Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Wadera »

http://www.btinternet.com/~ratatak/index.html

Wie ktos czy mozna nabyc takiego zwierzaka w polsce? Wyglada jak szczur, jest wiekszy i zyje dlugo (nie skazony hodowla wsobna, dziki gatunek)

Wadera
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Angua »

Jeżeli jesteś zdecydowana na zakup bez względu na koszty, powinnaś poszukać za pośrednictwem WWF. Na stronie http://www.wwf.pl/pakietinf.php znajdziesz informacje dotyczące legalnego sprowadzania egzotycznych zwierząt oraz listę sklepów biorących udział w kampanii Cites (na razie co prawda nie ma ich wiele), a także numery telefonów i adresy kontaktowe.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Wadera »

Przejzalam liste zwierzakow ktore trzeba w ten sposob legalizowac i wielkoszczura zdecydowanie tam nie ma. :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Angua »

Owszem, ale znajdziesz tam namiar na instytucje, które moga ci pomóc w szukaniu. Przecież nie będziesz chodzić po sklepach i dopytywac się o wielkoszczura. Poza tym, co znaczy - nie trzeba legalizować? Przecież nie będziesz kupowac zwierzaka z przemytu? Pytasz, czy można takie zwierzę kupić w Polsce. Jeżeli można, to najprędzej sie o tym dowiesz legalnymi kanałami.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Wadera »

tez prawda :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
geola
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:08 am

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: geola »

Tez natrafiłam w necie na opisy wielkoszczura. I z tego co wyczytałam jest jak najbardziej hodowany. Różni się od zwykłych (oczywiście rozmiarami, osiaga nawet do 3 kg) ale też tym że ma wory jak chomik. Jeśli tylko pojawi się w kraju to będzie to moje nastepne zwierzatko. Dotychczas rozpytywałam w zoologicznych ale wszedzie wybałuszaja na mnie oczy ze o takim zwierzaku nie slyszeli (okolice Katowic).
Moze ktos wie poprzez kogo (sklepy, hodowcy) sprowadzic upragnione zwierzatko?
Pozdrowionka
Ola
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Angua »

Tez mi sie podoba taki wielgachny szczuras :wink: ale to bardzo egzotyczne zwierzę jak na nasze warunki. Zresztą mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o sprowadzanie zwierząt dziko żyjących w innej strefie klimatycznej. Takie zwierzęta sa bardziej podatne na choroby, trzeba więc miec namiary na dobrego weta, który zna się na egzotycznych zwierzętach, a o to nie jest łatwo
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: lajla »

te szczury esli sie nie myle pochadza z australi i bardzo aldnie warcza az ciarki przechodza w jednym filmie o szczurach jest on tam pokazany :) choc jeszcze wiekszym od niego jest szczur welnisty jelsi sie nie myle :P
ale ja tez bym chciala takiego olbrzyma :wink:
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Zuszka »

Byly takie 2 wielkie szczurzyska niedawno w Carrefourze w Krakowie, widzialam i az sie zastanawialam co to za rasa ze takie wielgasne, mozliwe ze to byly te, ale chyba nie byly na sprzedaz.
zreszta jak bylam ostatnio to juz ich nie bylo :(
Yo!Asia

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Yo!Asia »

Poszperałam jeszcze trochę po necie i dowiedziałam się, że:
-ten szczur może żyć nawet 8 lat!!!!
-ma silny instynkt terytorialny i musi być hodowany w osobnej klatce
-i co najciekawsze są one wykorzystywane do wykrywania min przeciwpiechotnych. Cooooool!!!!
http://www.gichd.ch/MDD/
Jeeeeeeeezu ludzie niechże ktoś odpisze! Czy nikogo ten temat nie obchodzi??????????
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Julek »

jejku to jest cudne!!!!!!!
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: viridjam »

ale hodowanie dzikich zwierzat.. napewno chcecie ubezwlasnowolnic taki piekny okaz? co innego szczurki nasze- maja juz dluga przeszlosc 'klatkowa', na uwiezi, ale tamte... biedaki! Tak samo wiewioorki... tak mi ich szkoda, a coraz wiecej ludzi bawi sie w zamykanie takich w klatkach...
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Szałas »

kurde świetne takie duże szczury :|
ale viridjam, ma chyba po czesci racje...
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Mikulinka »

Fajnie byłoby mieć takiego olbrzyma w domu, ale należy uświadomić sobie jedno...a mionowicie to, że zwierzę nie jest zabawką, przedmiotem, który możemy sobie kupić tylko dlatego, że nam się podoba, dla własnej przyjemności...Faktycznie trzymanie tego stwora w klatce byłoby dla niego po prostu męczarnią.Miejsce dzikich zwierząt jest na wolności...
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”