Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Co myślicie o Wielkoszczurze Gambijskim?

Post autor: Niamey »

To nie cena jest problemem przy takim zwierzaku ;) Najpierw trzeba poświęć kilka miesięcy, żeby przeczytać zagraniczne fora opiekunów gambianów, a potem zacznij się zastanawiać czy to dla Ciebie. Jeśli trafisz na słabo oswojonego (co niestety wcale nie jest takie rzadkie), to zamiast uroczego zwierzaczka będziesz miała 1,5kg. kasownik, który będzie ćwiczył wbijanie zębów w różne części Twojego ciała. A zęby gambianów są większe niż szczurów domowych ;) Jak taki zwierzak zachoruje, to możesz mieć problem ze znalezieniem jakiegokolwiek lekarza, który będzie potrafił mu pomóc. Ponadto są bardzo inteligentne i trzeba zapewnić im bardzo dużo zabaw i interakcji, ponieważ w przeciwieństwie do szczurów domowych, raczej nie trzyma się ich w stadach, więc są zdane tylko na właściciela.

ps. czy jakiś mod mógłby to przenieść do istniejącego tematu?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: klauduska »

przejrzałam temat i filmik z pakowaniem awokado do pyszczka jest niesamowity :D przesłodko wygląda :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co myślicie o Wielkoszczurze Gambijskim?

Post autor: alken »

Niamey pisze: Jak taki zwierzak zachoruje, to możesz mieć problem ze znalezieniem jakiegokolwiek lekarza, który będzie potrafił mu pomóc.
przykład tego mamy akurat na forum, każdy kto się napala na gambiana powinien przeczytać ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: greenfreak »

Dlatego warto zacząć od trucia swojemu weterynarzowi o gambianach, jeśli wyrazi chęć leczenia w przyszłości, to nawet przy braku doświadczenia, a za to sporym oczytaniu - powinno się udać.
Ja bardzo chciałabym mieć za kilka lat gambiana, liczę, że wtedy też będzie więcej oswojonych, które da się "ułożyć" :)
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Eskaaaa1 »

No to ja też sięwłącze do dyskusji.
Szczury gambijskie nie są trudne do ułożenia , trzeba jednak poświęcić na to troche czasu...
Taki szczur przywiązuje się do człowieka jak pies... jednak niszczy wiele rzeczy...(wiem bo pisałam z taka dziewczyną która ma wielkoszczura a nawet miała młode i miałam zamiar sprawić sobie takiego olbrzyma ale stwierzdzilam że wole poczekać .
Jeśli ktoś chce dam namiary na tą dziewczyne .Jest z polski i ostatnio miała miot i za 1 szczurka chciała chyba 670zł ti tanio ponieważ tego szczura nie sprowadzi sie od tak do Polski.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Izabela »

klauduska pisze:przejrzałam temat i filmik z pakowaniem awokado do pyszczka jest niesamowity :D przesłodko wygląda :D
A mnie się bardziej rzuciło w oczy, ja ta kobieta go przenosi - z jednej strony za smycz, z drugiej za ogon. Dla mnie oswojonego zwierzaka bierze się na ręce ::)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Niamey »

Gambiany są oswajane dopiero od niedawna, nawet przy najbardziej oswojonym lepiej nie ryzykować, wystarczy że się czymś spłoszy, przestraszy itp.
Awatar użytkownika
weczi
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 20, 2012 10:04 am
Numer GG: 1460507
Lokalizacja: slask - DG

Re: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: weczi »

Czy ktos z forum ma namiary na jakiegos hodowce,
z zona szukamy gambiana - oczywiscie od malutkiego (zaden roczny)

bardzo bym prosil o kontakt bo na dzien dzisiejszy nie moge namierzyc nikogo w pl

ort. jordan
weni widi weczi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”