Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
evanduril
Posty: 81
Rejestracja: pt cze 14, 2013 2:00 pm
Numer GG: 2398438

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: evanduril »

Ja tylko chcę się nauczyć "obsługi szczurów", a dla mnie to najlepsza forma nauki :) Całość, jak już będzie skończona pod względem merytorycznym, i tak będę musiał jeszcze raz przeczytać i ew. pozmieniać pod względem stylistycznym, więc na pewno jeszcze się czegoś douczę.

Co do ew. podpięcia poradnika - cóż, to nie ode mnie już będzie zależało. Nawet jeśli nikt nie będzie chciał z niego korzystać, to ja i tak już zyskałem :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: Megi_82 »

W korekcie stylistycznej/literówkowej chętnie pomogę, własne teksty ciężko się sprawdza :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
evanduril
Posty: 81
Rejestracja: pt cze 14, 2013 2:00 pm
Numer GG: 2398438

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: evanduril »

Okej, jeśli chodzi o merytorykę i to, co chciałem po prostu w tym poradniku zawrzeć - uważam pracę za skończoną. To jest ostatni czas, żeby dać mi znać, że piszę jakieś bzdury, bo jak przejdę do etapu złożenia całości do PDF, nie będzie mi się chciało dokonywać korekt ;)

Teraz czas na :
1) przeczytanie wszystkiego od początku do końca, korektę stylistyczną, ortograficzną i ew. ostatnie poprawki merytoryczne
2) dodanie zdjęć i ilustracji
3) złożenie całości do PDF

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc ^^
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: ann. »

Ja mogę udostępnić zdjęcia szczurów mojego autorstwa i zezwolić na ich publikowanie/powielanie.
Niektórzy mogą się powołać na prawa autorskie, jak bez kontroli będzie się kopiować ich zdjęcia.
:)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
evanduril
Posty: 81
Rejestracja: pt cze 14, 2013 2:00 pm
Numer GG: 2398438

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: evanduril »

W sumie to niegłupie, jeśli mogłabyś od razu podpisać szczury co do maści, znaczeń itp :) Bo inaczej będę musiał wziąć z zagranicznych serwisów (po zapytaniu).
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: ann. »

Wyślę w ciągu dwóch dni na mejla. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: Yen »

Świetny pomysł! Ostatnio chciałam się dowiedzieć czegoś nowego i udałam się do biblioteki, gdzie znalazłam dwie książeczki na temat hodowli... Nie było żadnych nowych wydań, oba z około 1990r. pierwsza miała po prostu tytuł 'szczur', tytuł drugiej... 'szczur biały, mysz biała'. Już to mi się nie spodobało - przecież nie ma takich odmian! Ale postanowiłam sprawdzić zawartość. Obie książeczki nie zawierały podstawowych informacji. Nic o stadności, preferowane miejsce przetrzymywania zwierzaka? AKWARIUM! Mało tego, mnóstwo porad co do rozmnażania i ani słowa o obciążeniu genetycznym czy rodowodzie i jakichkolwiek zrzeszonych hodowlach.
Rozumiem - to dość przestarzałe wydania, może wtedy nie przykładało się do tego uwagi. Ale to właśnie po taką książkę sięga człowiek kiedy chce się czegoś dowiedzieć a nie chce mu się wertować postu po poście na forum.

Jestem zdecydowanie za podpięciem tematu!
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: xiao-he »

Super! Przeczytałam całe, od deski do deski i dowiedziałam się kilku naprawde ciekawych rzeczy, takich jak to, że "Szczurzyca po zapłodnieniu może przechowywać przez dłuższy czas nasienie i zajść w ciążę bez samca, po pewnym czasie." albo choćby że mam rasowego szczura, o czym nie wiedziałam :P Możeby wydać z tego książkę? ;) treśc już mamy, trzeba by było tylko zrobić okładkę (mogę się tym zająć)...
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: Malachit »

xiao tylko kto za to zapłaci i czyje będą ewentualne prawa autorskie? ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: xiao-he »

Prawa będą evanduril, z dopiskiem na końcu źródła i pomoce ;) Może sie złożymy, albo ktoś do wydawnictwa pójdzie? (po czym w wydawnictwie stwierdzą że co z nas za idioci, przeciez nikt nam nie kupi książki o szczurach ::)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: IHime »

Najlepszy poradnik o szczurach po polsku wyszedł dotąd tylko jako ebook. Taniej wydać, łatwiejsza dystrybucja.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: xiao-he »

IHime pisze:Najlepszy poradnik o szczurach po polsku wyszedł dotąd tylko jako ebook. Taniej wydać, łatwiejsza dystrybucja.
Ano. Popieram :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
evanduril
Posty: 81
Rejestracja: pt cze 14, 2013 2:00 pm
Numer GG: 2398438

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: evanduril »

Zabrakło motywacji do zrobienia PDFa, ale jeśli ktoś się chce podjąć i pododawać zdjęcia, to nie widzę problemu, nawet nie muszę być jako autor. Tym bardziej, że 2/3 treści zaczerpnięte skądś indziej ;)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: Cyklotymia »

http://pandemoniumfire.deviantart.com/a ... -171477980
http://pandemoniumfire.deviantart.com/a ... -179631981

Może zamiast zdjęć spytać twórcę tych obrazków czy można umieścić to w tym dokumencie? :) Co myślicie?
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurze kompendium - praca zbiorowa, work in progress

Post autor: Osna »

Przyklejcie ten temat! Praca, choć może niedokończona, jest zbyt dobra, by tak kurzyła się w tonie nijakich wątków. Przynajmniej podbijam. ;)
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”