Gdzie kupić szczura ???

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
monikacicha90
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 12, 2015 3:28 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: monikacicha90 »

Rockfor pisze:Mój Rockfor też trafił do mnie w wyniku chybionego prezentu.:) Ja nie narzekam.
To czemu mówisz że chybionego? Skoro nie narzekasz? Szczurki są cudne <3
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Sklepy zoo, pseudohodowle, allegro - dlaczego nie kupować ?

Post autor: Torakuta »

Nie chce was specjalnie jakoś dołkować ale prawda jest taka że to czy kupicie szczurka w sklepie czy nie to w sumie nie ma żadnego znaczenia. Znam takie sklepy od zaplecza... Większość tych szczurów nie idzie do domów do kochania ale dla gadów. Nie często się zdarza sprzedać klientowi jakiegoś gryzonia wiedząc że dostanie dom.
Przy takiej ilości ogonów jakie się sprzedają na karmę to czy ktoś nie kupi dlatego że nie chce napędzać chorego biznesu nie robi różnicy, wahania zaledwie kilku złotówek... Nawet jakby nikt z was nie kupił takiego szczura to biznesu nie zatrzymacie. Tak to działa.

Także nie wiem czy byłabym aż tak sceptyczna... ostatnio widziałam łyski, chciałam zobaczyć czy się w ogóle nadają do ludzi więc włożyłam rękę do klatki, garnęły się do dotykalstwa bardziej niż moje. Aż mi się szkoda zrobiło że nie mogę któregoś zabrać... pewnie nikt go nie weźmie do domu... jak podrosną to już w ogóle nie ma szans.

A co do adopcji na facebooku praktycznie codziennie są nowe ogłoszenia, aż byłam w szoku że oddaje się tyle szczurów.
https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje/?fref=ts

Przeniesione /M.
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Adopcja!

Post autor: smeg »

Torakuta, profesjonalni hodowcy gadów mają własne hodowle gryzoni dla nich albo kupują je od innych terrarystów. Żaden normalny właściciel węża nie będzie kupował pojedynczych szczurów po 10 zł, w dodatku z możliwymi pasożytami lub chorych, skoro może mieć je taniej i ze sprawdzonego źródła. Więc tak, niekupowanie szczurów w sklepie ma sens. Znam kilka zoologów, które zrezygnowały ze sprzedaży zwierząt, bo im się to nie opłacało, teraz sprzedają tylko karmy i artykuły zoologiczne. Zmierzamy do tego, aby tak było w każdym sklepie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Adopcja!

Post autor: Torakuta »

Zdziwiłabyś się. Dziennie przychodzi od kilku do kilkunastu terrarystów właśnie po karmówkę. Własne hodowle mają tylko ludzie z dużą ilością gadów. Ktoś kto ma tylko jednego, dwa węże albo jakiegoś warana po prostu kupują w sklepach.
A chore zwierzaki właśnie tak kończą w sklepach w których przy okazji są węże... są zjadane. Taki chory zwierzak nie zaszkodzi raczej żelaznemu żołądkowi węża który trawi nawet kości.
Kiedy jeździłam na giełdy (obsługa stoiska) bez problemu byłam w stanie odróżnić kto kupuje gryzonie na karmę. Ludzi którzy brali je że tak powiem "do kochania" można było na palcach jednej ręki policzyć. W przeliczeniu na złotówki to był żaden zysk.

Jeśli chodzi o małe lokalne sklepy to często likwidują swój żywy asortyment bo im się to zwyczajnie nie opłaca ale te większe z powodzeniem handlują karmówką.
Obrazek
Jul4242
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 27, 2016 7:05 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Jul4242 »

Straszne to! Kupujmy szczurki, żeby ochronić je przed tą okropną śmiercią!
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Torakuta »

Jul4242 pisze:Straszne to! Kupujmy szczurki, żeby ochronić je przed tą okropną śmiercią!
Ironia?

Nie, serio to czy kupicie szczura w sklepie czy nie nic nie zmieni! Ale zgodzę się z opinią panującą na forum że na pewno to nie pomoże poza tą pojedyncza odratowaną jednostką. Zamiast tego inny szczur zostanie zjedzony więc w sumie bilans wychodzi na zero. Takie z tego ratowanie.
Dopiero co wróciłam z giełdy, widziałam kontenery pełne szczurów i nikt ich do kochania nie bierze. A najgorsze co może być to tak zwany "szczur karmowy duży" (nawet oseski nie robiły na mnie az takiego wrażenia... tak dla małych węży sprzedaje się oseski którymi handluje się bez matek więc na starcie nie mają szans). A więc wracając do szczurów karmowych dużych... wyobraźcie sobie jak musiałyby wyglądać szczury grające w filmie typu szczury-zombie czy coś w tym stylu to będziecie mieć obraz tego o czym mówię. Łyse place skóry bez futra, uszkodzone ogony, uszy poszarpane albo z takimi dziwnymi zgrubieniami, kilka z nich z permanentnym łepkiem na boku. Szef kazał je przerzucić z kartonowego pudła do klatki jak na nie spojrzałam byłam pewna że nikt się nimi nie zajmował i pewnie mnie pogryzą... no i właśnie nie... przyłaziły do mnie, dały się głaskać, któryś skubnął mnie delikatnie. To chyba w sumie było najgorsze, jak taka potrzeba bliskości której nikt im nie da przerzucając do kolejnej ciasnej klatki.

A wracając do tematu... czemu nie kupować w sklepie? Bo oprócz tego że to żadne ratowanie to dostaniemy szczurzego wsobniaka który jak chory nie jest to może szybko być.
Obrazek
Karola18
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 24, 2016 11:10 pm

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Karola18 »

Hej ja mam pytanie ,czy przypadkiem gdzieś w okolicy Sandomierza nie ma hodowli , bo szukam wszedzie i znaleźć nie mogę. :/
Karola18
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 24, 2016 11:10 pm

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Karola18 »

Tak a propo tego biznesu calego .... Swego czasu kupiłam chomika w zoologicznym , możliwe ,że z tego powodu mógł pomimo dobrej opieki zdechnąć ? :( wyglądało to tak jakby nie rósł w ogóle ,a jadł dużo i była ruchliwa. Choroba genetyczna ,czy co ? Bo zaczynam się coraz bardziej bać o te zwierzaki . :/
Awatar użytkownika
kaspijka
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 10, 2017 7:42 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: kaspijka »

Ja moje szczurki adoptowałam :). W Arbuzie, takie stowarzyszenie z Bydgoszczy.
RobertG85
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 19, 2017 9:27 am
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: RobertG85 »

Cześć,

Czy kupując w markecie ZOO Karina postępuję dobrze? Czy lepiej szukać Szczurów u hodowców?
Boję się, że zwierzak będzie wiecznie przestraszony.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: smeg »

Nie polecamy kupowania zwierząt w jakichkolwiek sklepach - zwierzaki stamtąd nie dość, że nieoswojone, to często są chore, z pasożytami, w ciąży lub nie takiej płci, jak sobie życzymy. Niestety, do sklepów trafiają gryzonie "masowej produkcji" i dla ich dobra nie powinniśmy ich kupować - im mniejszy będzie popyt, tym mniej będzie nowych dostaw. Nie kupujemy więc nawet z litości nad biednym szczurkiem.

http://shsrp.pl/hodowle/ - tu masz listę hodowców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce
Są też w Polsce dwie hodowle zrzeszone w czeskim związku - Zirrael Rattery i Rotta Taivas (możesz znaleźć ich strony w internecie). Wystrzegaj się pseudohodowców sprzedających szczury na olx lub allegro, bez rodowodów i bez kontroli żadnego związku. Uważaj również na hodowlę "Cats dream", jest bardzo niepolecana ze względu na podejście jej właścicielki do zwierząt. Podobnie jak "Wonderland" - również nie polecam.

Możesz też zawsze zaadoptować szczurki nierasowe za darmo w dziale "Oddam" na tym forum, na Alloszczur lub na fb: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje/ ;) Są to szczury z wpadek (np. ktoś nieświadomie kupił samicę w ciąży), ale przygarniając je za darmo nie przyczyniasz się do zwiększenia popytu na zwierzęta w sklepach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Tituba »

Właściwie to nie wiem czemu sklepy zoologiczne mają taką złą opinię...pochodzę z bardzo małego miasta i u mnie zoologi trzymają poziom. Nawet w zimnie nie można kupić szczura bo ich nie przywoza zeby nie zachorowaly podczas transportu. Gryzonie są rozdzielone na plcie. Sprzedawcy pytają czesto o różne rzeczy podczas kupowania. Np ostatnio poprosiłem o poidelko na przyssawke i pani sie oburzyla ze chyba nie trzymam szczurow w akwarium. Nie ne trzymam zrobilem im klatke ze starej szafy. Także u mnie jest kilka sklepów i wszędzie dobrze traktują szczurki. Najgorzej jedt w Majstrze..tam az widac ze dwie szczurzyce rodza nez przerwy a 40 młodych trzymana jest w klatce 50 cm na 50 cm.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Paul_Julian »

Problem jest nie w samym zoologu, ale już w miejscach skąd zwierzaki pochodzą. Bardzo dobrze, że sa podzielone na płcie itd, ale najczęsciej są kupowane w hurtowniach gdzie już sie nie dba o zwierzęta tak jak sie powinno.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Tituba »

Właściwie to nie wiem skąd pochodza moje ale bylt kupione w zoologach o których pisalem i zaden nigdy nie zalatwil sie na mnie. Czytalem ze to znaczy ze sie nie boja ludzi itp jak na nich nie kupkaja
Awatar użytkownika
kurnik12
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 11, 2017 11:40 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: kurnik12 »

To moj jest chyba strasznie bojazliwy.. :(
Widziales szczura? Wez go do domu!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”