]
i
[quote="Korlis"]4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni?-narazie moje maja 5 dni i mają się świetnie i napewno przeżyją [/quote]

to wynikałoby, że przeżyło 7 z 7, ale niech Wam będzie ;)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

szczurza ankieta porodowa

Post autor: sachma »

[quote="Korlis"]7. Uwagi (przede wszystkim przypuszczalne powody dla których, któreś z młodych nie przeżyło, matka zagryzła miot, porzuciła młode, itd.)
- nie było nic [/quote]

tu tez mozna bylo napisac ze 3 urodzily sie martwe...
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczurza ankieta porodowa

Post autor: ESTI »

Korlis chyba musisz poprawic odpowiedzi. ;)
Obrazek
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

szczurza ankieta porodowa

Post autor: turybiusz »

właśnie, właśnie: proszę o dokładne i prawdziwe informacje.
...
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

szczurza ankieta porodowa

Post autor: IVA »

1. Ile razy samica została matką?
Persefonka I - 1 raz
Lady - u mnie 1 raz ale w sklepie była samicą rozpłodową, wg sprzedawcy przynajmniej 3 porody ale mogło być więcej, w sklepie była ponad rok
Piratka II - 1 raz
Filipka - 1 raz (miot zaplanowany i chciany - nie jak powyższe niespodzianki sklepowe
Rózia - 1 raz
2. Ile urodziła młodych w każdym miocie?
Persefonka - 12 maluszków
Lady - 17 maluszków
Piratka - 9 maluszków
Filipka - 3 maluszki (była już starszą szczurką) ale znacznie większe niż przy bardziej mnogich miotach
Rózia - 12 maluszków
3. Czy młode były liczone pierwszy raz zaraz po urodzeniu? Podaj przybliżony czas jaki dzielił poród od pierwszego policzenia młodych.
Persefonka - młode liczone w trakcie porodu - nie zrobiła sobie gniazdka i rodziła w klatce ale na widoku
Lady - następnego dnia rano
Piratka - w godzine po porodzie
Filipka - 2 godziny po porodzie
Rózia - - w godzinę po porodzie
4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni?
Persefonka - wszystkie - matka umarła w 9 dniu, od tego czasu były ręcznie karmione przez nas
Lady - wszystkie -początkowo nie można było ich ręcznie dokarmiać, gdyż matka była bardzo agresywna - urodziła następnego dnia po zakupie
Piratka - 8 - jedno urodziło się martwe lub matka niedokładnie je wylizała i oczyściła
Filipka - wszystkie
Rózia - wszystkie
5. Ile mlodych zostało pożartych/zagryzionych przez matkę, jeśli zetknąłeś się z takim problemem?
nie było takiego problemu
6. Ile mlodych zostało odrzuconych przez matkę?
Piratka - wyrzuciła z gniazdka martwe maleństwo
Lady - przez 2 doby odrzucała 3 najmniejsze maluchy, które ciągle jej podsuwałam, w 3 dobie zrezygnowała i już żadnego nie odrzucała, myślę, że problemem tutaj była ilość maluchów, od drugiego tygodnia najmniejsze były dodatkowo dokarmiane i po następnych 2 tygodniach róznice w wielkości zniknęły
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

szczurza ankieta porodowa

Post autor: Mada »

1.Ile razy samica została matką? raz
2. Ile urodziła młodych w każdym miocie? 13 sztuk
3. Czy młode były liczone pierwszy raz zaraz po urodzeniu? Podaj przybliżony czas jaki dzielił poród od pierwszego policzenia młodych. Zaraz po porodzie
4. Ile młodych dożyło wieku 4 tygodni? wszystkie
5. Ile mlodych zostało pożartych/zagryzionych przez matkę, jeśli zetknąłeś się z takim problemem? nie było takiego problemu
6. Ile mlodych zostało odrzuconych przez matkę? żadne, wszystkie tłuściuteńkie były
7. Uwagi (przede wszystkim przypuszczalne powody dla których, któreś z młodych nie przeżyło, matka zagryzła miot, porzuciła młode, itd.) brak :)
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”