UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: katkanna »

U mnie chłopaki wietrzą się tak :)

Obrazek

Ogólnie latem im mniej kocyków i szmatek tym lepiej... wolą chłodny plastik koszyczka lub kuwety.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: RE: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: nienazwana »

Jeeezu, zawału serca bym dostała jakbym zobaczyła szczurasa tak leżącego z łapiszczami do góry. Moje na szczęście nie fundują mi takich niespodzianek, choć raz Helka leżała na boku z łapami wyciągniętymi i tak głęboko spała, że dopiero na dźwięk otwieranych drzwiczek (jak psy Pawłowa są cholery uwarunkowane) się poderwała. Moje w takie upały ostatnio zasmakowały w chłodnym arbuzie oraz leżeniu na wilgotnej szmatce. No i stosuję metodę podpatrzoną w Grecji: jak zaczyna się robić upał ok 9, zamykam okna i zaciągam żaluzje, to pozwala zachować w mieszkaniu o wiele niższą temperaturę niż na zewnątrz. No i wentylator ;D
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Re: RE: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: Selka »

Jedyną zmiana u moich szczurkowatych jest preferencja spania na pułkach a nie w tunelu (przynajmniej w ciągu dnia). Żywotne jak zawsze, może trochę mniej jedzą, ale nie jestem pewna.
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: Newbie8 »

Odswieżę temat z okazji panujących upałów. A co ze szczurami po zabiegach? Moi lubią zimnego ogórka prosto z lodówki, postawiłam im też między kratkami butelkę z zimną wodą. Do tego jogurt grecki, też z lodówki. Ale co jeszcze mogę zrobić? Boję się kąpieli, żeby szwy się nie rozmokły
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: Paul_Julian »

Butelka z zimną wodą, schłodzony kafelek, wentylator... :)
Na dzien warto zamknąć i zasłonić okna , a otworzyc wieczorem. W ten sposób nie wpuszczamy gorącego powietrza do pokoju.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: cane »

Newbie może jakieś zimne kafle/płytki? Często zostają takie po remontach....

Swoją drogą u mnie Ania polubiła.. zraszanie ::) . Normalnie muszę spryskiwać kwiatki, firankę [dla ochłody ;)] i szczura na koniec! Może spróbuj ze swoimi chłopakami - jeśli im się spodoba oczywiście, bo u mnie pozostałe dziewczyny wzgardziły wodną mgiełką [spryskiwacz mam ustawiony na bardzo-bardzo drobne kropelki, sama mgiełka wychodzi i w efekcie wcale nie moczy specjalnie futerka]. Jeśli tylko chłopaki nie będą do tego słupka stawać [Ania staje] to szwom absolutnie nie grozi kontakt z wodą.

Nietoper dla odmiany polubiła "masaż wodny", czyli mam ją smyrać po łebku i brzuchu mokrymi paluchami... Normalnie wywala się kołami do góry i leży zadowolona z życia. A jak przerwę to podrywa się i mnie w palce skubie, terrorystka mała ::) . Też dla szwów powinno być bezpieczne, w końcu nie na głowie byli cięci ;).
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: Newbie8 »

Zwilzylam ich ale teraz się szorują. Więcej tego nie będę robić, nie chcę ich stresować. W moim pokoju jest stosunkowo chłodno, chyba gra nie jest warta świeczki.pozostanę przy aktualnych metodach ;-)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: olgapsiara »

A na dwór szczury można wystawić ?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: Paul_Julian »

Nie wystawiamy szczurków na dwór, nawet w klatce. I na dworze jest upał przecież.

Szczury najlepiej sie czują w takim piwnicznym srodowisku - chłodnym i wilgotnym.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Lola3002
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 12, 2015 9:08 pm

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: Lola3002 »

Moje dostały kostke brukową z budowy. 8)
Lola
Basia
Maja
Buba
Zuzia
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: UPAŁ - jak ulżyć szczurkom

Post autor: Megi_82 »

Moje szczury zniosły tę falę koszmarnych upałów zaskakująco dobrze, nawet sercowa staruszka. W domu mamy wielki wentylator, ale parę dni byliśmy bez niego (i oczywiście nie wiało na szczury), dałam też ogonom basenik z letnią wodą, ale nie łapią idei kąpieli dla ochłody, interesowała je wyłącznie kukurydza do łowienia ;) Zresztą, mimo letniej wody, prawie wszystko poza turbobabcią mi się rozkichało i o... nie trzeba było nawet przeciągu. Jedynie, kiedy wychodziliśmy z domu na dłużej i szczury szły do klatki, dawałam im wilgotny ręcznik (wyrzuciły) i butelki z zamrożoną wodą owinięte w szmatki - jedna do klatki, i jeszcze dwie na zewnątrz. Szczęśliwie mieliśmy urlop przez cały czas trwania tego letniego piekiełka, więc szczury całe dnie biegały, a przy podłodze chłodno.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”