Spanie ze szczurkiem??

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
<<<<TaRzAn>

Spanie ze szczurkiem??

Post autor: <<<<TaRzAn> »

Wpadł mi do głowy pomysł zeby wypuscic szczuraska na luzko i isc spac :D tylko niewiem czy tak mozna zrobic co o tym myslicie :?: :?: :?:
zmijka24
Posty: 125
Rejestracja: pn lut 23, 2004 1:10 pm

Spać ze szczurkiem??

Post autor: zmijka24 »

ja bym sie bala ze przygniote:)strasznie sie rzucam w nocy(tzn tak mi sie wydaje)ale jesli spisz spokojnie hmmm czemu nie:)wydaje mi sie tylko ze powinien miec dostep do klatki i jak bedzie chcial to sobie tam pojdzie takie jest moje zdanie
pozdrawiam
Kasia - szczurki:Golum&Zgredek i myszka:Stuart
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Spać ze szczurkiem??

Post autor: IVA »

Wszystko jest zależne od szczurka. Z moich spały ze mną Dino I i II, Arni I, Łatusia, Piratka I, Ogonka, Linka. Teraz spi czasami Filipka ale rzadko, raczej nie chcę wyróżniać specjalnie któregoś.
Mając szczurka w łóżku powinieneś liczyc się z pewnymi zniszczeniami jak np. posciel w ażurek, podgryzione wyrko, kabelki, które są dostepne, jakieś meble, ściany. Możesz tez obudzic się w środku nocy, gdy nagle cos przebiegnie Ci po twarz. To bedzie Twój buszujący szczure co w nocy bywa to niezbyt przyjemne. Po za tym to czysta przyjemność :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
klakier

Spać ze szczurkiem??

Post autor: klakier »

mój poprzedni szczurek spał ze mną (zwijała sie u mnie pod pachą i grzała :D ) ale kilka razy weszła do pościeli i jak nie mogła znaleźć wyjścia z niej to robiła sobie nowe :twisted: ale jak sie później okazało że to nie jest taki grzeczny szczurasek który chodzi tylko po łużku i po klatce tylko po całym pokoju i po wszystkich półkach i zjada różne rzeczy to zaczeła noce spędząć najczęściej w klatce

ps nie zapomnij zabezpieczyć szpary pod drzwiami (powiem ci że ręcznik nie zawsze skutkuje) bo współlokatorzy mogą nie być zachwyceni nocnymi odwiedzinami!!!!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Spać ze szczurkiem??

Post autor: krwiopij »

ja do pomyslu nie jestem przekonana... moze wtedy, kiedy szczurek jest juz dorosly i calkiem spory... sama chyba obawialabym sie wpuscic zwierza pod koldre i pojsc spac... jesli poczulby sie spokojny, rozluzniony i zasnalby, moglby nie zdarzyc uciec przez ewentualbym przygnieceniem...

moja wypowiedz moze wydac sie dziwna, bo w koncu sama puszczam po pokoju diabla na noc... na szczescie on nie spi w mojej poscieli... siedzi bezpieczny w swoim kaciku za poduszka (na oparciu)... za to nocne pobudki - bo szczurowi zachcialo sie pogrzebac w moich wlosach, albo akurat ma dobry humor, albo biega sobie, a ja akurat leze mu na drodze - mam regularnie... :>
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2004 11:00 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Spać ze szczurkiem??

Post autor: Angua »

[quote="IVA"]
Mając szczurka w łóżku powinieneś liczyc się z pewnymi zniszczeniami jak np. posciel w ażurek, podgryzione wyrko, kabelki, które są dostepne, jakieś meble, ściany. Możesz tez obudzic się w środku nocy, gdy nagle cos przebiegnie Ci po twarz. [/quote]
Tiaa... ;) Sama rozkosz :wink: Ostatnio spędziłam godzinkę cerując ślicznie powygryzane prześcieradło... A to bieganie po twarzy - nawet jeżeli szczur będzie miał kupę miejsca obok, on i tak ZAWSZE przebiegnie przez środek nosa :D Kiedy Miłka była malutka, spała ze mną grzecznie cała noc, ale z drugą diablicą nie ma tak dobrze. Czasem puszczam je na noc, ale trzeba sie liczyć z pobudką o szóstej rano itp.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Agatka  =)

Spać ze szczurkiem??

Post autor: Agatka  =) »

U mnie to samo. Kabel od kablówki cały w taśmie....Pościel...bez komentarza, a spodnie mojego brata(wciągnęła do klatki) są teraz 3/4.Moją jedną poduszkę to prawie zjadła, nic już z niej nie uratowałam a bym zapomniała książeczka do nabożeństwa straciła okładke :? Mogłabym tak wymieniać i wymieniać.... Nikomu nie odradzam spania ze szczurasem to po prostu zalezy od ogonka i jego charakteru. Jak widać moją Rudą ząbki swędzą ciągle.. :wink:
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Spać ze szczurkiem??

Post autor: myszka »

JA tam bym nie ryzykowała :wink: ...moje szczoorki napewno nie zostały by se mną :( ...poszły by spac do środka (łużka) :D
Sysio

Spać ze szczurkiem??

Post autor: Sysio »

Moim zdaniem to zależy już od konkretnego szczurka. Mój pierwszy na początku zdewastował mi powłoczki tylko spuszczony z oka na chwile w biały dzień ale później spał zemną bardzo grzecznie. Na początku wyspać się nie mogłem bo zawsze była obawa żeby go nie przygnieść albo coś. Wreszcie po ok tygodniu przyzwyczaiłem się i spałem w jednej pozycji a szczurek czuł się bezpieczny wjęc co jakiś czas spędzał noce w moim łózku. Kiedy zachorował stało się to normą bo widać było że to mu bardziej odpowiada, pewnie było mu cieplej. Natomiast maluch który aktualnie u mnie mieszka po puszczeniu na łóżko zakopuje się w jednym miejscu i mowy nie ma żeby się ruszył. Popełniłem błąd i w takiej sytuacji wyszedłem na chwilę do kuchni po powrocie musiałem wyciągać go z pod szafy. W takiej sytucji z nim wstrzymam się jeszcze nim pozwole mu żeby spędzał noce na łóżku. To kwestia charakteru szczura i przyzwyczajenia. Trzeba oceniać samemu :)
Yo!Asia

Spać ze szczurkiem??

Post autor: Yo!Asia »

NIE RÓB TEGO!!!!!!!!!!!!!!!! Mój wujek miał kiedyś myszke i rano znalazł ją płaską. :? :(
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

Spać ze szczurkiem??

Post autor: Zuszka »

moj szczur to przyszedl kiedys do mnie na lozko w nocy ale nie po to zeby spac tylko zeby pobrykac, polazic po mnie, ugryzl mnie w stope przy okazji i polizal po nosie. Oczywiscie obudzil mnie w srodku nocy... jak go zostawilam pare razy na noc, to jakos nigdy nie mogl spac, i jak tylko gasilam swiatlo to on mykal ze swojej kryjowki i po calym pokoju zaczal hasac... nie musze chyba dodawac ze nie dal mi spac i i tak musialam go zlapac zeby zamknac go w klatce na noc :wink: :wink: :wink:
Pomysl moze dobry tylko czy wypali ;P :?:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Spać ze szczurkiem??

Post autor: lajla »

u mnie floyd penwie by szybko z lozka szedl ale jak by zasnol to przeciez ja jestem niebezpieczna :D moej miski mimo ze leza w kacie nad moja glowa jak sie budze leza naa ziemi wiec nie wiem co by bylo ze szczuren ale za to floydzik biega sobie po pokoju jak ja jestem w domu i na moje szczesie nie mam nic pogryzionego :D ale i na szczescie wiem jak to jest gdy szczur spi na tobie badz kolo Ciebie ale ja jestem w tedy swiadoma lub pol swiadoma lezac z ksiazka lub przed tv :D wiec nic chyab mnie nie ominelo :wink:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Spać ze szczurkiem??

Post autor: Mycha »

Biorąc pod uwagę że szczur to jednak zwierzątko nocne to duże prawdopodobieństwo że zamiast spać będzie "przeglądał" np notatki czy rachunki :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Spać ze szczurkiem??

Post autor: krwiopij »

moj diabel sie rozbestwil - juz nie tylko depcze po mojej glowie, ale zupelnie przestal sie mnie bac, kilka razy w ciagu nocy bezczelnie wciska sie pod koldre, buszuje tam chwile, traca mnie swoim mokrym noskiem i wyziebionymi na podlodze lapkami, po czym po prostu sobie idzie... paskud jeden... ;) :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Spać ze szczurkiem??

Post autor: Angua »

najfajniej jest, jak cię budzi rano smyrając wąsatym nochalkiem po twarzy :D Niestety moje diabełki potrafią też podgryzać ;) jak łagodniejsze metody nie skutkują
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”