Gdzie kupić szczura ???

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanibal934
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 19, 2012 6:49 pm
Numer GG: 42500418

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Hanibal934 »

Szczurki najlepiej adoptować :)
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Agusta »

Teraz to ja to wie, teraz to wiem wszystko ;)
Jak ja czytam swoje pierwsze posty to aż mi głupio... Jak mogłam być taka ciemna... :-\
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Venice »

Szczurki najlepiej adoptować na forum. Jak widzę te szczurki w zoologach to aż się serce kroi... :(
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
blizz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 10:18 am

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: blizz »

Szczurka najlepiej adoptowac! Dobrze, że przed zakupem wiele osob wchodzi na fora i dowiaduje się o możliwości adopcji. Sam mam szczura od niedawna i jestem jeszcze troche zielony. NA poczatku chcialem wlasnie zwierzaka kupic, ale na jedyn z forów poradzono mi adopcje i tak wlasnie zrobilem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: smeg »

A nie poradzono Ci, że szczury muszą być co najmniej dwa? ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Hanka&Medyk »

W temacie o przysmakach kolega pisze w liczbie mnogiej, więc chyba jest ich więcej ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Sygin88
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 11, 2012 6:37 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Sygin88 »

Ja też mam szczura z adopcji. o chyba najlepsze wyjście. a co do dwóch szczurów - znajdź mu towarzysza, one naprawdę tego potrzebują.
blizz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 10:18 am

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: blizz »

smeg pisze:A nie poradzono Ci, że szczury muszą być co najmniej dwa? ;)
A no wlasnie dowiedzialem sie o tym troche po fakcie. Tyle dobrego, ze mam swojego od niedawna wiec w miare szybko znajde teraz drugiego do pary i powinno byc dobrze :)
babaryba
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 07, 2012 12:12 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: babaryba »

Ja zawsze myślałam, że się kupuje w sklepie, ale teraz wiem, że fajniesze są takie z hodowli, no zdrowsze i mają wiecej kolorków, albo oczywiście z adopcji też.
magda-115
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 20, 2012 2:30 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: magda-115 »

Ja mam jednego szczurka i moja klatka wynosi 70cm wysokości , 50cm długości i 3,5cm szerokości.Kupiłam mojego szczura kupiłam w zoologicznym.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Kameliowa »

magda-115 pisze:Ja mam jednego szczurka i moja klatka wynosi 70cm wysokości , 50cm długości i 3,5cm szerokości.Kupiłam mojego szczura kupiłam w zoologicznym.
a towarzysz dla malca będzie?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
bartek18
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 26, 2012 9:44 am

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: bartek18 »

a ile kosztuje taki szczur?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: smeg »

bartek18 pisze:a ile kosztuje taki szczur?
Na forum w dziale "Oddam" możesz przygarnąć szczury za darmo.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
sokzkaralucha
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 29, 2013 7:29 pm

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: sokzkaralucha »

Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie.

Przede wszystkim polecałabym unikać wielkich sklepów-sieciówek z siedzibami w centrach handlowych. To tam jest największy przemiał, hołota, bylejakość i nastawienie na sprzedaż. Niestety to, że w takich miejscach coraz częściej znajdują się zoologi to częściowo moda, częściowo kapitalizm, który w tym przypadku głosi 'towar to towar, musi się sprzedać'. I tak nakręca się spirala, gdzie duży rynek zbytu napędza sprzedaż (bo czy można odmówić 5cio letniemu dziecku króliczka, złotej rybki, bojownika, kotka? Coraz częściej nie). Kto broni takiej masowej sprzedaży- zapraszam na giełdy zoologiczne oglądnąć sobie jak wygląda sprzedaż hurtowa.

Teraz chciałabym rozwiązać dylemat sklepów zoologicznych. W większości to zUo i sposób na handel, ale... istnieją wyjątki które bardzo łatwo poznać! To czy właściciel/sprzedawca się zna na zwierzakach poznać chyba najłatwiej komuś już doświadczonemu- kilka pytań i wiesz czy masz doczynienia z pasjonatem (których coraz mniej przez niskie zarobki w takich miejscach) czy kims z ulicy (stąd przypadki bojowników w kulach, ryb stadnych sprzedawanych na sztuki, przerybienia- przepraszam za to porównanie, ale jak się można domyślić na co dzień zajmuję się akwarystyką słodkowodną). Sposób w jaki ktoś opiekuje się żywym inwentarzem poświadcza czystość sklepu ale także kontakt sprzedawcy ze zwierzakami. Zdarzają się ludzie-właściciele, dla których otworzenie sklepu zoologicznego to było marzenie które teraz realizują. Wchodzisz do zoologa i widzisz sprzedawcę zabawiającego się w najlepsze z gryzoniami, uczącego papugi mówić to jakoś jednak świadczy o czymś. Niestety takich miejsc z prawdziwego zdarzenia jest coraz mniej... bo przecież nie można całkowicie przekreślać tej branży. Gdyby nie zoologi to np. niektóre gatunki ryb nie byłyby zupełnie dostępne bo nie rozmnażają się w niewoli (chociażby sumy szkliste, ślicznotki!).

Gdzieś tu pojawia się problem domowych hodowców amatorów. Niektórzy robią to tylko dla kasy (to chyba kategoria dużych kompleksów zoologicznych tylko w detalu) inni z pasji lub nieostrożności. Wybaczcie, ale trzymanie na siłe poprawności politycznej jest trochę zgubne... bo skąd brały by się młode mioty nie należące do stowarzyszenia? 'Najlepiej z adopcji'- a dlaczego one są potrzebne? Wiadomo, przygarnięcie zwierzaka który ma iść na karmę jest najlepszym wyjściem. Póżniej niby kupno z hodowli rasowych- ale to również spory wydatek w porównaniu ze sklepowym. Pomyslmy nad dylematem nastolatka: 'kupić szczura za 5 zł czy 50?" Z tego co wiem, ze szczurami nie ma takiego parcia na szklo jak rasami i w typie rasy... prawdopodobnie długo nie będzie.

W sumie tak na prawdę ważne by nie brać zwierzaka (i to jeszcze za kasę) który o nie nie dba! Jeżeli nie ze sprawdzonego źródła to przynajmniej z porządnego zoologa, a nie mięsnego (;
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić szczura ???

Post autor: Paul_Julian »

Niestety, porządne zoologi mają równiez zwierzaki z ferm :( Problem jest nie tyle w samym sklepie, ale w żródle.
Wydaje mi sie , że niektore hodowle mają jakieś mioty "testowe" , które chyba są za darmo, ale tu musiałby się wypowiedzieć ktoś obcykany.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”