Waga szczurów

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Mam go od czerwca. Właśnie o to chodzi, ze nie wygląda na chudego ale jak czytałem o waszych 500g-owych ogonkach to i oczy wyszły.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Waga szczurów

Post autor: anka28 »

jak pisałam zdrowe dobrze karmione 7 tygodniowe dziewczynki ważyły 140-160 gram więc waga twojego szczura jest przerażająca, na twoim miejscu kupiłabym mu porządna karmę plus dawała dodatki codziennie przez miesiąc co tydzień kontrolując wagę, jeśli to by nic nie pomogło poszłabym do weta może a pasożyty wewnętrzne albo coś
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Właśnie wyczytałem że ta karme co teraz mam jest nie polecana. Pochodze jutro po zoologicznych i posprawdzam jakie są. Jaką karme polecasz którą można kupić w zoologicznym lub innych taki sklepach? Dzięki za rady.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Waga szczurów

Post autor: anka28 »

w zoologicznych u mnie można kupić versele laga rat nature kosztuje ok 16-17zł za 750 gram dla jednego szczurka starczy ci spokojnie na miesiąc,podawaj mu codziennie ale więcej i patrz ile zjada ,syp więcej jeśli mu nie starcza pełna miska na dobę ,może masz miseczkę większą niż ta pokrywka? karma jest rewelacyjna żeby podtuczyć szczurka :) do tego możesz kupić saszetki mokrej kociej karmy z pół saszetki jednego dnia pół drugiego kolejna może po tygodniu(potem raz -dwa w miesiącu),ugotuj mu makaroniku,daj trochę mięska bez panierki oczywiście ;) owoce i warzywa codziennie po małych kawałkach,no i na koniec waż go jeśli masz wagę w domu codziennie/co dwa dni i zapisuj sobie czy tyje ;)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Wielkie dzięki ;)
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Nie wiem czemu ale Pinky jak mu wczoraj dałem jedzonko popołudniu tylko trochę skubnął. Do wieczora nic nie jadł. Dopiero w nocy zjadł ale zostawił troche jeszcze.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Waga szczurów

Post autor: Entreen »

Wiele szczurków nieufnie podchodzi do nowej karmy, bo rozumiem, że już o nowej piszesz? Daj mu czas, przekona się, że jadalne ;)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Dzisiaj ide dopiero po nową karme.
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Waga szczurów

Post autor: Arau »

Ojoj, aż biodra mu wystają... miziol kiedy była wizyta u weterynarza? Może jakieś robale ma i trzeba odrobaczyć? Nie wiem jak to się u szczurków objawia, ale brak apetytu i niedowaga najczęściej u kotów świadczyła o robalach w przewodzie pokarmowym... Dawaj mu więcej białka i tłuszczu w tym co lubi, jogurty, mięsko, może być kocia karma (psia ma mniej wartości odżywczych), byleby dobrej jakości (zapomnij o whiskasie, kitekacie itp, niszczy nerki i wątrobę nawet u kotów, a co dopiero u takiego maleństwa)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: gosja1 »

Pasożyty to jest bardzo prawdopodobna przyczyna chudości szczura. Ja mam dwa ogony i jeden waży ok. 900 g, a drugi ok. 500 g. Podejrzewam, że ten grubszy ma problem z szybką przemianą materii, bo nawet jak je mniej, to nie chudnie, jest bardzo sprawny i silny, tak jakby mu ta waga nie przeszkadzała. Jest gigantyczny ;) Ale nie do tego zmierzam.
Zawsze była między nimi nieznaczna różnica w wielkości, ale jak były małe to niezbyt widoczna. Jednak ten jeden wybitnie wybrzydzał i zawsze nad miską "rozmyślał". Trudno go było zachęcić do jedzenia. Jak ogony miały wszoły, to dostały iwermektynę, która ma dość szerokie działanie jeśli chodzi o pasożyty. Ten szczurek-niejadek strasznie się zmienił. Nie dość, że poprawił mu się charakter (przestał być nerwowy itp.) to jeszcze zaczął jeść i w krótkim czasie znacznie nabrał wagi. Różne karmy zaczęły go interesować, a dawniej jadał tylko określone rzeczy i w minimalnych ilościach. Wiążę zatem tę iwermektynę z usunięciem jakichś pasożytów z przewodu pokarmowego. Nie wiem, może ten drugi ich nie miał, bo jakimś cudem nie doszło do ich rozprzestrzenienia się, albo może dopiero się u niego rozwijały, a ten mniejszy był chory od małego. W każdym razie pomogło nie tylko na wszoły ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Waga szczurów

Post autor: anka28 »

czy zwróciliście uwagę czym karmiony był ten szczurek ???
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Dzisiaj już dostał karmę przystosowaną dla szczurów firmy Vitapol. Kiedyś była polecana a teraz widnieje w rubryce "nie polecane". Niestety lepszej nie znalazłem. Od razu widać różnice w składzie między vitapolem a popzrednią karmą.
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Zapomniałem napisać, że jak przez tydzień nie przytyje troszkę to pójde z nim do veta.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Waga szczurów

Post autor: anka28 »

popytaj w sklepach ,najczęściej mogą zamówić karmę jeśli mają chętnych
poza suchą musisz mu podawać coś innego,możesz kupić w sklepie kaszkę ryżową dla niemowląt koszt ok 6 zł, do tego owoc,warzywa,makaron,albo jakieś warzywa wyjęte z zupy przed przyprawieniem i rozciapciane widelcem.
na samej suchej karmie on nie nabierze wagi tylko będzie wegetować dalej
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
miziol
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 04, 2012 8:08 pm

Re: Waga szczurów

Post autor: miziol »

Pinky waży już 190g :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”