ALERGIA na szczury

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

ALERGIA na szczury

Post autor: Nisia »

Czy zna ktoś coś takiego? Ciekawam, czy to aż tak jest cudowne jak piszą. Oczywiście, pewno nie działa w przypadku bardzo silnych alergii.

Opis: Czyste zdrowe i optymalnie nawilżone powietrze w domu biurze w każdym wnętrzu. FILTREM jest WODA a zarazki roztocza zabija BIONEUTRAL - sprawdź. Trzeba pracować i odpoczywać w świeżym, pachnącym wnętrzu. Zawsze w pełni sił witalnych !
Oczyszcza powietrze z niezwykle groźnych dla zdrowia zarazków, bakterii, pyłków kwiatowych i roztoczy. Pochłania kurz, spaliny, opary, dym tytoniowy i inne przykre zapachy. Jest urządzeniem uniwersalnym, prostym w obsłudze i co najważniejsze - jest jedynym na świecie filtrem do oczyszczania powietrza, który nie wymaga wkładów wymiennych. Jego filtrem jest woda, naturalny i najskuteczniejszy filtr, jaki oferuje nam przyroda. Biofiltr wymaga jedynie codziennej troski o poziom wody w zbiorniku oraz co 2 tygodnie wymiany wody i dodania 25 ml katalizatora zanieczyszczeń Bioneutral.

Nawilża powietrze do optymalnej dla zdrowia wilgotności.

Zapobiega zmęczeniu i zbytniej senności. STOP bezsenność - odzyskasz spokojny i rytmiczny sen.

ULGA chorym cierpiącym na alergie i astmę, chorym na górne drogi oddechowe, grypę, anginę, katar...

Pozwala alergicznemu dziecku cieszyć się kotkiem, pieskiem, ptakami i terrarium.

Są filtry oferujące świeżość przez emisję zapachu - wokół pachnie kurz a bakterie wdychamy wraz z suchym powietrzem. Są urządzenia w których oczyszczaniu powietrza służą wkłady papierowo-węglowe - filtry te wymagają bardzo częstej i kosztownej wymiany wkładów. Są nawilżacze,które emitują parę wodną lub wodę rozbitą i nawilżają aż zabraknie wody w zbiorniku. Zbiornik takiego nawilżacza staje się wówczas doskonałą pożywką dla rozwoju bakterii i pleśni, a niezliczoną ilość wyhodowanych drobnoustrojów znów wprowadzamy do obiegu.

A Vivaldi :

- skutecznie oczyszcza powietrze z bakterii, drobnoustrojów, alergenów, kurzu, pyłków roślin, przykrych zapachów i dymu tytoniowego.

- nawilża oczyszczone powietrze do zalecanej dla zdrowia przez lekarzy wilgotności 65% (bez możliwości przewilgocenia powietrza).

- nawilżając powietrze, powoduje naturalną - jak w przyrodzie - jonizację mikroklimatu, co sprzyja dobremu samopoczuciu, efektywnej pracy i spokojnemu wypoczynkowi.

- emituje świeży zapach czystego i nawilżonego powietrza.

- może służyć do inhalacji. Doskonale nadaje się do profilaktyki w alergii, astmie, schorzeń dróg oddechowych.

- wymaga używania całkowicie neutralnego dla środowiska katalizatora Bioneutral, który bezpowrotnie niszczy z naszego mikroklimatu wszelkie żywe drobnoustroje i neutralizuje inne szkodliwe składniki.

Szczegóły techniczne

Praca Vivaldi oparta jest na wykorzystaniu efektu waporyzacji - molekularnego nasycania powietrza wodą (proces zwany jest również zimnym odparowaniem) poprzez zamianę stanu wody z ciekłego w stan gazowy. Wymiany faz wody dokonują dwa wirujące wymienniki. Wykorzystanie tego prawa fizyki gwarantuje osiąganie optymalnych wartości nawilżenia powietrza bez możliwości jego przewilgocenia. Wilgotność względna zależna jest od temperatury powietrza i w zakresie od 18 do 24°C ma wartość od 50 do 75% wilgotności. Zbiornik z wodą pełni rolę filtra powietrza i zawsze posiada 100% zdolność filtracyjną. Woda w zbiorniku jest okresowo uzdatniania preparatem Bioneutral, który unicestwia odfiltrowane zanieczyszczenia i gwarantuje odparowanie wyłącznie czystej wody. Vivaldi pochłania 75% pyłów, kurzu i pyłków roślin oraz 95% drobnoustrojów, bakterii, wirusów, grzybów i pleśni. Taka efektywność sprawia, że biofiltr jest doskonałym "oczyszczaczem" powietrza i przyjaznym chorym na alergie - astmę - bezsenność - dolegliwości skórne i sercowe -
Karolina
Posty: 157
Rejestracja: sob lut 05, 2005 9:53 pm

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Karolina »

nie mam pojęcia czy to działa, ale jeżeli jest tak naprawdę jak piszą to jest to super sprzęt :wink: . Napisz gdzie znalezłaś to urządzenie..
TAJNE FORUM
Kruszaczek=1.10.2003-19.09.2005 :(
Perpeć=tylko dwa dni u mnie :(
<:3 Maleństwo )~~
Ata
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 17, 2005 7:53 pm

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Ata »

Kłopot w tym, że alergeny znajdują się nie tylko w powietrzu. Powietrze może jak dla mnie zostać nawet kilkakrotnie przefiltrowane, ale jak mnie poliże pies albo kot (dorosły i nie wysterylizowany) w miejscu kontaktu od razu wystąpi reakcja uczuleniowa. W najczystszym powietrzu jak pogłaszczę stwora, a potem nie umyję dokładnie rąk i dotknę do śluzówek, też reakcja natychmaistowa nastąpi.
Nie wierzcie w cuda, idealne, w dodatku proste rozwiązania tego problemu nie istnieją :evil:
Nikt nie jest doskonały
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Shady Lane »

Dokładnie, Ata ma racje. Sama zmagam sie z alergią od małego, i jak do tej pory nic nie pomagało (pomijając to, że mam alergie nie tylko na kurz, ale też na wiele innych rzeczy wykluczając pokarmy). Kiedyś nawet przez pewien czas w moim pokoju stało urządzenie podobne do tego, ale nie pomogło.
Moje zdanie jest takie, ze alergii sie zlikwidować nie da. Aktualnie wkraczam już w 4 rok szczepionek odczulających, i rezultatów powalających nie widze, mimo to uważam, że to najlepszy sposobów aby ujarzmić alergie - dzięki temu mogę trzymać szczury i psa nie narażając się na .. śmierć właściwie, bo gdy byłam mniejsza, przez chomiki niejednokrotnie trafiałam do szpitala po prostu się dusząc, i gdyby nie szybka reakcja rodziców, a potem lekarzy, to bym sie udusiła.
Taki urządzenie dobre jest, jeżeli ktoś ma pieniądze, ale działa raczej na jego psychikę, człowiek czuje sie lepiej, bo sie naczyta o cudotwórczych właściwościach urządzenia. Ale jeżeli ktoś pieniędzy na takie coś nie ma, niech nie czuje się pokrzywdzony i niech nie myśli, że straci szanse na wyleczenie, bo tak nie jest. Ja, alergiczka i astmatyczka, zdecydowanie polecam szczepionki.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Nisia »

Masz rację Ata. Takie rozwiązanie moze pomóc tylko w tych przypadkach alergii, gdzie wchodzi w grę kontakt powietrzny. W przypadku dotyku to inna sprawa. Ale i tak sądzę, zę może załatwić cześć spraw.

Urządzenie znalazłam na Allegro, jednakże juz tam takiego nie ma. Można natomiast kupić jonizator osobno - ponoć ten może być najbardziej pomocny. Cena ok. 70 zeta. Urządzenie tyo nie leczy nas z alergii, tylko ma za zadanie neutralizowac alergizujące pyłki unoszące się w powietrzu.
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Spanky »

jezeli masz alergie i abrdzo chcesz miec szczura to porponuje takie cus jak odczulanie kiedys w poznaniu bylem na tkaim czyms i dzialalo tlyko ze kosztuje troszku jak kogos zainteresuje dokkladny adres tego gabinetu czy co to tam ejst to moge podac
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Ewqa »

[quote="Spanky"]jezeli masz alergie i abrdzo chcesz miec szczura to porponuje takie cus jak odczulanie kiedys w poznaniu bylem na tkaim czyms i dzialalo tlyko ze kosztuje troszku jak kogos zainteresuje dokkladny adres tego gabinetu czy co to tam ejst to moge podac[/quote]

Jak to troszkę działało? może by tak troche dokładniej

Nisia kup zwykły nawilżacz powietrza i zrobi dokładnie to samo co cudowne urzadzenie z allegro.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Spanky »

moze najpierw opowiem jak to wygladal ten zabieg a wiec dostawalo sie do reki jakies dziwne cus podlaczone do ajkiejsc dziwnej maszyny do ktorej ktos wrzucil sobie alergen i tak sie siedizlao 15 minut bez ruchu i tzra bylo tego dnia duzo wody pic zadnej kofeiny ani alku ot i tyle w moim przyapdku zadzialalo i nie mam juz alergi na wiele rzeczy ale atu procentowa to metoda nie jest podobna na niektorych odrazu nie dizala i tzra jechac do poprawki :P

Dodano po 1 minutach 1 minucie:

moze najpierw opowiem jak to wygladal ten zabieg a wiec dostawalo sie do reki jakies dziwne cus podlaczone do ajkiejsc dziwnej maszyny do ktorej ktos wrzucil sobie alergen i tak sie siedizlao 15 minut bez ruchu i tzra bylo tego dnia duzo wody pic zadnej kofeiny ani alku ot i tyle w moim przyapdku zadzialalo i nie mam juz alergi na wiele rzeczy ale stu procentowa to metoda nie jest, podobno na niektorych odrazu nie dizala i tzra jechac do poprawki :P

Dodano po 43 sekundach:

moze najpierw opowiem jak to wygladal ten zabieg a wiec dostawalo sie do reki jakies dziwne cus podlaczone do ajkiejsc dziwnej maszyny do ktorej ktos wrzucil sobie alergen i tak sie siedizlao 15 minut bez ruchu i tzra bylo tego dnia duzo wody pic zadnej kofeiny ani alku ot i tyle w moim przyapdku zadzialalo i nie mam juz alergi na wiele rzeczy ale stu procentowa to metoda nie jest, podobno na niektorych odrazu nie dizala i tzra jechac do poprawki :P
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Aniula »

Chyba chodzi Ci o biorezonans magnetyczny.Moja mam byla na czyms takim zeby rzucic palenie-nie udalo sie.
Z tego co ja sie dowiedzialam to w normalnych gabinetach nie przeprowadza sie odczulania na siersc.Takie odczulanie robia tylko np.wetom lub innym osoba zwiazanym zawodowo ze zwierzetami.Tak mnie poinformowal moj pulmonolog.Ja mam uczulenie na szczurki-na szczescie lekarz nie kazal mi szukac dla nich domu.
:>
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Shady Lane »

Wybaczcie, że odgrzebuje stary temat, ale...
Mama upiera się, że ciągle choruje przez to, że mam szczury. Na nic nie zdaja sie moje protesty, że ja choruje od urodzenia, i zanim szczury miałam też chorowałam.
Tak więc dla swiętego spokoju chce sobie zrobić testy, takie nie ogólne, na wszystko, tylko nakierowane na dany alergen, to się bodajże IGE nazywa, czy jakoś tak. Problem w tym, że chyba nie ma specjalnych testów na sierść szczura, jest chyba na chomiki. Tak więc czy jeżeli zrobie sobię te testy na chomiki, będą one miarodajnym dowodem jeżeli chodzi o uczulenie na szczury?
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Ewqa »

nie ma specjalnych testów na sierść szczura, jest chyba na chomiki. Tak więc czy jeżeli zrobie sobię te testy na chomiki, będą one miarodajnym dowodem jeżeli chodzi o uczulenie na szczury?
Zgadza się nie ma testów na szczury-sprawdzałam. Test na chomiki wykrywa uczulenie na chomiki a nie na szczury! Jak jesteś uczulona na szczury to przy np. zadrapaniu masz czerwone okropnie swędzące krostki. Przejdź się do porzadnego alergologa, a mamy zwykle tak mają że martwia sie nadmiernie o zdrowie dzieci.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

super sposób na alergię na zwierzęta?

Post autor: Ania »

Ja już na dzień dobry zaneguję treść pierwszego posta.
ALERGII NIE WYWOŁUJĄ ZARAZKI! Jest to nadwrażliwa reakcja systemu immunologicznego na substancje wchłaniane przez organizm.
Jeśli mowa o alergii skórnej żadne nawilżennie powietrza nie pomoże a wybijanie bakterii to chyba jakiś żart?!
Nasza choroba nie polega na życiu w bańce ochronnej a na zwalczaniu przyczyn i ewentualnie efektów alergii, czym barkterie NIE SĄ.

Ponadto filtr powietrza nie wyłapuje wydzieliny z gruczołów u kota czy psa (a to jest właśnie, jak udowodniono, najczęstszym alergenem w przypadku zwierząt), nie wyeliminuje podrażnień wywołanych przez kontakt skóry alergika z moczem czy śliną pupila.

Takii produkt może TYLKO I WYŁĄCZNIE pomóc w leczeniu alergii, absolutnie nie ma właściwości leczniczych.

Ps: Odnośnie testów.
Ostatnio, gdy byłam w szpitalu dowiedziałam się, że gdzieniegdzie MOŻNA wykonać test sprawdzający czy jesteśmy uczuleni na MOCZ SZCZURZEGO SAMCA. Warto popytać u dermatologa i alergologa.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

[ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: ifuritka »

Czemy nie w chorobach szczurów? Bo tu nie o nie chodzi^^. Dwa dni temu miałam przeprowadzkę i moje szczurki troche musnely ognokami brata. Efekt taki= CAŁY w bablach= babel na bablu bablem pogania. Nastepnego dnia brat zalozyl to samo ubranie ^^' i jeszcze mu sie pogorszylo. A teraz pytanko jako ze z bratem nie mieszkam to ze szczurami kontaktu bezposredniego miec nie bedzie. Ale czy moze sie zdarzyc sytuacja ze dostanie babli przez to ze mnie dotknie czy tam bede w jego towarzystwie? Za bardzo to my sie nie przytulamy :P Ale pogorszylo mu sie po zalozeniu ubrania, ktore mialo kontakt ze szczurami...

Tak czy siak, nazwa tematu zmieniona, zeby bylo wiadomo o co chodzi/ESTI
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Ania »

Nie wiem, reakcje alergiczne bardzo ciężko przewidzieć. Ja np jestem uczulona na przetwory mleczne (nawet z dodatkiem surowego mleka) - ser, serki topione, jogurty a na samo mleko nie. Tak samo może być z Twoim bratem - może chodzić o alergię kontaktową ze zwierzęciem ale o same włosy nie czy na odwrót.
Odpowiedi nigdy nie uzyskasz jeśli nie sprawdzisz. Wg mnie istnieje bardzo duże ryzyko, że dostanie bąbli po dotknięciu Ciebie, jeśli zrobi to zaraz po tym, jak będziesz się bawić ze szczurami (nie umyjesz rąk czypójdziesz do niego nie zmieniwszy ubrania).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA] czlowieka na szczura

Post autor: Nisia »

Może po prostu przed kontaktem z bratem weź kąpiel i założ ubranie, które nie ma kontaktu ze szczurkami? To wydaje mi się najpewniejsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”