Gdzie kupić szczura ???

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nacia900
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 22, 2010 4:29 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Nacia900 »

Ja osobiście szczurki kupuję w sklepach zoologicznych. Jest też wiele hodowli szczurków. Albo jakiś znajomy? Trzeba się popytać i połazić. Co do sklepów. Ja najpierw pytam się o konkretnego szczura. Najlepiej dowiedzieć się o jego wieku.
Ogonki w szczurzym raju:
Mysia [*]
Fionka [*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Kluska123 »

Kupowanie szczurków w sklepie zoologicznym i chwalenie się tym na Forum nie jest zbyt mądre :( Widzę, że od jakiegoś czasu tu już jesteś, wiesz jak jest w zoologicznych, nie rozumiem Twojej postawy :(
Jest tyle zwierzaków do adopcji, wystarczy zajrzeć do działu Zwierzaki, ich los jest Ci obojętny?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Paul_Julian »

Nacia900 pisze:Ja osobiście szczurki kupuję w sklepach zoologicznych. Jest też wiele hodowli szczurków. Albo jakiś znajomy? Trzeba się popytać i połazić. Co do sklepów. Ja najpierw pytam się o konkretnego szczura. Najlepiej dowiedzieć się o jego wieku.
A czytałas ten temat ?
I ten : http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678

Myśle , ze nie , inaczej byś nie wychwalała sklepów i pseudohodowli. Hodowle są w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych., i są drozsze niż w sklepie, ale za to zdrowsze. Na allegro są pseudohodowle, poniewaz hodowcy ze stwoarzyszenia mają zakaz ogłaszania sie w takich miejscach.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
dariaxoxo
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 22, 2011 6:45 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: dariaxoxo »

Ja wszyskie moje szczury kupowałam w sklepie zoologicznym u kolegi. Niestety smutno mi gdy idę tam kupić jedzenie i patrzę na te biedne gryzonie, które cisną się malutkich klatkach. Szczury nawet nie mają poidła z wodą.. ;( Wiem, że nie do tematu, ale mogę coś z tym zrobić?
Ze mną : Zuza.
Za TM : Narcysia [*] , Elmo [*] , Mały [*] , Speed [*] , Leon [*].[/u][/b] [/color]
paula94
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 25, 2011 1:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: paula94 »

Porozmawiać ze sprzedawcami, jeżeli to nie pomoże możesz napisać do TOZu.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Afera »

Skoro to Twój kolega to powiedz mu wprost co jest nie tak, bez owijania w bawełnę.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Agusta »

Witam. Jestem tu nowa. Chcę zakupić dwa szczurki młode. Obojętnie jakiej płci.
Sporo czytałam i zoologiczny odpada. Miałam dwa szczury ze sklepów, nie pożyły zbyt długo. Szczurzyca po roku zdechła, sparaliżowało jej tylne łapki, wet nie wiedział czemu. A szczurowi robiły się narośla na łapkach i bardzo cierpiał, lekarz radził uśpić by się nie męczył...

Chcę zdrowe szczurki. By były ze mną bardzo długo.
Gdzie co i jak?

Pozdrawiam :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz zaadoptować z forum http://szczury.org/viewforum.php?f=4

Są to zwierzaczki z wpadki, uratowane ze sklepu. Chorują, jak wszystkie, ale jesli pójdziesz do dobrego weta, to będzie umiał pomóc. Mamy listę dobrych wetów. No i na pewno masz wtedy już trochę oswojone, bez świerzbu i niechcianej ciązy.

Jednak jesli chcesz mieć jak najzdrowsze, to tylko ze zrzeszonej hodowli , tak jak pisałem kilka postów wyżej (nie z allegro). Wpisz w google:
Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Agusta »

A czym się różnią szczury rasowe od tych zwykłych? Ile jest ras szczurów?
Kim jest szczurek który ma białą sierść i czerwone oczy? Zawsze mnie ludzie straszą by takiego szczura nie brać...
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Sol_Leil
Posty: 86
Rejestracja: śr lut 15, 2012 9:23 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Sol_Leil »

Agusta pisze:A czym się różnią szczury rasowe od tych zwykłych? Ile jest ras szczurów?
Kim jest szczurek który ma białą sierść i czerwone oczy? Zawsze mnie ludzie straszą by takiego szczura nie brać...
O kolorach i odmianach poczytaj tutaj :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=4976

Biały szczur z czerwonymi oczkami to albinosek :) Nie wiem, Dlaczego ludzie Cię straszą, najpewniej wynika to z ich niewiedzy na temat szczurów w ogóle. Wiele osób boi się tych ich oczek, ale nic złego w nich nie ma :)
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Agusta »

Kurczę, ciężko się w tym połapać. :)

O albinoskach mówią, że mają różne wady, że są tak zwanymi "nieudanymi" zwierzakami...
Dużo osób posiada takie szczurki i zastanawiało mnie to czemu inni je negują.

Nie myślałam, że istnieje forum o szczurkach... ;)
Ale super że się tu znalazłam przed zakupem. Sporo się dowiedziałam.

Nie miałam pojęcia o tym że są i szczurki rasowe... :)

Znalazłam jedną hodowlę "emerald-moon". Czy ktoś może coś o niej wie?
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: smeg »

Hodowla Emerald Moon jest zrzeszona w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce i sprzedaje szczurki z rodowodami, więc jak najbardziej możesz z niej kupić ;) Ale z tego co wiem, na razie nie planują żadnych miotów. Na szczurki z hodowli trzeba się zapisać, jeszcze przed ich narodzeniem. http://www.shsrp.yoyo.pl/hod.htm - tu masz listę pozostałych sprawdzonych hodowli. Koszt takiego szczurka to ok. 70-100 zł.

Możesz również przygarnąć szczurki potrzebujące domów za darmo, ogłoszenia znajdziesz tu na forum w dziale "Oddam". Nie ma gwarancji dobrych genów u takich szczurków, ale przynajmniej im pomagasz i nie płacisz nikomu za bezsensowne rozmnażanie, tak jak w sklepie zoologicznym albo w "hodowli domowej" ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Agusta »

Pytam o tę hodowlę ponieważ jestem z okolic Olsztyna i najlepiej byłoby mi tam bo blisko. Mam obawy co do transportu szczurków drogą kurierską...
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Sky »

Porządni hodowcy nie wysyłają szczurków drogą kurierską, my także nie - to jednak bardzo, bardzo niebezpieczne.
Gdy potrzebne jest przetransportowanie szczurka przez Polskę, zazwyczaj robią to forumowicze - przy okazji podróży, samochodem, pociągiem, busem, pod czujnym okiem i stałą opieką, w transporterkach, z wodą, pożywieniem. Tutaj są szczegóły: http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=18819
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Agusta »

Dziękuję za pomoc, będę szukać księżniczek :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”