Gdzie kupić szczura ???

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mirinda
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 6:26 pm

Gdzie kupić szczura ???

Post autor: mirinda »

Nie wiem czy to dobry dział na to pytanie ale chcę kupić dwa lub trzy ogoniaste dziewczyny.Rodzice są na tak tylko jeszcze troche tatę podpicuje ale ogółem to jakoś mocno przeciwko nie jest.A mój dylemat jest nastepujący:gdzie kupić ogonki?
Czy w zoologicznym czy możę od jakiegoś priv hodowcy?Błagam szybko odpiszcie!A jeszcze jedno.CZy klatko o wym.70dł.x50wys.x35szer. styknie???
ze mną:
ogonki:Sasha i Emma
Kotki:Slally i podwórkowy "Brudasek"
Rybki:Za dużo żeby wymienić
i krewetki "red hot" oraz niebieskie raki
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Magamaga »

Najlepiej szczurki zaadoptować - przejrzyj ogłoszenia, wiele osób oddaje maluchy. Twoja klatka jest raczej dla 2 szczurków.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Leia »

W dziale o klatkach jest kalkulator, w który wklepujesz wymiary klateczki i wyświetla, na ile ogonów się ona nadaje. Twoja zdaje się tylko na dwa, ale mogę się mylić. Przelicz.

Szczurki absolutnie nie z zoologicznego! Są na ten temat opasłe tematy, ale skrótowo powiem tak. Szczurki sklepowe pochodzą z niepewnych źródeł i są przetrzymywane w złych warunkach, że już nie wspomnę, że obie płcie razem. Mnożą się między sobą, powstaje tak zwany chów wsobny, w wyniku którego powstają wadliwe geny i takie szczurki nie żyją długo i chorują na przeróżne świństwa. Często też od razu z zoologa przynosisz szczura chorego, na przykład ze świerzbem - jest to wynikiem złej opieki. No i innym ważnym aspektem jest mechanizm popyt-podaż. Jak kupujesz ciura w sklepie, właściciel stwierdza "acha, jest branie", więc na jego miejsce bierze kolejne dwa szczurki. I tak nakręca się ten chory biznes.
Pozostaje pytanie skąd. Na naszym forum jest mnóstwo szczurków do adopcji. Pochodzą one na przykład z miotów z tak zwanej wpadki, która może być spowodowana albo niewiedzą, że szczurki trzyma się w stadach jednopłciowych lub też kupioną właśnie w sklepie "zaciążoną" samicą. Lepiej wziąć szczurka z takiego miotu, bo mimo iż jego pochodzenie nie jest pewne, to przynajmniej masz gwarancję, że na jego miejsce nie przyjdą następne, a Ty będziesz miała zwierzątko do kochania. Poza tym te szczurki są od początku z ludźmi, dobrze traktowane, brane na ręce - eliminuje to kłopot z oswojeniem. No i oczywiście są też szczurki rasowe. Za te trzeba oczywiście zapłacić, ale dostajesz zwierzątko z dobrymi genami i także wstępnie oswojone. Na forum jest podany link do polskich hodowli, a także zakładane na bieżąco tematy o planowanych miotach. Starczy się zapisać, spełnić warunki hodowców i czekać na przybycie pupili :D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Gdzie kupić???

Post autor: zalbi »

ja jeszcze dodam, że jeżeli od hodowcy to tylko zrzeszonego z shrsp. szczur bedzie z rodowodem, zdrowy, ze znanymi przodkami.

od pseudo hodowców, na allegro i w sklepach zoologicznych zwierzaków nie kupujemy
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Gdzie kupić???

Post autor: lavena »

Zalbi nie zapominajmy o hodowli merch ;)

Tam też możesz kupić zdrowego szczurasa.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Leia »

Owszem. Merchowe Pole, mimo iż jest hodowlą niezrzeszoną, nie jest rozmnażalnią. Działa tak, jak każda inna porządna hodowla. I nie mówię tak tylko dlatego, że nasi chłopcy pochodzą właśnie od merch. Teraz są właśnie w planach dwa mioty - info jest na forum w tematach o narodzinach.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Gdzie kupić???

Post autor: zalbi »

przepraszam, zagalopowałam się..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
mirinda
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 6:26 pm

Re: Gdzie kupić???

Post autor: mirinda »

heh b.dzieki za porady ale kupiłam szczurka w zoologicznym facet naprawde o nie dbał były już oswojone.Nabyłam jednego a na dwa nastepne czekam.
ze mną:
ogonki:Sasha i Emma
Kotki:Slally i podwórkowy "Brudasek"
Rybki:Za dużo żeby wymienić
i krewetki "red hot" oraz niebieskie raki
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić???

Post autor: ogonowa »

mirinda, dwa następne też są z zoologicznego?


nie kupuje się tam zwierząt, to tylko napędzanie chorego biznesu, po to, bo nie chciało się poczekać na szczury z forum, bo nie.. rozmnażają dwa przypadkowe szczury których dzieci mają potem wrodzone wady. właśnie przez zoologiczne na forum jest tyle szczurów.
Awatar użytkownika
Krolewna
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 12, 2009 8:29 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Krolewna »

Gdzie znajdę spis hodowli szczurków?
Szukam hodowli w Kielcach i nic nie mogę znaleźć, a z zoologicznego nie chciałabym kupować.
Wampir ['] Jorgi ['] Koksik [']
Ze mną: Killer, Wawrzyniec
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Gdzie kupić???

Post autor: zalbi »

wystarczy poszukać:

http://www.shsrp.yoyo.pl/hod.htm


Zapisujesz sie na miot i uzgadniasz z hodowcą transport.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Klaudusia:D
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 10:43 am

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Klaudusia:D »

mirinda pisze:Nie wiem czy to dobry dział na to pytanie ale chcę kupić dwa lub trzy ogoniaste dziewczyny.Rodzice są na tak tylko jeszcze troche tatę podpicuje ale ogółem to jakoś mocno przeciwko nie jest.A mój dylemat jest nastepujący:gdzie kupić ogonki?
Czy w zoologicznym czy możę od jakiegoś priv hodowcy?Błagam szybko odpiszcie!A jeszcze jedno.CZy klatko o wym.70dł.x50wys.x35szer. styknie???
szczurki najlepiej kupowac w zoologicznyma co do klatki to chyba za mala na 3 szczury nie sadzisz pozdrawiam Klaudusia:D
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Gdzie kupić???

Post autor: Niamey »

droga klaudusiu, a czemuż to szczurki najlepiej kupować w sklepie zoologicznym? Czy dlatego, że szczury z zoologa często są chore i zaniedbane? Czy dlatego, że pochodzą z rozmnażalni i kupując je napędzamy bardzo wątpliwy etycznie biznes? Czy może dlatego, że łatwo jest kupić samiczkę, która będąc bardzo młoda jest już w ciąży i nie ma szans na normalny rozwój? A może dlatego, że szczury z zoologa najczęściej pochodzą z wielokrotnego chowu wsobnego i są narażone na liczne choroby genetyczne? Czekam na odpowiedź klaudusiu.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Gdzie kupić???

Post autor: yss »

poza tym autorka wątku zadała to pytanie prawie trzy miesiące temu.... jeżeli odkopujemy stare wątki, to po to, żeby napisać coś sensownego.

niamey: pewnie klaudusia ma sklep i dlatego jest za :P większy zbyt, jak się zadba o reklamę 8)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Gdzie kupić???

Post autor: sachma »

Krolewna, hodowle są w Olsztynie, Toruniu, Wrocławiu, Białymstoku i Gdańsku i Poznaniu o ile dobrze pamiętam - nie ma najmniejszego kłopotu z transportem.
Szczury ode mnie mieszkają praktycznie w całej Polsce (Kraków, Kielce, Gdynia, Warszawa itd itp) Dwaj chłopcy z mojego miotu mieszkają też w Szwecji, a samczyk z hodowli w Olsztynie mieszka w Czechach - transport to najmniejszy problem, uwierz mi ;)

po szczurka można jechać samemu, można też znaleźć na forum wątek transportowy i ktoś przy okazji własnej podróży przewiezie dla ciebie malca, można też malucha wysłać przesyłką konduktorską pkp (25zł) - każdy z hodowców wie jak zabezpieczyć malucha żeby w czasie podróży nic mu się nie stało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”