PETA-stop testom na zwierzętach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: mizi128 »

Witam.

od niedawna jestem wsrod działaczy Peta. zaangażowałam się na tyle że organizuje w swojej starej szkole kampanie dla uczniów aby pokazać im jak zwierzęta cierpią i przedstawić to czego nie pokazują nam w mediach.. za mała dotacja z mojej strony dla Peta, dostane w zamian ulotki i wlepki do tej akcji.

po wgłebieniu sie we wszystkie artykuły i filmy ze strony organizacji,byłam wstrząsnięta i długo nie mogłam dojsc do siebie..ale poczułam wewnętrzną potrzebe zrobienia czegoś aby jak najwiecej ludzi sie dowiedziało o biednych stworzeniach.które cierpia w imie czego??kolejnych farb do włosów, perfumów, past do zebów itd...których one nie potrzebuja do życią, a przezywaja przez to męczarnie. wynalezione metody alternatywnych testów na wychodowanych ludzkich komórkach, i o dziwo ta metoda jest wiele tansza od testow na zwierzetach! wiec czemu nadal nie ma ogolnego zakazu?

kolejną okrutną sprawą jest wiwisekcja. jest to robnie sekcji na ŻYWYM zwierzęciu!!!!są one przypalane, rozcinane, obdzierane ze skóry!!umierają w bólu!
wiele tych samych testow jest bezsensownie powtarzana.dlatego że nie istnieje jakis ogolny system archiwizowania testów!i tak np co roku umieraja zwierzęta poddawane testom na szkodliwośc dymu tytoniowego! skoro raz je przeprowadzono po co je powtarzac?i tak nie przyniosą innych wyników.
mnie wstrząsnęla historia pewnego kota,któremu wszczepiona elektrody do mozgu przez ktore nie spał!

czasami sie zastanawiam jacy ludzie pracuja w tych laboratoriach??chyba tylko bestie bez uczuc! bo normalny człowiek nie był by w stanie skrzywdzic bezbronnej istoty!
i tu pojawia się moja prośba,obejrzyjcie film i podpiszcie petycje:
http://action.peta.org.uk/ea-campaign/c ... gn.id=1851

na stronie http://www.peta.org.uk można znalezc rozne inne petycje dotyczace np rzezi fok w Kanadzie czy bestialskiego chowu gęsi.

dodatkowo link o znanych batonikach i testach na szczurkach:
http://cia.bzzz.net/batoniki_marsa_test ... wierzetach

kolejny link to lista firm testujacych i nietestujących produktów na zwierzetach:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=32 ... ostcount=3


dla niektórych działalnośc Peta jest kontrowersyjna.a to dlatego że wiekszosc uratowanych zwierzat, jest usypiana. ja to rozumiem. człowiek tak uposledził ich organizmy, i tak ingerował w ich życie,że wiekszosc nadal żyła by w bólu. wiec w tym wypadku smiersc jest lepsza niż życie!. co dosadnie ukazuje zdanie ze spotów reklamowych Peta: "imagine having your body left to science...while you're still in it" (wyobraź sobie twoje ciało oddane nauce,podczas gdy nadal w nim jestes)....nic dodac nic ująć.

ode mnie to na razie tyle. jesli ten temat był już poruszany prosze o doklejenie posta. jesli nie bede wdzieczna za umiejscowienie go w ogłoszeniach. dzieki za chwile uwagi.
uchrońmy zwierzeta przed testami!

Pozdrawiam,
Milena
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: KITEgirl »

jak dobrać materiały do np gazetki szkolnej tak, aby nie była drastyczna, ale przekazała dzieciakom trochę informacji i dała do myślenia?
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: mizi128 »

KITEgirl wysłałam Ci pw z przydatnymi materiałami. chetnie zobacze co udało Ci sie zrobic. w razie pytan pisz.Pozdrawiam
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
raindog
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 9:56 pm

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: raindog »

Odnośnie pierwszej wiadomości:

- to fakt, wiele testów medycznych jest bez sensu. Czasami odkrywa się jakieś ciekawe uwarunkowania, aczkolwiek w żaden sposób nieprzekładalne na praktykę ludzką.
- powtarzanie testów nie jest bez sensu, gdy:
a) dany eksperyment tego zakłada - np. naukowcy w Polsce często skarżą się na limity, przez co nie mają wiarygodnych wyników - stąd zbyt mało uśmierconych zwierząt sprawia, że efekt ostateczny, mimo ofiar, jest bezsensowny
b) zmienia się warunki początkowe

Ogólnie warto się zastanowić, czy eksperymenty mają mieć jakieś praktyczne zastosowanie, czy służą tylko zaspokojeniu ciekawości. Podobnie nieciekawe jest drastyczne eksperymentowanie na zwierzętach, gdy ma to zastosowanie dydaktyczne. W mojej opinii pokazywanie nowym uczniom po raz milionowy spalania magnezu, nie równa się pokazywania im reakcji zwierzęcia na wysoką temperaturę. O tym drugim wystarczy tylko powiedzieć.
raindog
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 9:56 pm

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: raindog »

Powinno być: "a) dany eksperyment tego zakłada - np. naukowcy w Polsce często skarżą się na limity, przez co nie mają wiarygodnych wyników - stąd zbyt mało uśmierconych zwierząt sprawia, że efekt ostateczny, mimo ofiar, jest mało wiarygodny"
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: mizi128 »

jesli bedą chętni,to na maila moge poprzesyłać ulotki, plakaty i wlepki (do drukowania na papierze samoprzylepnym).

ja drukuje to we wlasnym zakresie,rozdaje dzieciakom lub zostawiam w lecznicach i sklepach zoologicznych.

polecam wlepki duzo fajnych wzorow.
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: pray »

Mizi128 byś mogła mi przesłać wzór tych ulotek i plakatów ? ;) I jeszcze czy byś mogła mi przesłać trochę informacji aby nie były drastyczne? Bo bym chciała poruszyć ten temat jak na razie na godz wych :) Zaraz wyślę Pm z mailem. No i już zaczęłam trochę działać i jak na razie 7 osób namówiłam na kupowanie produktów nie testowanych na zwierzętach <jutro mam im dać listę produktów nie testowanych >.
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: wikczi »

matko boska, ja nawet nie mogę tego przeczytać, mając moje maluchy w kapturze..
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
Paramor
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 8:33 am
Lokalizacja: Okolice Lublina.

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paramor »

Koniec ze słodyczami ; /
Moje szczurzaste : Tosia , Frania
Za TM : Bunia [*][/b]
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Milka-sensei »

to i ja poproszę. zrobię gazetkę w szkole na ten temat dla uczniów.
Awatar użytkownika
Cossette
Posty: 133
Rejestracja: wt sie 02, 2011 7:41 am
Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Cossette »

Na żadnej liście nie znalazłam informacji dotyczącej firm: Nivea i Neutrogena. Wie któraś może coś na ich temat?
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Vesper »

Nivea podobno nie testuje swoich produktów na zwierzętach. Ale w niektórych produktach są składniki pochodzenia zwierzęcego.
A Neutrogena należy do firmy Johnson & Johnson, która testuje na zwierzętach.
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Kluska123 »

Tak, Nivea nie testuje :)
Vichy testuje, tak jak Axe, La Roche Posay i wiele innych firm, co jest przykre...
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Sky »

nivea nie testuje? Z tego co wiem, to wiadomo to na pewno o Nivei europejskiej. Chyba mam już nieświeże info.
Teraz doczytałam, że Nivea należy do koncernu Beiersdorf, który podobno jest 'zły'. Nivea zleca też testowanie półproduktów innym firmom. Skąd bierzecie info?
Paramor pisze:Koniec ze słodyczami ; /
jak z większością kosmetyków, środków czystości, produktów spożywczych... ale wystarczy się przyzwyczaić ;)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”