Gdzie kupić szczura ???

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Zyga »

Diego<3 pisze:Wiem i szanuję. Ale gdzie mam adoptowac z Allegro? Znów mi ktoś wciśnie szczura genetycznie chorego!!! :)
Jak na razie to ten "zaufany sklep" wcisnął Ci dwa szczurki odmiennej płci :( . To skąd "gwarancja" że one są "genetycznie" zdrowe skoro nawet w tym sklepie płci odróżnić nie potrafią ? No chyba że świadomie sprzedali Ci parkę byś maluchy do sklepu na handel przynosiła.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Diego<3 »

Znaczy to było tak, że najpierw wzięłam pierwszego- i dał mi go pan, który zna się na szczurach. Jednak po 2 dniach zrozumiałam że potrzebuję kolegi i tego drugiego czyli samiczkę dała mi jakaś nowo zatrudniona bo pana nie było! :D Więc wiem.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Zyga »

Diego<3 pisze:Znaczy to było tak, że najpierw wzięłam pierwszego- i dał mi go pan, który zna się na szczurach. Jednak po 2 dniach zrozumiałam że potrzebuję kolegi i tego drugiego czyli samiczkę dała mi jakaś nowo zatrudniona bo pana nie było! :D Więc wiem.
Taaaaa to rzeczywiście godny zaufania pro-zwierzęcy sklep, zwłaszcza że jak napisałaś Twoja mama ma tam znajomą. Racje mają Ci którzy walczę o to by w sklepach zakazać sprzedaży żywych zwierząt.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Diego<3 »

Zyga pisze:
Diego<3 pisze:Znaczy to było tak, że najpierw wzięłam pierwszego- i dał mi go pan, który zna się na szczurach. Jednak po 2 dniach zrozumiałam że potrzebuję kolegi i tego drugiego czyli samiczkę dała mi jakaś nowo zatrudniona bo pana nie było! :D Więc wiem.
Taaaaa to rzeczywiście godny zaufania pro-zwierzęcy sklep, zwłaszcza że jak napisałaś Twoja mama ma tam znajomą. Racje mają Ci którzy walczę o to by w sklepach zakazać sprzedaży żywych zwierząt.
Chyba też nie chcę żeby zwierzęta były sprzedawane w sklepach! Właśnie dlatego je ratuję i odkupuję. Jakoś Diego był z tego zoo i NIGDY! nie chorował. Za to Hana i Montana adoptowane i nawet nie do żyły 2 lat! Więc dziękuję , że chcesz abym cierpiała przez szybką stratę szczurka! Czy możemy skończyć temat i rozmawiać na sensowny temat, bo jak na razie nic z tego nie wnosi porządnego rozumu! Chcecie mi dopiec a ja też jestem człowiekiem, czy nie mogę już popełniać błędów? Każdy może, ą na błędach się uczymy! :'(
Pozdrawiam Zyga.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Zyga »

Diego<3 pisze:
Chyba też nie chcę żeby zwierzęta były sprzedawane w sklepach! Właśnie dlatego je ratuję i odkupuję. Jakoś Diego był z tego zoo i NIGDY! nie chorował. Za to Hana i Montana adoptowane i nawet nie do żyły 2 lat! Więc dziękuję , że chcesz abym cierpiała przez szybką stratę szczurka! Czy możemy skończyć temat i rozmawiać na sensowny temat, bo jak na razie nic z tego nie wnosi porządnego rozumu! Chcecie mi dopiec a ja też jestem człowiekiem, czy nie mogę już popełniać błędów? Każdy może, ą na błędach się uczymy! :'(
Pozdrawiam Zyga.
Czyli według Ciebie szczurki z ZOO-loga żyją dłużej i "NIGDY nie chorują" ? A szczurki z adopcji chorują i szybko umierają ? Również wniosek że ja chcę abyś Ty cierpiała jest wyjątkowo logiczny :D . Diego ten temat jest zbyt poważny byś pisała tu te "złote myśli" . Wiem że masz wakacje ale może jak poczytasz forum ze zrozumieniem to wyjdzie na zdrowie to Twoim szczurkom. I nikt tu nie chce Ci dopiec tylko chce ustrzec Twoje zwierzęta przed Twoją nieodpowiedzialnością. Z jednym masz rację że trzeba się uczyć na błędach, tyle że na błędach cudzych.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: smeg »

Diego<3, wykupowanie szczurów ze sklepu to nie jest ich ratowanie - wręcz przeciwnie, dajesz sklepowi pieniądze na to, żeby zamawiał kolejne szczury i żeby cierpiało ich jeszcze więcej. Jedynym sposobem jest niekupowanie ich, tak żeby sklepowi przestało się opłacać rozmnażanie kolejnych. Jeśli będą się słabo sprzedawały, sklepy zrezygnują z ich utrzymywania.

Szczurków do adopcji jest mnóstwo - przejrzyj chociażby tę stronę: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts albo działy "Oddam" na szczurzych forach. Czasem trzeba poczekać kilka tygodni, ale warto ;) Nie trzeba kupować z allegro - tego też zresztą nie popieramy, na allegro sprzedają tylko pseudohodowcy, których nie obchodzi dalszy los ich zwierząt.

Nie chcemy Ci dopiec czy Cię atakować, ale chcemy żebyś zrozumiała nasze podejście. I żeby Twoje kolejne szczurki były już z adopcji, a nie ze sklepu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Diego<3 »

Niech będzie. I dziękuję za rady. Kolejne adoptuję. ;)
Pozdrawiam.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
scarh
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:49 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: scarh »

Bajkowy Świat.
W sklepach nie sprzedaje się szczurów.
Wszystkie szczurki bierzemy z adopcji.
Skąd się biorą szczurki adopcyjne?

Bocian przynosi ;D

Każdy kto adoptuje szczurka jest odpowiedzialny i nie rozmnaża ich.
Nie ma ciąż przypadkowych,bo wszyscy są odpowiedzialni.

Sorki ale ja w bajki nie wierze.

Jedyne co może poprawić los szczurów to edukacja zainteresowanych i piętnowanie wszelkiego zła.
Nie można przechodzić obojętnie obok sklepów ,które nie dbają o zwierzaki.
Ale nie można przymykać oczu na przypadkowe ciąże(bo maluszki są fajne).Rozmnażać ,bo ktoś adoptuje.

Wszelkie ,,złote myśli,, i jedyne recepty na nieomylność w tej dziedzinie są na poziomie mojej bajki.

Czyli kiepskie ;)
Użytkownik zbanowany z powodu celowego łamania Regulaminu forum.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Diego<3 »

scarh pisze:Bajkowy Świat.
W sklepach nie sprzedaje się szczurów.
Wszystkie szczurki bierzemy z adopcji.
Skąd się biorą szczurki adopcyjne?

Bocian przynosi ;D

Każdy kto adoptuje szczurka jest odpowiedzialny i nie rozmnaża ich.
Nie ma ciąż przypadkowych,bo wszyscy są odpowiedzialni.

Sorki ale ja w bajki nie wierze.

Jedyne co może poprawić los szczurów to edukacja zainteresowanych i piętnowanie wszelkiego zła.
Nie można przechodzić obojętnie obok sklepów ,które nie dbają o zwierzaki.
Ale nie można przymykać oczu na przypadkowe ciąże(bo maluszki są fajne).Rozmnażać ,bo ktoś adoptuje.

Wszelkie ,,złote myśli,, i jedyne recepty na nieomylność w tej dziedzinie są na poziomie mojej bajki.

Czyli kiepskie ;)
Ja skończyłam ten temat i nie chcę więcej do mnie uwag proszę. ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
scarh
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:49 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: scarh »

To nie do Ciebie ;)
Użytkownik zbanowany z powodu celowego łamania Regulaminu forum.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Diego<3 »

To dobrze i przepraszam za nieporozumienie. :D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: cane »

Diego zrozum, tutaj nikt nie ma do ciebie pretensji - nam chodzi o dobro zwierzaków ;). Pamiętam jeszcze jak byłam w twoim wieku i też uważałam, że wiem wszystko [obecnie jak o tym myślę to nie wiem czy się śmiać czy płakać nad swoją własną głupotą]... Za to tłumaczymy ci uparcie co i jak, bo wierzymy, że w końcu też pojmiesz o co nam - starszym, przemądrzałym i "wcale nie znającym życia" - chodzi :).

Dlatego spróbuj się nie obrażać od razu [mam córę w twoim wieku i wiem, że to pierwsza reakcja na tłumaczenia starszych :P ] tylko przeczytaj na spokojnie co piszemy. My tego naprawdę nie robimy tobie na złość albo z wrodzonej wredoty, tylko z troski o zwierzaki [nie tylko te, które już są na świecie, ale również te które w efekcie pojawią się i będą żyły w równie złych warunkach... brzmi to brutalnie, ale lepiej poświęcić 1 szczurka, żeby kolejne 100 nie przeżywało tego samego :'( ].
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Diego<3 »

Nie obrażam się. Może to tak przyjęliście ale tak nie jest. Nie jestem zła czy [fochnięta] rozumiem was i przejmuję się swoja czystą głupotą. :D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Sicor
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 05, 2015 9:04 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Sicor »

Ja również zaadoptowałam szczurka i jestem dumna z tego :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Diego<3 »

No proszę Hera też adoptowałam. ;) (Tym razem od państwa, którzy sprawili nieudany prezent)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”